Hummel Opengame 2018

Přípravka Black

Přípravky na domácím turnaji získaly jednu ze silnějších skupin. Hráči se proto mohli těšit na plno kvalitních zápasů, i když s většinou týmů jsme se už potkávali během sezony. Jedinou výjimkou byli Vítkovice, se kterými jsme se potkali v play-off na Ostrava Cupu. Do začátku jsme vkročili úspěšným zápasem proti týmu TJ Znojmo Laufen CZ. Na mnoha hráčích byla vidět zkušenost z předchozího turnaje. Bohužel jsme pak ale díky dobrému vstupu do turnaje trochu usnuli na vavřínech. V dalších dvou zápasech nám týmy z Košic a Moravan připomněly, že nic nedostaneme zadarmo. Poučení z předchozího dne jsme se vrhli do dalších zápasů. Každou minutou bylo vidět zvyšovaní kvality týmu, větší dravost, důraz a snaha odehrát co nejlepší zápas. Na Bulldogs Brno, vítěze turnaje, to ještě nestačilo, ale sladká odměna se dostavila při dalším zápase proti České Lípě. I přes to, že protihráči se na nás „nahecovali“ , jasně jsme kontrolovali celé utkání – ačkoliv výsledek na to nevypadal. Proti Hattrick Brno Red jsme hráli velice vyrovaný zápas a doslova jsme se přetahovali a každý míček. Váhy se ale překlopily na stranu Hatticku. Bohužel jsme nebyli schopni proměnit plno šancí, které mohli ovlivnit dění zápasu. Proti Vítkovicím si hráči zaslouží pochvalu hlavně za druhou půli, kdy i za nepříznivého výsledku nepřestali hrát a ke konci zápasu výrazně ohrožovali bránu soupeře.
V playoff jsme úspěšně navázali na předchozí den. V prvním kole se proti nám postavili kluci z týmu Hornets Brno, které jsme porazili, na další tým Hattrick Red jsme už ale nestačili a putování turnajem pro nás skončilo. Celkově turnaj hodnotím velice kladně. Až na krátký výpadek v průběhu čtvrtka, za který i částečně mohlo úmorné vedro, tým hrál naplno až do posledních minut. Většině z nich turnaj něco dal, je velká škoda že se nemohli podívat do nědělních finálových zápasů. Za bojovnost by si to určitě zasloužili.

Přípravky Opengame 2018

Elévové Black

Tým elévů Black vstoupil do turnaje proti družstvu Florbal Torpédo Havířov. Vyrovnané utkání kterému dominovali hlavně oba brankáři skončilo remízou 2:2. O poznání lepší výkon náš tým předvedl ve druhém utkání, ve kterém prohrál těsně 6:5. Tým Mladé Boleslavi skóroval hned dvakrát během prvních tří minut, ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Do druhé půle jsme vstupovali se ztrátou pouze jediného gólu za stavu 5:4 a oba týmy vstřelily po jedné brance. Druhý den turnaje začal zápasem proti FBK Škorpioni Ostrava. Naši hráči se v první půlce nedokázali přizpůsobit postům, na kterých normálně nehrají a až v druhé polovině, kdy se formace vrátili do původního stavu, dokázali stáhnout manko z 1:3 na 5:6, ale na vyrovnání už bohužel nedosáhli. Do zápasu s Hattrickem vstoupili elévové velmi dobře, ale díky neproměněným šancím a následném potrestání našich chyb v rozehrávce, Hattrick zvítězil poměrem 5:2. Poslední zápas ve skupině byl pevně v naší režii a výsledkem 16:2 proti Tatranu Střešovice Black si náš tým zlepšil náladu do vyřazovacích bojů. Los playoff nás postavil další den v 8 hodin ráno proti Brněnským Gepardům. Hladký průběh utkání vyústil ve výhru 10:2. Troufám si říct, že na poslední zápas na turnaji se Znojmem hráči dlouho nezapomenou. Bouřlivá atmosféra hnala kluky dopředu a jen díky naší nedisciplinovanosti a neefektnímu zakončení jsme toto vyrovnané utkání prohráli 3:2. Hráči si během turnaje užili i doprovodný program včetně navštěvy koupaliště Riviéra, či turnaje v minigolfu. Klukům patří poděkování za jejich snahu, bojovnost a vzornou reprezentaci klubu.

