Gulliveři si z Rožnova odvezli všechny body

Gulliveři zavítali ve 14. kole Národní ligy východ do Rožnova. Zde se v nedělním podvečeru utkali s velmi silným soupeřem, který hlavně doma body nerozdává. A byli to rožnovští, kteří diktovali tempo hned od začátku utkání. Trpělivou rozehrávkou se dostávali na dostřel Gulliverské branky a vytvářeli si slibné šance. Ty Gulliveři ustáli a postupně ze začínali osmělovat i směrem dopředu. V 17. minutě si ale domácí střelec Viktořík narazil se spoluhráčem a prostřelil hostujícího brankáře. Už to vypadalo, že se do konce prvního dějství nic nestane, ale 30 vteřin před koncem vyrovnal kapitán Radek Dřevěný po přihrávce Tomáše Foreta. Tak jak se povedl konec první třetiny, tak se naopak nepovedl úvod té druhé. Drobná nepozornost v obraně a hosté ze standardní situace šli opět do vedení. Ve 31 minutě si svou aktivitou Gulliveři vykoledovali faul a přesilovou hru. Tu sehráli výborně a Lukáš Vancl za přispění Adama Boušky vyrovnal na 2:2. Hosté byli stále více a více na míčku, do slibné šance a úniku se dostal Liška, ale svou příležitost neproměnil. Ve 39. minutě šli hosté poprvé do vedení. Svůj druhý gól v zápase přidal Radek Dřevěný, když domácího brankáře prostřelil pod nohou. Stav tak byl po druhé třetině 2:3. Neuběhla ani minuta třetí části a Vancl po přihrávce Lišky zvýšil na 2:4. Třetí třetina nabídla atraktivní podívanou, hra se přelévala ze strany na stranu, více šancí si ale vytvářeli hosté. Když obránce Šmíd zazvonil na tyč, Vancl z úniku trefil pouze břevno, přišel trest a snížení na 4:3. Ve 48. minutě to tak bylo o gól a Rožnov se hnal za vyrovnáním.  Stihl pouze nastřelit tyč a když jeho hráči neproměnili několik slibných šancí, hosté mohli slavit.

Adam Konečný

Jirka Bořecký: „Dnes velmi kvalitní zápas s parametry playoff. Po celou dobu se hrálo ve vysokém tempu, s velkým důrazem, na čemž se podíleli všichni aktéři dnešního klání. Soupeř byl sice více na míčku, ale na šance to bylo vyrovnané. Poctivě jsme si šli pro zisk nějakého toho bodu a nakonec jsme opravdu rádi, že jsme získali všechny tři. Děkuji klukům, jak dnes makali a soupeři a rozhodčím za zápas.“