Gulliveři porazili Hippos 4:3 po prodloužení

Netradičně v neděli muži hostili tradičního soupeře Hippos Žďár N/S. Ten letos hraje velmi slušně a pohybuje se v první polovině tabulky. Domácí na soupeře vletěli a vypracovali si dvě velmi slibné šance, které bohužel nevyužili. Hosté přijeli se zkušeným týmem, který úvodní tlak ustál a hned z kraje utkání udeřil. Při standardní situaci z rohu hosté zavezli míček za bránu, sehrávka před ni a snadný gól. O dvě minuty později opět nedůraz před brankou domácích a vedení hostů 0:2. V první třetině byli více na míčku Gulliveři, ale hosté jim příliš šancí ke vstřelení gólu nedávali. A když z brejku hosté zazvonili pouze na břevno, šlo se do šaten za stavu 0:2. Ve druhé části domácí přidali na aktivitě i pohybu, ale gólových šancí nepřibývalo. Velkou příležitost snížit, dostali domácí ve 30 minutě při početní převaze. Vancl několikrát nebezpečně pálil, ale hosté se dokázali ubránit. Ve 38. minutě Konečný vystihl rozehrávku hostů a pod rukou brankáře míček procedil do brány. Po druhém dějství byl stav 1:2. Na začátku třetí třetiny domácí rychle točili balonek v pásmu Hipposu, až Foret našel křižnou přihrávkou Lišku, který se nemýlil. Hostům docházely síly a Gulliveři stále dobývali velmi dobrou obranu Hipposu. Po několika slibných příležitostech přišla opět křižná přihrávka, ale střela Konečného pouze do břevna. Hned vzápětí šli domácí do 4. Oslabení zvládli a chvíli na to po přihrávce Dřevěného Bernát nahozeným lobem otočil skóre na stranu domácích. V čase 58:35 si domácí vzali čas na poradu, a jak bývá u Gulliverů zvykem, hrou v šesti po 30 vteřinách vyrovnali na 3:3. Tento stav vydržel až do konce třetí části a tak mohlo začít populární prodloužení 3 na 3. V něm se oba týmy rozhodly opravdu hrát 3 na 3 a neodvolávat brankáře. Po nepříliš atraktivní pětiminutové pasáži, se dokázali domácí ve skrumáži před bránou prosadit a Černoch přisoudil domácím bod navíc.

Obránci: Šmíd, Žůrek, Nechvátal, Havlíček, Bernát, Pollak

Útočníci: Pokorný, Vancl, Konečný, Černoch, Malásek, Dřevěný, Řihák, Svoboda, Bílek, Foret, Liška, Bouška