Gulliveři se v lize podruhé radovali z vítězství v derby, tentokrát porazili Aligátory v prodloužení

Gulliveři v 17. kole Národní ligy východ hostili FbC Aligators Klobouky. Od začátku utkání byli více na míčku domácí, s rozehrávkou nikam nepospíchali, hosté byli nebezpeční hlavně z protiútoků. První střelu na bránu si připsali hosté, ale neprosadili se a neujaly se ani dvě dorážky. V 7. minutě šli do vedení domácí, Havlíček na půlce odebral míček, od mantinelu si stáhl balonek na forehand a rychlou střelou otevřel skóre. Domácí pokračovali v aktivní hře, hosté hrozili zejména po ztrátách domácích. V 16. minutě se podařilo hostům vyrovnat, když nahození od mantinelu šikovně tečoval hostující útočník. V 19. minutě si domácí vykoledovali faul a dostali možnost strhnout vedení na svoji stranu. Konečný střílel pouze do nohy hostujícího brankáře a když Pokorný nevyužil sehrávky do odkryté branky, skončila první třetina 1:1. Na začátku té druhé měli domácí ještě 22 vteřin početní výhody, v ní se už ke střele nedostali. Domácí byli v druhém dějství opět mírně aktivnější a připravovali si náznaky šancí. Po tlaku v útočném pásmu využil zmatku hostů v obraně Černoch po přihrávce Maláska. Ve 27. minutě se z poloviny hřiště prosadil domácí Žůrek nahozením na branku, kde Dřevěný dokonale zmátl brankáře netrefením míčku a ten doskákal až do branky. Stav tak byl rázem 3:1 pro Gullivery. Dobrá obrana domácích nepouštěla hráče Aligators do většího tlaku až do 33. minuty, kdy po ztrátě míčku a rychlém přečíslení hasil slibnou šanci Zbořil a šel si na 2 minuty odpočinout. Hosté se v přesilové hře dostali k několika střelám, které skončily buď na domácím brankáři a nebo na tyči. Domácím se podařilo ubránit přesilové hře a následně se vrátili k aktivní hře. Ve 38. minutě po sehraném signálu trefil Pokorný tyč. A když Házy ze střední vzdálenosti netrefil odkrytou branku hostí, šlo se do šaten za stavu 3:1 pro domácí. Na začátku 3. třetiny stále aktivnější domácí, bohužel Dřevěný nevyužil zmatku před hostujícím brankářem. Ve 4. minutě šli domácí opět do čtyř, po faulu v obraném pásmu. Hosté přeskládali přesilovou hru, domácím se dlouho dařilo odolávat. Až 15 vteřin před vypršením trestu natáhl hostující hráč ke střele a propálil vše co mu stálo v cestě. Hosté přidali na důrazu, domácí se ze hry postupně vytráceli. Z prvního většího tlaku si domácí v 53. minutě vykoledovali faul a měli tak jedinečnou příležitost pojistit vedení. Gulliveři se snažili především o střelbu, ale žádná se neujala. V 56. minutě, ve vlastní přesilové hře, vyrobili domácí hrubku, pustili hosty do přečíslení 2:1 a ti vyrovnali. V posledních 5. minutách byli hosté aktivnější a hnali se za vítězstvím. Bohužel pro ně dvě velké příležitosti nevyužili. Pár vteřin před koncem domácí nevyužili sehrávku do prázdné brány a tak se šlo do prodloužení. V prodloužení byli na míčku hosté, snažili se rozhýbat domácí obranu, ale Konečný získal míček, přes celé hřiště běžel sám na branku, přišel faul a bylo nařízeno trestné střílení. To s přehledem proměnil Černoch a domácí získali bod navíc.

Obránci: Šmíd, Žůrek, Nechvátal, Pollak, Havlíček, Zbořil, Vrtěl

Útočníci: Konečný, Černoch, Pokorný, Malásek, Dřevěný, Foret, Veverka, Novák, Videman, Házy