Gullivers v Rožnově neúspěšní

K dalšímu kolu Národní ligy zajížděli Gulls na půdu rožnovských sršňů. Vzájemné zápasy těchto dvou soupeřů vždy slibují skvělou florbalovou podívanou a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Od úvodních minut mohli diváci sledovat velice taktické utkání, kde oba týmy poctivě bránily a vyložených šancí na obou stranách bylo pomálu. Takový obraz hry byl k vidění prakticky po celou první třetinu. Těsně před koncem třetiny se však v čase 18:06 připomněl hostům rožnovský sniper Viktořík, který neuvěřitelně přesnou střelou od mantinelu, otevřel skóre zápasu. Do šaten Gulls odcházeli s jednobrankovým mankem.

Vstup do druhé třetiny byl pro hosty katastrofální. Házy na půlce ztratil míček a domácí z následného přečíslení dva na jednoho zvýšili vedení na 2:0. Rožnovští byli při chuti. Najednou jich bylo plné hřiště a Viktořík opět několikrát nebezpečně ohrozil Chrástovu branku, ten ale byl pozorný a další branku do své sítě nepustil. Hosté se vzpamatovali až kolem půlky zápasu. Druhá formace Gulls zamkla domácí v jejich obranné třetině a David Novák po nahrávce Rosti Rigera snížil na 1:2 z pohledu hostů. Po zbytek druhé části zůstalo skóre i přes zvýšenou snahu hostů nezměněno.

V úvodu třetí třetiny si šel sednout na trestnou lavici domácí Smékal za sekání a nabídl hostům jedinečnou příležitost na vyrovnání. Gulls se s ničím moc nepárali a Žůra (Michal Žůrek) svoji pověstnou bombou vyrovnal. Tento stav bohužel nevydržel příliš dlouho. Nejprve procedil míček za záda Chrásta Kristek a následně po chybě hostů v obraně ještě zvýšil již na 4:2 Vladislav Chmelař. Hosté zkusili ke konci ještě hru v 6 bez brankáře, ale další gól už nepadl.

Komentář trenéra Gullivers Jiřího Bořeckého:  Nadstandardní utkání na Národní ligu v parádní atmosféře. Jak bývá zvykem v zápasech s Rožnovem, rozhodly maličkosti. My jsme udělali několik zbytečných chyb, které nás v konečném součtu stály zápas. Soupeř byl v rozhodujících momentech lepší, a proto zaslouženě vyhrál. Děkuji soupeři za férové utkání a také rozhodčím.

1. FBK Rožnov p/R – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:2
branky:
19. Josef Viktořík, 21. Vladislav Chmelař, 47. Filip Kristek, 51. Vladislav Chmelař – 28. David Novák, 42. Michal Žůrek; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 47; zásahy brankářů: Petr Holčík 13 – Daniel Chrást 21; po třetinách: 1:0, 1:1, 2:1;