První kolo, první výhra. Gulliveři porazili Č. Budějovice

První sezóna Gulliverů v 1. lize mužů začala. Na 1 . kolo soutěže přijel na VUT celek Štírů z Českých Budějovic, loňský 7. tým základní části 1. ligy.

Je to možná i celkem pochopitelné, ale první třetina byla v podání Gulliverů spíš takové rozkoukávání, než libový florbal, obzvlášť pak prvních 10 minut. Už v šesté minutě šli hosté do vedení zásluhou Hanáka, který Chrástovi nedal sebemenší šanci tuto situaci konfrontovat. Z bludné hry domácích však o 2 minuty později vyplaval upachtěný gól Černocha z nepřehledné situace na středu. První gól v historii Gulliverů v 1. lize prostě hezký nebude. Pak však opět začali úřadovat hosté a během minuty a devíti sekund už Gulliveři prohrávali o dva góly. V tu ránu jako by však Gulliveři přišli na to, že hrát na soupeřově půlce vlastně vůbec nebolí a na hře to bylo vidět, což vedlo ke snížení Černocha ve 13. minutě. Další gól, co krásy moc nepobral, ale na to se historie ptát nebude. Chvíli před přestávkou měl šanci na vyrovnání Kvapil, ale neproměnil.

Minutu po přestávce už však vyrovnáno bylo. Skákavý míček uklidil za záda gólmana Budějovice David Novák. Shodný stav vydržel necelých pět minut, když se po zbytečné ztrátě domácích hosté prokombinovali až ke skórování. Druhá třetina celkově moc florbalové krásy nenabídla a nejzajímavějším faktem na ní bylo sčítání diváků. Na VUT si v podzimním běsu našlo cestu 106 diváků!!!

Třetí část byla naštěstí pravým opakem té druhé. Ve 44. minutě posunul nový kapitán Adam Bouška na Černocha zpoza brány, druhý jmenovaný pohotově střelou pod břevno vyrovnal a mohl běžet slavit hattrick. Hlasatel však ani nestihl zahlásit a Gulls už zase prohrávali kvůli nedůrazu před vlastním zařízením. O 11 sekund později bylo ještě hůř. Rychlá akce hostů po mantinelu a s domácími nadějemi na body to začínalo vypadat bídně. Naději vnuknul Gulliverům o necelé dvě minuty později Ulman, který upřesnil Černochovu střelu. Přesně o minutu později Házy na nic nečekal a rozehrál do nepřipravené hostující obrany – Videman a 6:6. Pak přišla chvíle Arnošta Nechvátala. U domácí střídačky vydoloval balonek, uběhl 30 metrů a byť už se pohybem dostával do nevýhodné pozice, bekhendem přesně trefil místo 20 nad ledem u tyčky. Překvapil tím nejen celou halu, ale možná i sebe. Vše vygradovalo, když Václav Černoch zabavil balonek na domácím brankovišti, ze soupeře na půlce si udělal zidanovkou dobrý den, ještě mu stihl zamávat a gólmanovi hostí prostě nedal nárok. 8:6. Gulliveři v totálním laufu. Hala v euforii. Hosté samozřejmě okamžitě zvýšili obrátky a Gulls se měli co otáčet. Přes obrovský tlak ke konci však Budějovice docílily pouze gólu Procházky.

Gulliveři tak při své historické premiéře v 1. lize porazili loňského účastníka play-off. Další kolo odehrají Gulls v Petrovicích.

Komentář trenéra Jiřího Bořeckého: Pro diváky určitě supr zápas, pro nás trenéry už to tak zábavné nebylo. Prvních 10 minut jsme hráli hrůzostrašně, poté se hra postupně vyrovnala a ve třetí třetině jsme to zvládli na morál. Některé věci však musíme výrazně zlepšit. Děkuji soupeři za férové utkání a našim divákům za výbornou kulisu.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBC Štíři Č. Budějovice 8:7
branky:
10. Václav Černoch, 13. Václav Černoch, 21. David Novák, 44. Václav Černoch, 47. Martin Ulman, 48. Jan Videman, 50. Arnošt Nechvátal, 54. Václav Černoch – 7. Tomáš Hanák, 11. Radek Hanák, 12. Tomáš Brožek, 27. Michal Měřička, 44. Lukáš Froněk, 45. Ondřej Havelka, 59. Jan Procházka; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 106; zásahy brankářů: Daniel Chrást 15 – Radek Kulhan 11, Josef Macek 1; po třetinách: 2:3, 1:1, 5:3;