Muži-A vybojovali dvě vítězství a k postupu do semifinále jim schází jediná výhra

Vstup do prvního čtvrtfinálového utkání play-off Národní ligy východ měli Gulliveři snový, ve 2. minutě šli do vedení po dalekonosné střele Šmída, kterému asistoval Vancl. Gulliveři byli v úvodu aktivnější, ale v 5. minutě si šel za sekání odpočinout Černoch. Hosté toho moc nevymysleli a Gulliveři se v klidu ubránili. V pečlivé obraně pokračovali a tlačili se do zakončení. V 17. minutě šel Videman do výběhu a trefil přesně pod břevno. Gulliveři si chtěli nadějné vedení přenést do druhé třetiny, ale svou standardní situaci v hloubce soupeřovi poloviny nezahráli dobře a hráči Třebíče už si s nabídnutou příležitostí věděli rady, stav 2:1. Na začátku druhého dějství byli mírně aktivnější domácí, ale hrubou chybu v obraně dokázali Třebíči nabídnout vyrovnání. Hosté sehráli akci přesně a stav byl vyrovnaný 2:2. Hra se následně začala přelévat ze strany na stranu a šance střídala šanci na obou koncích hřiště. Ve 32. minutě se přesně trefil domácí Vrtěl a strhl vedení opět na Gulliverskou stranu. Hráči Třebíče vysunuli napadaní a přidali na důrazu. Odměnou jim bylo vyrovnání na 3:3 po tlaku na domácí obranu. Hosté byli daleko důraznější v obou brankovištích, po velkém závaru před domácí brankou dokázali jít poprvé v utkání do vedení. Těsně před koncem druhé třetiny byl stav 3:4 pro hosty a za stejného stavu se šlo i do šaten. Od začátku 3. třetiny šli Gulliveři za vyrovnáním. První šance Vancla zůstala nevyužita, ale druhý výběh od mantinelu, potažení míčku až na střed a přesná střela pod břevno znamenala vyrovnání. Z vyrovnané závěrečné pasáže měli více šancí hosté, snášející oblouček, ale v brance neskončil a nevyužita zůstala i sehrávka do úplně prázdné branky. S přibývajícím časem bylo jasné, že se půjde do prodloužení. To se v play-off hraje v pěti hráčích v poli, nikoliv ve třech, jak tomu bylo celou základní část. Z prodlouženími měli domácí ze základní části bohaté zkušenosti a dokázali je využít. Ze standardní situace se prosadil Černoch a vystřelil tak první důležitý bod v sérii pro domácí.

Obránci: Šmíd, Pollak, Havlíček, Zbořil, Vrtěl, Žůrek, Nechvátal

Útočníci: Pokorný, Dřevěný, Novák, Videman, Házy, Bouška, Vancl, Černoch, Liška, Bílek

Tom Foret

Jirka Bořecký: „Dnes boj o každý metr, jak se na playoff utkání sluší a patří. Kromě druhé třetiny jsem s výkonem kluků spokojený. Zítra musíme zlepšit produktivitu a práci v obou brankovištích. Soupeři přeji bezpečnou cestu domů a zítra opět na značkách.“

Ve druhém domácím utkání měli psychickou výhodu domácí hráči, po sobotě vedli v sérii 1:0 na zápasy a mohli hrát uvolněně. Ale z kraje utkání byli více na míčku hosté, gólové šance si ale tvořili domácí. Jednu takovou využil v 8. minutě Bouška, který se po přihrávce Dřevěného vytočil okolo branky a trefil přesně. V polovině utkání si domácí svou aktivitou vynutili faul, ale z následné přesilové hry nevytěžili žádnou výraznější šanci. Neuběhly ani 2 minuty a hosté seděli opět na trestné lavici. Gulliveři předvedli podstatně lepší přesilovou hru, kde byl nejblíže gólu Novák, který ale nastřelil pouze tyč. Ihned po přesilové hře se do úniku dostal opět Novák a nadvakrát překonal hostujícího brankáře. Více toho první část nenabídla a Gulliveři si do druhé části přenesli výhodu vedení 2:0. Ve 23. minutě šli hosté opět do oslabení, v něm se ale třebíčští dostali do úniku a z ostrého úhlu propálili domácího brankáře. O pár vteřin později faulovali Gulliveři a hrálo se 4 na 4. O 24 vteřin později bylo ještě hůře, další faul v obraném pásmu a domácí šli do oslabení 3 proti 4, které se za několik okamžiků změnilo na 3 proti 5. Klíčový moment utkání ale domácí zvládli, neinkasovali a naopak ve 32. minutě zvýšil kapitán Radek Dřevěný po přihrávce Aleše Pokorného na 3:1. V čase 34:22 se opět prosadila druhá útočná formace Pokorný, Bouška, Dřevěný a zvýšila na 4:1. Ve 38. minutě vybídl ke skórování Vrtěl Házyho a bylo to 5:1. Do konce druhé třetiny se ještě prosadil první útok, Vancl vystřelil a Foret pohotově doklepl. Stav tak byl po druhé části 6:1 pro domácí. Hosté ve třetí části nic nezabalili a snažili se o korekci skóre. Ale když nevyužili nabídnutou přesilovou hru, Vrtěl z dálky propálil vše a zvýšil na 7:1. V 51. minutě aktivní Házy se štěstím protlačil míček až do branky. V závěru utkání hosté nevyužili několik slibných šancí a na konečných 9:1 pečetil Vancl po přihrávce Pollaka.

1+0

Viťa Carda: „Rozhodujícím momentem bylo odbráněné oslabení ve třech ve druhé třetině, od té doby už se nám střelecky dařilo a jednoznačně jsme dnes Třebíč přehráli. Děkujeme soupeři a divákům.“