Gulliverům se nepodařilo sérii srovnat, končí v semifinále

Gulliveři jeli do Rožnova za pro ně nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. V sobotním podvečeru zde nastoupili ke klíčovému utkání série. Po opatrném začátku to byli Gulliveři, kteří inkasovali poprvé. Po ztrátě míčku na polovině hřiště se dostali do úniku dva domácí hráči a svou akci zakončili gólem. Domácí pokračovali v aktivitě, Gulliveři byli pod tlakem a v 11. minutě si pomohli faulem. Následné oslabení ale sehráli dobře, ubránili se a tlačili se za vyrovnáním. To přišlo v 16. minutě, kdy Gulliveři domácí přehráli několika rychlými nahrávkami a Videman přihrál zpoza branky před ni, kde se ze střední vzdálenosti prosadil Honza Zbořil. Více toho poměrně takticky svázaná první třetina nenabídla. Hned z kraje druhé třetiny faulovali domácí a Gulliveři měli výhodu přesilové hry. I když si dokázali vytvořit slibné střelecké příležitosti, gól nevsítili. Hra měla ve druhé třetině rychlý spád, šance na obou stranách. Ve 30. minutě hasil nebezpečnou příležitost Zbořil a šel si na 2 minuty sednou. Hosté se ale velmi dobře bránili, dostávali se do protiútoku a jeden takový hasili domácí nedovoleně. V následné přesilové hře ale Gulliveři pálili nepřesně a skóre se tak nezměnilo a nezměnilo se až do konce druhé třetiny. Hostující tým přidal na aktivitě a ve 46. minutě šel do vedení. Po sérii několika přihrávek v rohu hřiště prostrčil Bílek na Boušku a ten otočil skóre ve prospěch Gulliverů. Domácí se snažili vyrovnat, proti byla domácí obrana a když už se podařilo hráčům Rožnova vystřelit, zastavil je hostující brankář. Velmi dobré příležitosti měli i hosté, ale jak už bylo zvykem, výrazněji gólově se ani v tomto utkání neprosadili. V závěru se ještě domácí pokusili o hru v 6, ale až na pár střel z ostrého úhlu se k větší šanci nedostali. Gulliveři tak zvítězili 1:2 a snížili stav série také na 1:2.

Obránci: Šmíd, Pollak, Havlíček, Zbořil, Vrtěl, Žůrek, Nechvátal

Útočníci: Bílek, Dřevěný, Novák, Riger, Házy, Bouška, Vancl, Foret, Konečný, Videman, Liška

17 střel/ 15 zákroků

Michal Šmíd

Michal Žůrek

Adam Konečný

Tom Foret

Ondřej Liška

Jirka Bořecký: „Další velmi vyrovnané utkání, v němž rozhodovaly maličkosti. Ty jsme dnes obrovskou bojovností dokázali překlopit na naši stranu a věřím, že zítra to bude podobné. Děkuji soupeři za férový zápas, divákům za atmosféru a rozhodčím za vedení utkání.“

Do nedělního utkání vstoupili Gulliveři o mnoho lépe. Velmi nadějnou příležitost měl Dřevěný, bohužel nevyužil. V 5. minutě hosté zatlačili Rožnov, posunuli míček na polovinu a Lukáš Vrtěl se tvrdě a hlavně přesně trefil k tyči. O 3 minuty později Tomu Foretovi sjel míček v nadějné šanci a Gulliveři nevyužili několik protiútoků. Domácí postupně přidali na důrazu, napadání a Gulliveři začali být pod tlakem. V 17. minutě zahrávali standardní situaci z rohu hřiště hosté, domácí špatně přebrali hráče a rožnovští vyrovnali na 1:1. Vzápětí nebezpečně pálili Gulliveři, ale pouze do bránících hráčů. V čase 18:35 využili zmatků v obraně opět domácí. Od mantinelu našel rožnovský obránce volného spoluhráče na středu, ten si míček zpracoval a vystřelil do odkryté branky. Bohužel o 15 vteřin bylo ještě hůře. Sehrávka na mantinel střela z první a přes několik hráčů si střela našla cestu do růžku hostující branky. Do konce prvního dějství se více neudálo a Gullivery mohly hodně mrzet hlavně poslední 3 minuty, ve kterých po chybách zbytečně inkasovali. Vstup do druhé třetiny měli hosté opět výborný. Ve střelecké pozici přišel faul a standardní situace z nadějné pozice. Konečný přiťukl Bouškovi, ten potáhl míček a trefil přesně k tyči. Ve 24. minutě se po souboji v rohu hřiště odrazil míček příhodně pro domácí a ti z protiútoku zvýšili na 4:2. Ve 31. minutě Konečný přihrál Liškovi a ten snížil na 4:3. Následně udělali hosté další chybu, rozehrávku od mantinelu na druhou stranu zachytili domácí a střelou přes obránce zvýšili na 5:3. O 30 vteřin později bylo ještě hůře, po souboji u branky hostů, míček vypadl před ni a hosté přesně trefili. Stav 6:3 vypadal hrozivě, ale Gulliveři se nepoložili a ve 36. minutě snížil střelou z dálky Házy. Do konce třetiny měl ještě dobrou příležitost Konečný, proti byl ale domácí brankář. Ve 3. třetině byli na míčku hlavně hosté, tlačili se za vyrovnáním. Snížení měl na holi Házy, po tlaku na domácí obranu se míček objevil na malém brankovišti a před hostujícím hráčem zívala poloprázdná branka, kterou netrefil. Ve 47. minutě Dřevěný získal míček na mantinelu, prostrčil na Lišku a ten se z výběhu přes hráče přesně trefil do rožku domácí branky. V následné pasáži se hrálo nahoru a dolů, ale bez větších gólových příležitostí. V 56. minutě si svou aktivitou vynutili hosté přesilovou hru. Vytvořili si spoustu gólových šancí, v závěru přesilovky trefil Konečný ruku domácího brankáře, od ní šel míček přes břevno ven z hřiště. Od 58. minuty hráli hosté v 6 bez brankáře, opět si vytvořili několik slibných střeleckých pozic. Navíc si domácí opět pomohli faulem a 45 vteřin před koncem šli do čtyřech. Gulliverům se už ale branku vstřelit nepodařilo a zápas těsně ztratili. Tím skončila v semifinále jejich letošní pouť play-off.

2+0

Jirka Bořecký: „Dnes asi nejzajímavější utkání série. Byli jsme dvakrát dole a dokázali se zvednout, což je obrovské pozitivum a klukům za to patří uznání. Jednoznačně rozhodli jako ostatně v celé sérii zkušenosti soupeře, který odehrál desítky podobných zápasů, na rozdíl od nás. V takových utkáních rozhodují maličkosti, musím se podívat na dvě gólové situace z druhé části. Smutníme, ale je třeba si uvědomit, kolik práce se udělalo a jak se hráči během sezony herně posunuli. Příští rok budeme mnohem silnější. Soupeři přeji hodně štěstí do dalších bojů. Série byla vyrovnaná, dnes to místy jiskřilo, ale celou dobu se hrálo fér.“