Třetí výhra a Gulliveři jsou v semifinále!!!

Už před výjezdem do Kopřivnice na třetí čtvrtfinálové utkání se vědělo, že Gullivery zde nebude čekat lehký zápas, ba naopak nejtěžší zápas z dosavadního play-off. Po menších technických komplikacích při odjezdu na sever a výměně jednoho z aut se tedy družina trenérů Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy vydala na cestu a zdárně dorazila do místa dění.

Po opatrném začátku z obou stran se jako první prosadili domácí po trefě Adama Lichnovského. Pár minut na to byl tento hráč vyloučen a hostům se nabízela výhoda přesilové hry, kterou bohužel nevyužili. O chvilku později ovšem srovnal skóre obránce hostů Lukáš Vrtěl. Na to navázal asi po minutě hry Adam Bouška a překlopil vedení na stranu hostí. Do konce třetiny byl ještě vyloučen David Novák a hosté nejen, že oslabení ubránili, ale navrch přidali třetí branku z čepele Adama Boušky, po skvělém úniku a nahrávce Jana Zbořila.

Ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel nejdříve zkompletoval hattrick Adam Bouška. Poté domácí odpověděli brankou Lukáše Vávry. V čase 24:45 upravoval skóre hostující kapitán Radek Dřevěný na 2:5. Po necelých deseti minutách hry se dalším střelcem hostů stal Rostislav Riger. Domácí ovšem zareagovali gólem Daniela Šimíčka. Čtyřbrankový rozdíl opět hostům vrátil před koncem třetiny David Novák.

Do třetího dějství se nastupovalo na palubovku za stavu 3:7 pro hosty. Gulls nastoupili lépe a Radek Dřevěný přidal svůj druhý zásah v zápase. Poté ovšem hosté inkasovali, po střele Lukáše Vávry. A ten se po několika minutách trefil znovu a snižoval tak už na 5:8 z pohledu domácích. Navíc se Kopřivnici nabídla ještě výhoda přesilovky po faulu Davida Nováka, tu hostující celek obětavou obranou zvládnul bez gólu. Pár minut na to ale dal další dva slepené góly, první vsítil Daniel Šimíček a autorem druhého byl Jan Baďura. Rázem domácí tým stáhl náskok hostů na pouhou jednu branku. Necelé dvě minuty do konce odraženou střelu dorazil do branky čtyřgólový Lukáš Vávra. Do konce základní hrací doby už branka nepadla a šlo se tedy do prodloužení.

Na obou týmech už šla znát únava, ale oba celky bojovali až do konce. Hosté získali navíc přesilovku, kterou i přes slibné šance neproměnili. Po sedmi minutách hry si hostující Arnošt Nechvátal řekl dost a uvolnil se, dostal se s míčkem až k brance a střelou pod břevno rozhodl. Zajímavostí je, že tento střelec celou čtvrtfinálovou sérii první brankou v prvním utkání otevřel a symbolicky znovu on tuto sérii i gólově uzavřel. Utkání tedy skočilo 9:8 pro hostující celek po prodloužení.

Hráčem utkání z rozradostněné střídačky Gulls byl zvolen „hattrick hero“ Adam Bouška. Gulliveři v nejkratším možném čase, tedy v rámci tří zápasů třikrát porazili svého čtvrtfinálového soupeře FBC Vikings Kopřivnice a postoupili do semifinále Národní ligy východ, ve kterém se potkají s FBC Letka Toman Finance Group. Semifinálová série začíná už příští víkend na hřišti soupeře, tedy v Ostravě.