Ježíšek donesl Gulliverům k Vánocům tři body

Sice je již nový rok, ale pojďme si ještě připomenout 22. prosinec, protože je co připomínat.

Celý den byl pojat vánočně. Nejprve se v prostorách Sokola Brno I konal Vánoční turnaj rodičů s dětmi, kterého se zúčastnilo 100 dětí a rodičů. Ti si užili odpoledne vyplněné utkáními mezi smíšenými týmy ve dvou halách, střeleckou soutěží na přesnost a cateringem v Dětském centru TJ SBI. Nejúspěšnější tým získal putovní pohár a štastní střelci v soutěži na přesnost různé ceny. Aby toho nebylo málo, tak se značná část rodičů a dětí přesunula na večerní utkání mužů A, kde je čekal kromě podívané na utkání a fandění také přestávkový program.

Kompletní fotogalerie zde.

Na VUT už se připravovali proti našim borcům Snipers z Třebíče. V případě tříbodového zápisu by Gulliverům pod stromeček přistálo pětibodové vedení v Národní lize, cesta k němu ale byla trnitější, než by možná kdo čekal, pojďme ale postupně.

První třetina nevypadala, že by měl mít zápas nějakou dramatičtější zápletku, jakou známe z mnoha laciných telenovel. Na Černochův gól, který dokončil Vrtělovo skvostné dílo v rychlém sledu navázal Lukáš Vancl, aby o dvě minuty později nebohého Bazalu v hostující bráně překonal znovu Černoch hnaný neutuchajícím a bouřlivým povzbuzováním tribun. Gullivers tak během pár minut získali vedení 3:0. O další minutu později sice hosté korigovali, ale do šaten se odcházelo za příznivého stavu pro domácí 3:1.

První přestávku vyplnilo exhibiční utkání elévů, kteří svoje umění předvedli nejen rodičům na vánočním turnaji, ale tentokrát i divákům v hale. Pak už se šlo na druhou třetinu.

Kdo by čekal suverénní výkon domácích, musel splakat nad výdělkem. Už po 25 sekundách hry dal svůj parádní gól hostující Dlabač. Sůl do ran domácích navíc nasypal o chvíli později Janata a domácím začalo být špatně. Kritický stav přišel ve 32. minutě, kdy hosté dokonce poskočili do vedení. Domácí byly tou dobou hodně dole, jejich hra postrádala úplně všechno, naděje však šla před koncem třetiny zrovna okolo a tak 35 vteřin před sirénou domácí Bouška srovnl skóre na 4:4. To byl hodně důležitý gól, který určitě ovlivnil vstup týmů do poslední části.

Před ní ještě přestávku vyplnila soutěž o ceny a vylosovaní diváci si mohli vyzkoušet trefit míčkem bránu přes celé hřiště. Ti úspěšní se pak radovali z cen a hřejivého pocitu slávy v podobě potlesku zaplněných tribun.

Přetahování lana utkání Gullivers vs. Třebíč pokračovalo ve 3. třetině. Na Házyho poněkud šťastný zářez ještě hosté našli odpověď, na famózní tah štětcem Vrtěla a gól Vancla už však nikoliv. Místo toho na 7:5 po chvíli zvýšil po hostující minele samostatně unikající Černoch a stylově dolil číši jménem hattrick. Úplný lék na domácí trable to však ještě nebyl, protože hostům bylo v čase 51:58 poskytnuto trestné střílení. To Krupa ještě zneškodnil, ale na Vlacha o dobré dvě minuty později už by nestačil ani Hašek v nejlepších letech. Aby těch jenže nebylo málo… Černoch sice v akci upadl, ale následně další hostující námaz znamenal gól Boušky hezky dvacet nad podlahu na zadní tyč a zas to bylo o dva. Domácím už tohle stačilo, byť ještě 28 vteřin před koncem přišla korekce, tak nějaké zásadní drama se nekonalo a tři body zůstaly na domácím hřišti.

Povedený předvánoční den plný bohatého programu tak naladil všechny pozitivně na vánoční svátky a odpočinek na který po novém roce navážou naši muži výjezdem v neděli 6.1. proti Letce.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Snipers Třebíč 8:7