Gulliveři udolali Horní Suchou až v prodloužení

V sobotu 16.2. se na domácí palubovce představili Gulliveři proti týmu, který se nachází na chvostu tabulky, tedy FbK Horní Suché. Do zápasu šel domácí celek s úkolem vyhrát, ať už kvůli postavení soupeře v tabulce, nebo aby se vymanil z nepříliš přesvědčivých výkonů posledních týdnů.

Domácí vstoupili do zápasu vcelku dobře a první polovinu třetiny na hřišti dominovali a soupeře přehrávali. Vytvořili si i několik slibných šancí, ale branku ne a ne vstřelit. Když na světelné tabuli v hale svítil čas 12:53 mohl skóre změnit Václav Černoch, který prováděl trestné střílení, ovšem této výhody nevyužil. Chvíli poté byl vyloučen Jan Kvapil, domácí tým ale oslabení s přehledem ubránil. První třetina tak branku nepřinesla a do druhé se vstupovalo za stavu 0:0.

Do druhé části vstoupili oba celky aktivněji a domácí si hned ze začátku vytvořili několik příležitostí, které bohužel neproměnili. Ve čtvrté minutě padl první gól, vstřelil ho ovšem Filip Mocek z hostujícího celku. Domácí se snažili dál a snaha se jim vyplatila, když na 1:1 srovnával Tomáš Dvořák. Do konce třetiny byl ještě vyloučen hostující Filip Mocek, přesilovou hru domácí nevyužili a do kabin se šlo opět za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina měla tedy rozhodnout o vítězi. Hned dvě minuty po začátku chtěl naklonit misky vah na stranu domácích Václav Černoch, ale trefil pouze tyčku. Na branku se pak v této části čekalo něco přes deset minut, během kterých domácí neproměnili pár vyložených šancí a několikrát je musel podržet brankář Matyáš Krupa. Ovšem gól jako první vsítil Jiří Třinecký z Horní Suché. Gulls nečekali s odpovědí dlouho a srovnávací branku dal Adam Bouška. Dvě a půl minuty do konce se ale zrodil problém po vyloučení Václava Černocha. Domácí museli ubránit oslabení a to také udělali, dokonce se během něj dostali i do šance. Gól ale už nepadl a šlo se do prodloužení.

Gulliveři začali prodloužení aktivněji a první velkou příležitost rozhodnout měl Adam Bouška, který trefil tyč. Poté byli domácí odměněni za aktivitu v podobě početní výhody a v ní utkání rozhodl Lukáš Vrtěl.

Hráčem utkání byl vyhlášen brilantně chytající Matyáš Krupa. Gulls si nakonec doma ponechali dva body ze tří a vzpomněli si, jak chutná vítězství. Uhlídali si tímto výsledkem i třetí pozici v tabulce a můžou se začít soustředit na nadcházející play off. Ještě před ním však uzavřou základní hrací část třetím domácím zápasem v řadě 23.2. proti S.K. P.E.M.A. OPAVA na kterém Vás rádi uvidíme.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FbK Horní Suchá 3:2p
branky:
32. Tomáš Dvořák, 54. Adam Bouška, 63. Lukáš Vrtěl – 25. Filip Mocek, 52. Jiří Třinecký; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 41; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 44 – Filip Plíhal 20; po třetinách: 0:0, 1:1, 1:1, 1:0;