Elévové Orange

Elévové Orange hned v prvním utkání narazili na jednoho z nejsilnějších soupeřů Vítkovice, první půlka utkání se nesla v duchu velkého zmaru a inkasování spousty branek, v druhé půli se ale kluci vzpamatovali a soupeři dovolili skórovat už jen jednou. Se součtem gólů z první poloviny to ale vyšlo na hrozivých 10:0 pro Vítkovice. Druhé utkání proti soupeři Hradečtví lvi Sion naši kluci vyhráli 4:2 a potvrdili tak zlepšený výkon z druhé půle proti Vítkovicím. Další soupeře, kteří všichni byli výrazně papírově lepší, pak potrápili – s Českou Lípou dotáhli na 2:2 a utkání se zlomilo až v závěru na konečných 4:2 pro Lípu. Tigers Praha podlehli 6:1, ale obraz hry takovému rozdílu neodpovídal. V playoff pak narazili na vítěze jiné skupiny Panthers Praha, se kterými až do 30. minuty drželi skóre 1:1 a dokonce nemalou naději, že by mohli utkání i vyhrát, bohužel ve 32. minutě inkasovaný gól v Gulliverské síti podlomil sebevědomí našeho týmu a utkání se dohrálo s konečným skóre 5:1 pro Panthers. Celkově se ale výkon záložního elévského týmu během turnaje zlepšoval a nechybělo dokonce mnoho i na překvapení v prvním kole playoff.

