Muži-A prohráli ve Žďáru n. S., čelo ligy se jim vzdálilo

Gulliveři v 18. kole nastoupili ve Žďáru nad Sázavou proti domácímu Hipposu. V řadách Gulliverů tradičně oblíbený soupeř začal mnohem lépe. Od začátku utkání byl aktivnější a nedovolil hostům ani na chvilku vydechnout. V 7. minutě se dostal ke střele od mantinelu Kafka a na přední tyči prostřelil hostujícího brankáře.  V 11. minutě domácí sehráli dlouhý balonek až před Gulliverskou branku, Haman si zpracoval míček a připravil jasnou gólovou pozici pro Košíka a ten se nemýlil. S hosty to nevypadalo dobře, postupně se rozehrávali, ale brzdila je především nepřesnost a poskakující míček. Ve 13. minutě přišel velmi důležitý gól a to zejména pro hosty. Adam Konečný narýsoval přesnou křižnou přihrávku a Radek Dřevěný už věděl jak s ní naložit. V 18. minutě zahrozili opět domácí, velmi aktivní Haman střílel do tyče. Více se toho v první třetině neudálo, hostům se nevedlo v obraně a ani v útoku, kdy dokázali domácího brankáře ohrozit pouhými třemi střelami. Druhá třetina byla z pohledu Gulliverů úplně o něčem jiném, tedy alespoň začátek. Ve 23. minutě vyrovnal Adam Konečný po přihrávce Radka Dřevěného. Ve 25. minutě stejný hráč otočil skóre ve prospěch hostů, nahrával mu tentokrát Aleš Pokorný. Gulliveři hráli nadále aktivně, vytvářeli si spoustu nadějných situací, většinou ale pálili mimo 3 tyče. Ve 38. minutě byla chyba v rozehrávce hostů, Haman ukořistil míček a přesnou ranou k tyči vyrovnal na 3:3. Zhruba 15. vteřin před koncem měli Gulliveři výhodu rozehrávky za brankou soupeře, tu nevyřešili dobře, o balonek přišli a Košík našel křižnou přihrávkou Hamana, který tak zkompletoval Hattrick a překlopil skóre opět na stranu domácích. Po dvou třetinách tak byl stav 4:3 pro Hippos. Na začátku 3. třetiny si za sekání šel odpočinout kapitán Radek Dřevěný, hosté se ubránili. O 2 minuty později šel na trestnou lavici za stejný prohřešek domácí hráč. Gulliveři nabídnutou přesilovou hrou pohrdli. V 51. minutě nastřelili hosté další tyč a v podstatě z protiútuku se od mantinelu vytočil Bernát, domácí brankář míček vyrazil před sebe, kde ho pohotově doklepl Malásek a vyrovnal na 4:4. Závěry zápasů se Gulliverům v letošní sezoně moc nedaří a bohužel ani v sobotu tomu nebylo jinak. V 58. minutě vypálil Tlustoš, odražený míček nedokázala hostující obranu uklidit a ze závaru se prosadil Váša. Hosté si vybrali oddechový čas a zkusili vyrovnat v 6 hráčích při hře bez brankáře. To se jim nepovedlo a Tlustoš přes celé hřiště pečetil na konečných 6:4.

0+1

Jirka Bořecký: „Dnes jsme předvedli tragický vstup do utkání, kdy jsme velmi brzy prohrávali 0:2. Přesto jsme se do zápasu vrátili, bohužel za stavu 3:2 jsme neproměnili několik šancí, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Ve 3. třetině už to bylo o tom, kdo dá rozhodující gól, což se nakonec povedlo soupeři. Žďár nám dnes ukázal, jak o všem rozhoduje produktivita. Na závěr bych poděkoval soupeři a rozhodčím za již tradičně férové vzájemné utkání.“