„Derby“ vyznělo lépe pro Gulls

Nikoliv pověstný pátek třináctého, ale sobota 13. října slibovala třaskavou podívanou. Program Národní ligy východ na palubovku do Křenovic letos poprvé zavedl Gullivers do derby proti Aligators, kteří právě tam letos hrají své domácí zápasy. Pro ostatní, kromě pamětníků minulých ročníků, stojí za připomenutí, že pomyslná rivalita mezi oběma celky vychází z incidentu z předminulého play off. Minulost byla sice zapomenuta, ale jistá „pachuť“ mezi oběma celky zůstává i nadále. I proto bylo vzájemné utkání pro oba celky ne úplně obyčejným.

Zápas začal. Nebyla to žádná oťukávaná ani vyčkávaní, jak by se mohlo na úvod očekávat. Gulls do zápasu od začátku šlápli a hned po 49 vteřinách hry otevřel skóre střelou pod horní tyč domácího brankáře Radek Dřevěný. Obraz hry byl pak následovný, Aligators zodpovědně bránili ve svém obranném rozestavení a hosté se snažili trpělivou rozehrávkou ohrozit branku soupeře. Po několika nevinných střelách na obou stranách napřáhl kousek za půlkou Arnošt Nechvátal a ačkoli je jeho střela v online zápise o utkání uvedená jako „nához“, tak to byla celkem slušná pumelice, kterou ještě lehkou tečí usměrnil za záda domácího golmana Riger – 2:0 pro Gullivers. Poté začali být domácí poněkud více aktivnější a způsobili Krupovi v bráně hostů několik nepříjemných okamžiků. Nakonec se jim podařilo i vstřelit branku. Tomáš Hos napřáhl v pásmu hostů a jeho střela doputovala až do branky. Gullivers na obdrženou branku naštěstí přišli s rychlou odpovědí. Svým typickým způsobem se ze středu prosadil Venca Černoch. První třetinu Gulls vyhráli poměrem 3:1.

Ve druhé třetině se v první obraně hostů objevil Ondřej Havlíček a hned ve druhé minutě po standardní situaci vyslal na domácího golmana „nechytatelnou“ střelu – 4:1. Gulls pokračovali v aktivní kombinační hře, která vyústila v gól Házyho, který vyhnal domácího brankáře z branky. 5:1 pro Gullivers. Uspokojivý náskok hostů způsobil, že se nám hra začala klasicky trochu vyostřovat. Florbalovost se vytrácela a na hřišti bylo k vidění něco, co oku diváka moc nelahodilo. Takové pojetí – jinak krásného sportu – samozřejmě Gullivers nesedí, což nemohlo dopadnout jinak, než gólem v jejich síti. Gregr se prosadil a snížil na 5:2. To bylo ze druhé třetiny vše.

Úkol do třetí třetiny zněl jasně. Hrát rychle a bez nutnosti absolvovat velmi tuhé souboje, přiostřené ještě benevolentním metrem rozhodčích. Šance si vypracovaly oba týmy, šťastnější však byli domácí. Pavel Zbořil, který ještě loni nastupoval za Gulliverské béčko a letos se stal posilou Aligators, dostal míček po nahrávce Gregra do sítě – 5:3. Drama naštěstí hosté nepřipustili a po jediném vyloučení v celém utkání, využili Gulls nabídnutou přesilovou hru. David Medek od mantinelu umístil střelu do vzdálenější šibenice a poslal tak hosty opět do tříbrankového vedení. Ze závěrečného tlaku ještě stačil snížit kapitán domácích Gregr, ale to bylo vše. Zápas tedy skončil výhrou Gullivers 6:4.

Příští týden přivítají Gulls na domácí palubovce tým 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm, který loni ukončil Gulliverům sezónu v semifinále. Domácí jim tedy budou mít rozhodně co vracet.