Mladší žáci A

Mladší žáci A vstoupili do turnaje až na sklonku prvního hracího dne, kdy se jim do cesty postavil Ždár nad Sázavou. Neznámý soupeř z Vysočiny bohužel nekladl žádný odpor, díky čemuž jsme i přes nepříliš kvalitní výkon došli k jasnému vítězství 13:2. Druhý den nás čekal mnohem atraktivnější duel s Tatranem Střešovice. Utkání začalo ideálně, když jsme šli po pěkném „ťukesu“ do vedení hned v prvním střídání. Soupeř po zaváhání v rozehrávce sice brzy srovnal, ale v 5.minutě po důrazné akci naší třetí lajny to bylo 2:1. Na konci 8.minuty jsme díky nesportovnímu chování soupeře dostali výhodu přesilové hry. Ta pro nás bohužel skončila dvěma obdrženými brankami, což poznamenalo zbytek prvního dějství, kdy jsme byli v herním útlumu a Tatran měl více ze hry. Soupeři jsme však díky velkému nasazení nepovolili skórovat a od počátku druhé půle jsme si zlepšeným výkonem dokázali vypracovat několik šancí a nakonec ve 22.minutě srovnat na 3:3. Následovalo několik šancí na obou stranách, v nichž Tatran předvedl větší klid v zakončení a na rozdíl od nás dvakrát skóroval a zaslouženě překlopil skóre na svoji stranu. O závěrečný tlak jsme se pak připravili zbytečným vyloučením a zápas tak skončil 3:5. Třetí a čtvrté klání ve skupině jsme hráli se slovenským týmem Michalovce a Českou Lípou. Michalovce na nás nastoupili s betonem a nahazovanými míčky. Tato taktika dlouho slavila úspěch. Hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám. Všude jsme byli pozdě, nekoncentrovali jsme se na obranou činnost (obdrželi jsme dvě laciné branky z volného úderu a brejku soupeře), chyběl nám pohyb při hře na míčku a kvalita v zakončení. Utkání jsme sice zvládli v poměru 6:2, nicméně po zápase muselo dojít k důraznější domluvě, že takto pokračovat v turnaji nemůžeme. Následné závěrečné utkání ve skupině jsme sice herně ovládli, ale i v něm nás trápila koncovka, a proto byl stav po první siréně pouze 2:1. V druhém dějství jsme k pohybu přidali i přesnost a nakonec zápas ovládli i výsledkově poměrem 8:1. V sobotu nás čekalo playoff a týmy z Prahy. Bučis Team jsme rozstříleli poměrem 14:1, mnohem kvalitnější Black Angels 2006 po výborném výkonu a řadě pěkných kombinacích 10:1. Díky těmto výsledkům jsme postoupili do osmifinále, kde na nás čekalo Black Angels 2005. V zápase jsme se snažili hrát hodně aktivně, soupeř však zvláště v první půli nemilosrdně trestal každé naše zaváhání a my naopak nebyli schopni překonat brankáře soupeře. Zápas také ovlivnil velmi brzký proměněný nájezd soupeře a na mládežnické úrovni nezvyklé vyloučení za oslavu vstřeleného gólu. Hlavním rozdílem však byla mnohem vyšší kvalita hry soupeře při hře na míčku a v zakončení. Utkání probíhalo ve stejném duchu i v druhé půli. Naši hráči na hřišti dřeli až do poslední sekundy, ale více než na jednu branku to nestačilo. Soupeř na produktivitě příliš neubral a zaslouženě zvítězil 7:2. Z turnaje si hráči i trenéři musí odnést několik věcí. Především to, že při hře proti těm nejkvalitnějším soupeřům zaostáváme v rychlosti a kvalitě hry s míčkem, v zakončení (individuálních dovednostech) a v řešeni útočných i obranných situací. Zejména herní situace 2:1, 2:2, 3:2 neřešíme směrem dopředu ani dozadu tak dobře, jak by již bylo zapotřebí a je na tom potřeba zapracovat. Dalším nešvarem jsou časté zbytečné fauly, kdy nám schází především trpělivost v soubojích a tyto situace řešíme bezmyšlenkovitě aniž bychom vnímali další dění na hřišti. Mnohdy jsme i líní na krok a pomáháme si sekáním. Dalším problémem je bránění volných úderů. Tohle všechno bude znamenat spoustu práce a je potřeba, aby si to hráči plně uvědomovali, jinak se budou těžko posouvat dopředu. Tak jak zodpovědně a s plným nasazením přistoupili k zápasům s Tatranem a Black Angels, tak je potřeba přistupovat ke každému zápasu a tréninku během celé sezony. Nakonec chci poděkovat všem hráčům za dobrou reprezentaci klubu a rodičům za podporu.

Mladší žáci B

Florbalovým cílem turnaje bylo vyzkoušet si v různě těžkých zápasech různá pojetí hry a turnaj si na závěr sezony užít. V první hrací den jsme narazili na Pardubický výběr, proti kterému jsme si vyzkoušeli poctivou zónovou obranu. Fyzicky a střelecky vyspělejší soupeř sice v druhé části měl problém s aktivním napadáním, přesto ale dokráčel k vítězství 8:1. Volno mezi zápasy jsme využili k návštěvě koupaliště Riviéra, kde jsme si odpočinuli a osvěžili v horkém dni. Večerní utkání s Tatranem Střešovice Black nám vyšlo o poznání lépe. I přes tropické podmínky v hale jsme dokázali do zápasu vstoupit na výbornou, tj. rychlým gólem. Oba týmy se prezentovaly aktivním florbalem, takže se hra neustále přelévala ze strany na stranu. Lepší produktivita a menší počet nevynucených chyb přisoudil výhru Pražanům. V pátek nám los turnaje připravil volno až do podvečerních hodin. V zápase s Karvinou jsme narazili na nejlepší tým skupiny. Stejně jako v celé skupině byl soupeř fyzicky a střelecky vyspělejší. I přes naše často dobré aktivní napadání jsme se gólu nedočkali. Karviná předvedla jak pěkné individuální akce, tak dobrou kombinační hru a zvítězila 10:0. Poslední utkání skupiny s našimi bratry z Košic pěknou podívanou nepřinesl. Naši snahu o aktivní napadání převálcovaly dlouhé nahrávky za naše obránce. Bohužel v zápase, kde jsme museli tvořit, nám zrovna nesedla technika, a tak utkání skončilo 4:2 ve prospěch Košic. Sobotní ranní utkání s Olomoucí sice od začátku nemělo tempo odpovídající playoff, zato však byl k vidění pěkný florbal. Sešly se dva florbalově i fyzicky vyrovnané týmy. Týmový výkon, dobrá obrana a později i napadání nás posunulo do dalšího kola výhrou 4:3. Kluci ještě před zápasem fantasticky podpořili elévy v bouřlivém derby se Znojmem. Jak to již na Open Game bývá, narazili jsme na soupeře ze skupiny – Pardubický výběr. Poslední utkání na turnaji nám bohužel moc nevyšlo. Špatné rozcvičení, neschopnost přejít jeden na jednoho a dostat se do zakončení, to byly hlavní důvody vítězství soupeře. Opět 8:1. Na turnaji jsme se zvládli prezentovat především vynikajícím nasazením, které neupadalo za žádného stavu. Díky tomu jsme byli schopni dobře aktivně napadat a tím konstruktivně hrajícím soupeřům dělat problémy. Pracovat musíme neustále na individuálních činnostech hráčů a na důrazu. Myslím, že turnaj si užili všichni hráči, trenéři i rodiče. Všem tímto děkuji za vzornou reprezentaci klubu na hřišti i mimo něj.

