Gulliverům start do nového ročníku Národní ligy vyšel na výbornou

Národní liga je zpátky. Po letní pauze se Gulls opět začnou prohánět po palubovkách a sbírat cenné bodíky. Na úvod soutěže jim los přiřadil ne zrovna oblíbenou Opavu, kde vzhledem i k menším rozměrům hřiště, není snadné zvítězit. Kádr týmu prošel drobnými obměnami. Po odchodu dlouholeté jedničky Martina Zapletálka (kterého tímto zdravíme a přejeme mu Hodně štěstí!!!!), se na jeho místo posunul Daniel Chrást, který letos bude u týmu brankářem číslo 1. V Opavě se představily i další dvě příchozí akvizice. Navrátilec z nejvyšší soutěže od brněnských Bulldogs Václav Černoch a na hostování na letošní sezónu přišel David Medek z Hattricku Brno. Do zápasu Gulliveři vstoupili hrou na dvě kompletní formace a již po 51 vteřinách hry otevřel skóre jak se sluší a patří kapitán Radek Dřevěný víkem na bližší tyč – 1:0. Aktivní hra Gulls dělala opavským problémy, což vyústilo v druhý gól. Po střele Majka Šmída míček do otevřené brány Opavy dorážel Dřevěný. Opavští však dlouho neotáleli a využili zaváhání Gulls při rozehrávce a snížili na 2:1. Zbytek třetiny se dohrával v opatrnějším duchu, ale 4 vteřiny před koncem třetiny Gulliveři udeřili potřetí. David Medek dlouhým pasem do útoku našel Dřevěného, ten z první na Černocha a ten se poprvé letos připomněl Národní lize. Gólem do šatny tak Gulls uzavřeli první dějství v poměru 3:1.

Pověst „špatné“ druhé třetiny zafungovala i letos. Opava zavřela Gullivers v jejich obraném pásmu a domácí Marek Klečka střelou pod horní tyč snižoval na 3:2. Oslabení po vyloučení Šmída za sekání Gulls zvládli a ne dlouho poté, se Černoch vytočil sám zpoza brány a vstřelil čtvrtý gól hostů. Do konce třetiny si šel sednout na trestnou ještě Michal Házy ze celkem hezkou „závoru.“ Gulliveři však zvládli i druhé oslabení, a tak se do šaten po druhé třetině šlo za stavu 4:2 pro Gulls.

Třetí třetina začala podobně jako ta druhá. Po dosti sporném souboji v rohu, po kterém se Patrik Pollak trochu proletěl, opavský Klečka využil zmatku v obraně hostů a snižoval na 4:3 a bylo zaděláno na drama. Gulliveři však naopak začali postupně navyšovat tempo a naopak svoji aktivní hrou si došli pro další gól. Po náhravce Černocha Dřevěný procedil míček se štěstím mezi nohama opavského golmana a Gulls tak opět odskočili na rozdíl dvou branek – 5:3. Po timeoutu Opavy zafungovala opět spolupráce Dřevěný – Černoch a druhý jmenovaný do prázdné branky domácích uzavřel skóre zápasu na 6:3.

Komentář trenéra Gullivers Jiřího Bořeckého: „Není příliš těžších možností, jak začít ligovou soutěž než výjezdem do Opavy. Proto jsme rádi za tři body, které jsou po týmovém výkonu určitě zasloužené. Většinu utkání jsme byli florbalovějším týmem. Děkuji soupeři za férový zápas“.