Gulliveři dali základní části sbohem výhrou nad Opavou

V poslednímu utkání základní části Gulliveři na domácí půdě vyzvali soka z Opavy. Teoreticky si výhrou mohli ještě vylepšit svoji startovací pozici, to ale pouze za předpokladu, že by druhá Letka nad nimi prohrála doma s Horní Suchou, což se nakonec nestalo.

První část už po třech minutách hry přinesla gól, když po úspěšném napadání a následné sehrávce zakončoval Michal Házy. První třetina byla v režii domácího celku, po prvním zásahu navázal další brankou v třinácté minutě kapitán domácích Radek Dřevěný. Půl minuty do konce ještě zvýšil vedení domácích již na tři branky druhou trefou v zápase Michal Házy.

Druhá třetina, nejneoblíbenější část utkání z pohledu domácího celku začala jako končila první a to dominancí Gulls na míčku. Jejich snažení se vyplatilo a v čase 30:50 se prosadil ostrostřelec Václav Černoch. Domácí tak soupeři odskočili již na čtyřbrankový rozdíl. Jak minuty v druhé třetině ubývaly, začali se probouzet i hosté a několikrát domácí zamkli v pásmu, ovšem pro ně kýžené ovoce v podobě gólu to nepřineslo. Gulliveři dobře bránili a dostávali se i do dalších šancí. Dokonce vybojovali domácí půl minuty do konce početní výhodu po faulu hostů na dvě minuty.

Začátek třetího dějství se nesl ve znamení přesilovky domácích, kterou bohužel i přes jejich velkou snahu neproměnili. Chvíli poté se však proti pravidlům provinil domácí David Novák, oslabení domácí tým ubránil s čistým kontem. Pár minut na to hosté přece jen skórovali a jejich první zásah si připsal na účet Marek Klečka. V půli třetiny se domácí provinili proti pravidlům dalším ne tak jasným přestupkem Dřevěného a přesilovku Opavy tentokrát neubránili. Střelcem druhé trefy hostů byl Oldřich Sova. Minutu na to přišel další gól Opavy také z čepele Oldřicha Sovy. Rázem byli hosté zpět ve hře na dostřel jedné branky. Nakonec ale ani hra bez brankáře nepřinesla hostům vytoužený vyrovnávací gól, ba naopak při risku hostů v šesti a bez brankáře inkasovali další branku. Jejím autorem byl nyní už dvougólový Václav Černoch. Hosté to ještě zkoušeli znovu bez brankáře a opět se jim tento risk nevyplatil, jelikož byl proti nim na samém konci utkání nařízen nájezd, který bohužel pro domácí neproměnil Václav Černoch.

Hráčem utkání byl zvolen domácí brankář Daniel Chrást, který se vrátil po nemoci a několikrát svůj tým v důležitých momentech podržel. Zápas skončil 5:3 z pohledu Gullivers, ti zakončili základní hrací část Národní ligy východ vítězstvím a míří ze třetího místa do playoff.

Tam narazí ve čtvrtfinálové sérii na soupeře ze severu a to FBC Vikings Kopřivnice. První zápas se odehraje už 2.3. v 18:30 na domácí hale Gulls na VUT CESA Brno. Víkendový herní program pokračuje druhým kláním a to v neděli 3.3. v 17:00 taktéž v Brně na VUT.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – S.K. P.E.M.A. OPAVA 5:3
branky:
3. Michal Házy, 14. Radek Dřevěný, 20. Michal Házy, 31. Václav Černoch, 59. Václav Černoch – 49. Marek Klečka, 55. Oldřich Sova, 56. Oldřich Sova; rozhodčí:Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 60; zásahy brankářů: Daniel Chrást 24 – Matěj Martínek 20; po třetinách: 3:0, 1:0, 1:3;