Starší žáci A

Starší žáci vstoupili do turnaje přímo ideálně, když se jim v zápase proti týmu Black Angels White podařilo nastřílet dokonce osm branek. Navíc nedovolili soupeři vstřelit ani jeden gól a připsali si tak jednoznačné vítězství 8:0. Naopak druhé utkání proti 1. SC TEMPISH Vítkovice modrá přinesl obrovské drama. Vítkovicím se poměrně rychle podařilo odpovědět na úvodní gól našeho týmu. Od tohoto momentu se neproměněné šance střídaly na obou stranách. Nerozhodný stav trval až do předposlední minuty, kdy se hráčům podařilo dvěma rychlými góly zlomit zápas na naši stranu. Gulliveři si tak připsali velmi důležité vítězství, které jim dodalo potřebné sebevědomí.
V pátek hráči pokračovali v pěkném kombinačním florbalu a přidali k tomu vysokou produktivitu, což v konečném důsledku znamenalo další dvě výhry. Nejprve si poradili s týmem Sokol Pardubice B v poměru 10:3 a ve druhém utkání porazili Floorball Club FALCON 8:1. Gullivers tak obsadili v tabulce první místo bez ztráty bodu a zajistili si tak přímý postup do 16finále. V něm narazili na brněnské rivaly Bulldogs Brno Orange, které se jim po nervózním výkonu před výbornou kulisou nakonec podařilo zdolat v poměru 2:0. Následovalo 8finále proti Panthers Praha. Chlapci vstoupili do zápasu na výbornou, když se z prvního gólu těšili už po 40 sekundách. Navíc nepolevili v tempu a do dvanácté minuty přidali další tři kousky. V dalším průběhu zápasu se sice Panterům podařilo náskok snížit pouze na rozdíl dvou gólů, ale Gulliveři dokázali vždy gólově odpovědět a nakonec se těšili z konečného vítězství 8:4.

