Gulliveři ve vyrovnaném utkání porazili lídra Národní ligy východ

Gulliveři v prvním zápase kalendářního roku 2018 přivítali lídra tabulky Národní ligy východ a tím byl Náchod. První měření sil vyznělo lépe pro Náchod, který se v závěru prvního utkání několikrát prosadil a zvítězil 7:3. V sobotu se začalo velmi opatrně, po pár seznamovacích minutách zahrozili domácí. Centr druhé útočné řady Bouška se ocitl ve slibné šanci, kterou nedokázal proměnit. Podobně dopadl stejný útok o pár minut později. Gulliveři byli v první části aktivnější a odměnou jim byl gól po chybě hostující obrany, kdy si Liška vzal míček rychle přehodil na forehand a nekompromisně prostřelil hostujícího brankáře. V 19. minutě se ze strany na branku řítil domácí Dřevěný, neproměnil a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Gullivery. Ve druhé třetině začali hosté mnohem aktivněji, a vytvořili si několik slibných příležitostí, gól hostí doslova visel ve vzduchu. Ve 30. minutě zahrávali náchodší standardní situaci, svým signálem dokonale zmátli domácí obranu a střelec Bachtík uklízel do odkryté branky. Hosté nepolevili, neustále se tlačili do zakončení. Ve 37. minutě si šel za hrubost odpočinout Šmíd a hosté měli příležitost strhnout vedení na svou stranu. Domácí dobře bránili, hosté se snažili střílet, ve 38. minutě nastřelili tyč. Víc se jim ale v přesilovce nepodařilo a tak se šlo do šaten za stavu 1:1. Hned z kraje třetí třetiny měl na holi gól Černoch, neproměnil a za necelou minutu se z rychlého přečíslení prosadili hosté. Odpověď byla bleskurychlá, dlouhý balonek na mantinel, Černoch ze vzduchu sklepl na Lišku a ten si zkušeně poradil, stav 2:2. Tento stav ale nevydržel dlouho, za necelé 2 minuty se opět prosadili hosté, střela z půlky prošla přes clonící hráče a za pomoci drobné teče až do branky. Ve 44. minutě mohlo být ještě hůře, Gulliveři šli opět do čtyř. Dobrá obrana domácích nedovolila téměř žádnou střelu a tak se skóre neměnilo. Ve 49. minutě se proti pravidlům provinili náchodší a Gulliveři měli jedinečnou možnost vyrovnat. V přesilovce našel z levé strany Pokorný Boušku, který napoprvé minul. Domácí to zkusili sehrát ještě jednou a to už se Bouška nemýlil. V 56. minutě si Černoch prohodil bránícího hráče a mířil sám na branku, nastřelil pouze tyč. A když se neujala šance Foreta a ani nebezpečná rána Lišky, šlo se do prodloužení. V něm měli míček více na florbalkách hráči Náchoda. Ale v 62. minutě velmi dobře hrající Liška vybídl ke skórování Černocha a ten se již nemýlil. Konečné skóre 4:3 a vítězství Gulliverů v prodloužení.

0+1

Vítězslav Carda: „Dnes jsme odehráli celé utkání s maximálním nasazením. Všichni makali až do konce, z čehož jsme nakonec vytěžili konečné vítězství. Díky soupeři a divákům!!!“