Gulliverům zkazila vstup do Nového roku Letka

Družina mužského A-týmu Gulliverů vyrazila v neděli 6. ledna ke svému prvnímu ligovému zápasu v novém roce do Ostravy. Jejich soupeřem byla FBC Letka Toman Finance Group, kterou na domácí půdě Gulls porazili na jejich poměry vysoko 9:3. Do třetího největšího města v Česku vyrazili naši chlapci z Brna netradičně vlakem a ještě netradičněji z Královopolského nádraží. Netypicky také jen ve složení pouze na dvě pětky, jelikož byli oslabeni jak marodkou, tak začátkem zkoušek na vysokých školách.

Gulls nenastoupili do utkání zrovna nejlépe a hned po necelých třech minutách hry se jim to vymstilo brankou do jejich sítě, kdy se Petr West od mantinelu trefil do šibenice. V čase 9:52 se proti pravidlům provinil domácí Ivo Dohnal a hosté tak měli výhodu přesilové hry. Tu se jim však proměnit nepodařilo. Na vyrovnání tedy Gulliveři čekali až do osmnácté minuty, kdy srovnal kapitán hostů Radek Dřevěný, pro kterého to bylo první utkání po delší pauze zaviněné zraněním. Po půl minutě následovalo další vyloučení domácích a přesilovka hostí, ale do konce třetiny se skóre neměnilo.

Druhé dějství načínali hosté svou třicetisekundovou početní výhodou, branku ovšem nevstřelili. V čase 23:25 byl vyloučen Patrik Pollak, hosté přesilovku soupeře ale ubránili. To však co se týče přečíslení nebylo vše, protože pět minut na to byl vyloučen hráč domácích Jan Nekula. Ani tentokrát výhodu jednoho hráče navíc Gulls nevyužili. Navíc takřka ihned po skončení přesilovky šli domácí do oslabení, po vyloučení Davida Medka. Letka ve svojí početní výhodě branku také nedala. Druhá třetina se tak spíše nesla v duch oslabení a přesilovek, které nebyl schopen ani jeden tým proměnit. Navíc díky „nemastnému neslanému“ výkonu hostů byli domácí na hřišti více vidět, ale nebyli schopni překonat obranu hostů a když už, tak v brance úřadoval jistý Chrást.

Do třetí periody se tedy vstupovalo za stavu 1:1 a oba týmy si byly vědomy, že v tomto utkání příliš branek nepadne a může ho klidně rozhodnout jediný přesný zásah. Gulls vstoupili do třetiny aktivně a zatápěli domácí obraně. Gól padl až po sedmi minutách hry a bohužel pro Gulls z čepele domácího hráče Lukáše Tomana. Hosté se ovšem nedali a dál provětrávali obranu Letky, kterou kolikrát vynikajícími zákroky zachraňoval až brankář Martin Hrabáček. Po dalším vyloučení domácích, jmenovitě Jana Nekuly hosté konečně využili svoji čtvrtou přesilovou hru. Branku na 2:2 vstřelil taktéž další navrátilec po zranění Michal Žůrek. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, po necelých třech minutách posadil na koně domácí svoji dorážkou Tomáš Lokša. Minutu na to byl vyloučen hostující Ondřej Bílek a domácí přidali ještě jejich využitou početní výhodu, když na konečných 4:2 korigoval Marcel Balek.

Gulliveři se tedy vrátili do Brna bez bodů a navíc se rozšířil počet jejich přemožitelů o FBC Letka Toman Finance Group. Gulls i přesto stále okupují první místo tabulky Národní ligy východ, ale jejich náskok se zkrátil na pouhé dva body na druhé místo.

FBC Letka Toman Finance Group – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:2
branky:
3. Petr West, 48. Lukáš Toman, 58. Tomáš Lokša, 60. Marcel Balek – 18. Radek Dřevěný, 56. Michal Žůrek; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Martin Hrabáček 20 – Daniel Chrást 26; po třetinách: 1:1, 0:0, 3:1