Starším žákům se jako jedinému zástupci mládeže Gullivers podařilo postoupit do posledního hracího dne turnaje. Ve čtvrtfinále je vyzval Hippos Žďár nad Sázavou a v tomto zápase se věru děly věci. Soupeř nedokázal nic vymyslet na naši bezchybnou obranu a naši chlapci vstřelili gól téměř ze všeho, co směřovalo na branku soupeře. Přes přestávku svítilo na výsledkové tabuli neuvěřitelných 8:0 a to stále nebylo z naší strany všechno. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, podařilo se přidat dalších pět branek a inkasovat jen jeden gól v oslabení, což znamenalo konečný výsledek 13:1, postup do semifinále a jistotu, že si naši chlapci z turnaje odnesou medaili. V semifinále je pak čekal soupeř zvučného jména Tatran Střešovice. Utkání se hrálo před výbornou kulisou a i díky tomu Gulliveři zachytili vstup do utkání, který se hrál od první sekundy ve velmi vysokém tempu. Fyzicky velmi dobře vybavený Tatran se pokoušel překonat naši výbornou defenzivu a naši chlapci hrozili z nebezpečných protiútoků. Po úvodních dvou gólech soupeře se podařilo snížit kapitánovi Martinovi Kadlecovi na 2:1 a tento stav vydržel až do přestávky. V druhém poločase už po 17 sekundách Tatran odskočil znovu na rozdíl dvou branek. Obraz hry se nezměnil a vydržel až do konce zápasu, kdy Tatran dominoval na míčku a Gullivers hrozili z nebezpečných protiútoků. Bohužel našim chlapcům se, co se týče produktivity, nepodařilo navázat na předešlá utkání a soupeř nevyužité šance trestal. Dvakrát se potvrdilo staré známé nedáš dostaneš. Po výborném bojovném výkonu až do poslední sekundy nakonec Gulliveři podlehli Tatranu v poměru 3:7. Kluci tak skončili na celkovém třetím místě a odnesli si z turnaje bronzové medaile. Je třeba říci, že staršáci si to opravdu zasloužili a medaile je pěkným vyvrcholením celé úspěšné sezóny. Chlapcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu. Rovněž děkujeme fanouškům a rodičům za podporu a pomoc během celého turnaje.

Starší žáci Opengame 2018

Dorostenci

Dorostenci v prvním zápase ve skupině potkali pražského soupeře TJ Sokol Královské Vinohrady, se kterým hned od začátku turnaje sehráli vyrovnané utkání, ve kterém se však do poslední minuty gólově neprosadil ani jeden z celků. V dalším zápase měla dorostenecká kategorie narazit na další pražský celek, a to Black Angels Black. Zápas byl však kontumován pro náš prospěch, jelikož tým Black Angels nakonec na turnaj nedorazil. V pátek ráno nás čekal tým ze Šternberku. Toto utkání se však již od samotného začátku přiklonilo právě na stranu Šternberka, který většině utkání dominoval. Zápas skončil poměrem 8:2 v náš neprospěch. Lehce po poledni se dorostenci utkali s týmem Zlín Lions. Toto utkání bylo velmi nervózní, dorostenecký tým věděl, že si potřebuje uhrát zápas ve svůj prospěch po nevydařeném ránu. Zápas skončil 3:2 pro Gullivers. Posledním skupinovým soupeřem byly pro dorostence F.K. Troopers Moravany. V tomto zápase jsme po celou dobu dominovali na míčku a odvezli si další výhru ze skupiny, tentokrát 6:0. Do dalšího dne nám los do play-off přiřadil FBC Slovácko. Zápas začal v klidném tempu, hned ze začátku jsme vytvářeli tlak na soupeře kolem jeho branky a utkání se začínalo tvářit v náš prospěch. První střelou na naši branku se však soupeř dostal do vedení a v tu chvíli jsme znervózněli. Začali jsme na hřišti dělat chyby, které soupeř trestal nebezpečnými protiútoky. V utkání jsme se již nedokázali navrátit do naší klidné hry a toho soupeř využil a přidal 2 branky. Na úplném konci jsme dokázali ještě skórovat, avšak na zvrácení výsledku bylo již pozdě. V poměru 1:3 jsme tedy na turnaji skončili. „Na turnaji nám celkově dlouho trvalo, než jsme se dostali do naší hry, kterou jsme chtěli hrát. Hodně jsme ztráceli míčky, čehož soupeř často využíval. No a když už jsme se do naší hry dostali, bohužel jsme z ní rychle vypadli. Do příště potřebujeme víc klidu na míčku“, hodnotí turnaj trenér dorostenců Jan Menšík.

