Gulliveři po sedmi kolech vedou Národní ligu

Gulliverům se v Národní lize daří. Poslední víkend porazili vždy nepříjemný Rožnov 5:4 v prodloužení a připsali si čtvrté vítězství v řadě.

Co letos Gulliverům jde, to jsou vstupy do zápasů. I proti Rožnovu se Gulls ujali vedení, když v 10. minutě nemohl nezužitkovat práci Tomáše Dvořáka Michal Házy – 1:0. Tím začala do oka bijící přetahovaná o výsledek. V jeden moment už Gulls vedli zásluhou Novákova „angličana“ (= střela o tyč do brány) 3:1, to se psal čas 35:23. O nějakých 15 minut hracího času později už ale hosté vedli 4:3, mezitím ještě Černoch neproměnil trestné střílení. Jak spěl zápas ke konci, už už to vypadalo, že se v Brně tentokrát body oslavovat nebudou, pak však vytáhl svého králíka z klobouku Vrtěl a svojí pověstnou pumelicí ráže 72 mm v čase 59:31 vyrovnal na 4:4.

V prodloužení hosté z Rožnova s míčkem na hokejkách zkusili risk bez brankáře a to se jim pekelně vymstilo. Nepřesnost kombinace ztrestal střelou do prázdné brány Černoch a dva body za výhru v prodloužení zůstaly doma.

Národní liga pokračuje o svátečním víkendu osmým kolem a Gulliveři zajíždějí do Žďáru nad Sázavou k zápasu s místními Hippos – zápas se hraje v sobotu 27.10. v 19:00.

Komentář trenéra Gullivers, Jiřího Bořeckého: Viděli jsme souboj dravé mládí vs. obrovská zkušenost. První dvě třetiny jsme tahali za delší konec, ale gólově to bylo stále vyrovnané. Nepodařila se nám první polovina poslední třetiny, kdy jsme mohli rozhodnout, misto toho jsme nechali soupeře zápas překlopit na svoji stranu. Naštěstí se z toho kluci nepoložili, dokázali soupeře zatlačit a při hře v šesti vyrovnat. Prodloužení mohlo dopadnout jakkoli a bod navíc nakonec bereme my. Děkuji soupeři za férové utkání a také rozhodčím.