Štědří Gulliveři rozdali další body Svitavám

O víkendu čekal na domácí půdě Gullivery v rámci 20. kola Národní ligy východ soupeř ze Svitav. Úkol pro domácí zněl jasně, ponechat si všechny body doma a udržet si tak druhé místo v tabulce.

Tempo hry bylo od začátku utkání nevelké a první zápis do statistik zařídil až v půlce třetiny svoji dorážkou kapitán Radek Dřevěný. Tři minuty na to byl vyloučen domácí ranař Arnošt Nechvátal. Oslabení však Gulls zvládli skvěle a s čistým štítem. Dvě minuty před koncem se karta obrátila a odpočinout si na trestnou lavici šel Jiří Beneš z družstva hostů. Domácí svoji početní výhodu také nevyužili a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina se opět ukázala jako část hry, ve které se domácím příliš nedaří. Vyrovnávací branku po třech minutách hry vstřelil Jan Kulhavý. A pět minut na to se hosté prosadili znovu brankou Davida Říhy a otočili tak prozatímní vývoj utkání. Poté následovala již druhá přesilová hra domácích, která však stejně jako první zůstala nevyužita. Naštěstí pro Gullivery se v čase 32:08 prosadil Václav Černoch a srovnal stav utkání. Půl minuty na to dostali domácí výhodu trestného střílení, které s přehledem proměnil domácí pointmaker Václav Černoch a vrátil tak vedení na stranu domácích. Následně měli domácí už třetí přesilovou hru a posléze i čtvrtou a chvíli tedy i výhodu 5 na 3, ale bohužel své šance neproměnili. Dvacet vteřin do konce se Svitavy stihly ještě zmobilizovat a jejich vyrovnávací branku vsítil Josef Prudil.

Třetí dějství se začínalo za stavu 3:3, to se však mohlo změnit po střele domácího Tomáše Foreta, ale ten bohužel trefil jen tyč. Zato hosté byli přesnější a čtyři minuty po začátku třetiny je poslal do vedení Vladislav Richter. V rychlém sledu poté navýšil vedení Svitav Ondřej Pakosta, na to reagoval Václav Černoch, který tímto zásahem zkompletoval hattrick a snížení. Tu samou minutu však vrátil na stranu hostů dvoubrankový náskok Lukáš Zach. Dvě minuty na to zvyšoval již na rozdíl tří branek Jiří Šincl. V čase 56:27 vrátil naději domácím Jan Kvapil a poté byl ještě vyloučen hráč Svitav Jiří Beneš. Přesilovku domácí ale nevyužili a navíc dvě minuty před koncem proti nim bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Jiří Šincl. Stanovil tak konečný stav utkání na 5:8.

Gulls tak opět rozdali body z domácího zápasu papírově slabšímu soupeři a nenavázali na dobrý výkon z Kopřivnice, naopak se vrátili k nepřesvědčivým výkonům ze začátku nového kalendářního roku. Také to pro ně znamenal pokles na třetí příčku. Snad se tedy vzchopí a zbývající dvě domácí utkání s přehledem vyhrají a naladí se tak na blížící playoff.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FbK TJ Svitavy 5:8
branky:
10. Radek Dřevěný, 33. Václav Černoch, 33. Václav Černoch, 48. Václav Černoch, 57. Jan Kvapil – 24. Jan Kulhavý, 28. David Říha, 40. Josef Prudil, 45. Vladislav Richter, 46. Ondřej Pakosta, 48. Lukáš Zach, 52. Jiří Šincl, 59. Jiří Šincl; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 1:6; využití: 0:0; diváků: 27; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 18 – Adam Pavlát 20; po třetinách: 1:0, 2:3, 2:5;