Junioři

Juniorům turnajový los poslal do základní skupiny velmi sympatické soupeře. V prvním utkání narazili na výběr Jihočeského kraje a kraje Vysočiny, tým Södra Böhmen, který na brněnský turnaj přijel jako aktuální vítěz dalšího velkého turnaje – Nisa Open v Liberci. Klasické nervózní první utkání v turnaji přineslo těsnou výhru Gulliverů v poměru 3:2 (Veverka 2x, Videman). V druhém utkání vyzvali Gulls bronzový tým letošní nejvyšší juniorské soutěže, Tatran Střešovice. Jednalo se o taktickou bitvu okořeněnou pro florbal ne zrovna ideálním povrchem haly v Maloměřicích. O něco lépe se s nástrahami vyrovnal pražský celek, který porazil Gullivery 2:0. V pátek naši junioři přidali remízu 4:4 (Pleska, Videman, Ducar, Vrtěl) s dalším týmem KB ligy, Sokolem Pardubice, když si nechali utéct vedení 4:2 až v samém závěru. To si pak ale nenechali utéct s týmem FBŠ Jihlava, který právě 4:2 porazili (Videman 2x, Zbořil, Veverka). Postup z druhého místa papírově velmi silné skupiny D, byl dobrým začátkem před playoff. V něm v prvním kole Gulls zvítězili nad Wizzards Praha 9:1 (Videman 5x, Házy 2x, Dvořák T., Pleska). Jenže turnajový los byl nemilosrdný a opět jim do cesty postavil pražský celek Tatran Střešovice a opět na hale v Maloměřicích. Přes vynikající herní projev směrem jak do útoku, tak do obrany, kdy v obou týmech dominovali brankáři, došlo utkání za stavu 1:1 až na dovednostní disciplínu samostatné nájezdy. V nich v šesté sérii postoupil Tatran do bojů o medaile a pro naše juniory to byla konečná. Byla radost si zahrát šest takto těžkých a hlavně florbalových utkání, ale ta pachuť nájezdů a vědomí, že ten postup byl tak blízko v nás nějakou dobu ještě zůstane. Mrzí mě to i za kluky, ten tým na to udělat placku rozhodně měl. Přesto všechno ale všem mým hráčům a jejich fanouškům patří velké díky za to, že jsem si jako trenér turnaj užil tak, jak jsem si ho užil…. a že jsem si ho sakra užil !!! 😉 , okomentoval juniorskou cestu turnajem trenér Roman Janda.

Muži

Pro mužský tým turnaj sloužil jako rozptýlení během probíhající letní přípravy a utkání sloužila především trenérům k vyzkoušení různých složení herních pětic a hráčům k tomu, aby si po několika měsících zas vyzkoušeli normální herní činnosti. Základní skupina přiřkla našemu týmu několik papírově slabších soupeřů, jeden tým ze skupiny na turnaj nedorazil a tak jediným zajímavým utkáním skupiny byl duel proti Hattrick Brno, který se nám po horším začátku utkání podařilo otočit a zvítězit 4:2. Skupinu jsme tak vyhráli a do prvního kola playoff získali FBK Bobrky, kde jsme až příliš poklidným tempem a chybami nechali soupeře skóre po dobrém začátku snižovat na konečných 7:5. V dalším kole naši hráči ale museli předvést mnohem vetší nasazení, protože přišlo na další derby a to tentokrát s Bulldogs Brno. Podobně jako s Hattrickem jsme první inkasovali my, ale pak už bylo utkání plně v naší režii a zvítězili jsme 5:1. V semifinále jsme pak narazili na pozdějšího vítěze turnaje Richmond, který tradičně zařazuje do svého kádru superligové hráče (letos v opravdu velkém počtu a kvalitě) a tak náš tým čekala těžká prověrka, která výsledkově jasně vyzněla pro Richmond 9:1, což byl ale trochu krutý výsledek, protože obraz hry zas takové dominanci neodpovídal a spíše jsme dostali lekci z produktivity. Mužský tým tak na turnaji skončil v semifinále a získal tak pohár a medaile za třetí místo.