Gulliveři prohráli i se Žďárem

V 18. kole Národní ligy východ se družina trenéra Jiřího Bořeckého představila před domácím publikem tentokrát proti hrochům ze Žďáru nad Sázavou. Celek Hippos Žďár nad Sázavou přijel s vidinou uloupení všech třech bodů, jelikož bojují o postup do play off. Zato Gulls chtěli uchránit všechny své body doma a udržet si tak pozici na první příčce.

Zápas nezačal pro domácí moc dobře, kdy se už po třech a půl minutách prosadil po akci ze standardní situace Petr Tlustoš, persona Žďárského florbalu a Národní ligy východ celkově. Po většinu třetinu byli Gulliveři aktivnější a více drželi míček. Tři minuty do konce třetiny byl vyloučen domácí Lukáš Vrtěl, ale hosté neprolomili dobře odbráněné oslabení domácích. Svou převahu na hřišti ovšem nedokázali proměnit na branku až do času 19:13, kdy na sklonku prvního dějství skóroval David Novák. Zajímavostí první třetiny bylo také personální složení sudích, kdy kvůli pozdnímu příjezdu jednoho z arbitrů musel zaskočit náš fenomenální onlajnista a hlasatel. Ten podal pomocnou ruku dorazivšímu rozhodčímu a odřídil první část utkání s ním.

Gulls v poslední době trápili druhé třetiny, kdy je v posledních několika utkáních provázely v těchto herních částech výpadky. Ovšem v tomto utkání vtrhli na hřiště jako vichr z hor. Hned po minutě a čtvrt hry se prosadil opět David Novák. A bezprostředně asi 15 vteřin poté ho napodobil Jan Kvapil, kdy proměnil protiútok domácích. Stanovil tak skóre zápasu na 3:1 pro Gullivery. Odpověď přišla v čase 26:37, kdy snižoval na rozdíl jedné branky Ondřej Dvořák. Do konce třetiny si ještě domácí zahráli přesilovku po vyloučení již zmiňovaného Ondřeje Dvořáka, kterou bohužel neproměnili. Sice domácí opět herně dominovali ale nedokázali svůj tlak přetavit na další branky.

Do třetí periody šli oba týmy s vědomím, že tento zápas může být rozhodnut jedním gólem. Herní převahu měli zas domácí, ale hosté čím dál více hrozili ze svých šancí a po deseti minutách třetí třetiny se prosadil už podruhé Petr Tlustoš. Minutu a půl na to ztečoval střelu do branky domácích Michal Staněk. A obrat byl dokonán. Domácí se ještě snažili vyrovnat. Po čase i zariskovat hrou v šesti, ale ani to branku nepřineslo. Na konci utkání byl ještě dost zvláštně vyloučen Adam Bouška, ale to už na konečné podobě výsledku nic neměnilo.

Zápas tak skončil porážkou domácích 3:4 a jejich sesunem z prvního místa ligy na druhou pozici. Hráčem utkání ze střídačky Gulls byl zvolen dvougólový David Krtek Novák. Domácí v průběhu celého utkání měli převahu držení balónku okolo 80-85% proti 20-15%. Hosté houževnatě bránili a domácí nebyli schopni vstřelit více než tři branky, se kterým se ve florbale těžko vyhrávají zápasy.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Hippos Žďár n/S. 3:4
branky:
20. David Novák, 22. David Novák, 22. Jan Kvapil – 4. Petr Tlustoš, 27. Ondřej Dvořák, 51. Petr Tlustoš, 53. Michal Staněk; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 17 – Lukáš Kratochvíl 32; po třetinách: 1:1, 2:1, 0:2;