Gulliveři uspěli i v Petrovicích

Gulliveři se na druhé kolo 1. ligy mužů vydali do Petrovic a to v dobrém rozpoložení po výhře v 1. kole nad Českými Budějovicemi. Nešlo o souboj s úplnou neznámou, jelikož souboje s Petrovicemi si leckdo může pamatovat z Národní ligy v letech minulých.

První třetina patřila jednoznačně hráčům z Brna. Už v páté minutě otevřel skóre svým typickým výběhem a střelou Michal Házy. O pět minut později opět druhá formace a volný míček směřující před bránu, který si z obrany našel Šmíd a zvýšil. Když pak ve 13. minutě ztrestali Ulman se skórujícím Černochem chybu domácích, začínalo být všechno veselejší a veselejší. A to ještě nebyl konec. Minutu a půl před koncem třetiny se z protiútoku znovu po Ulmanově pasu prosadil Adam Bouška. 4:0. Co by to však bylo za zápas bez zápletky. O chvíli později přišel fatál v rozehrávce a domácí tohle potrestat museli, byť s notnou dávkou štěstí. I tak stav 4:1 hrál ke spokojenosti Gulliverům.

Ve 22. minutě ale začaly přibývat vrásky na čelech trenérského tandemu Bořecký – Carda. Erbs našel nezjištně Kuczeru a ten neměl problém. Jestli však někdo přišel do haly až po první třetině a těšil se na stejnou gólovou nadílku i v té druhé, mohl s brekem odcházet, protože střelný prach nějak došel, ani jednomu týmu to tam ne a ne spadnout, a to ty šance na obou stranách byly. Zdálo se tak, že se do šaten půjde za dvoubrankového vedení Gulliverů. Osm vteřin před sirénou však v přesilovce natáhl Václav Černoch a trefil naprosto přesně. 5:2.

Třetí perioda se nesla v duchu té druhé a domácím se začal tenčit čas, vsadili tak všechno do hry bez brankáře. To se jim ale málem stalo osudným, když bylo po faulu nařízeno trestné střílení, které však Černoch neproměnil a na druhý hattrick ve druhém zápase po sobě nedosáhl. Cestu ke dramatu se ještě třetím gólem domácích pokusil najít Petr Skácel, nestalo se však již nic a Gulliveři jsou po dvou kolech stoprocentní. V dalším kolem se vydají do Rožnova k repríze finále Národní ligy.

Z.F.K. AQM Petrovice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3:5
branky:
19. Dominik Chvastek, 23. Šimon Kuczera, 59. Petr Skácel – 5. Michal Házy, 10. Michal Šmíd, 13. Václav Černoch, 19. Adam Bouška, 40. Václav Černoch; rozhodčí: Libor Gavlas – Lukáš Mikula; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 34; zásahy brankářů: Petr Blakala 11 – Matyáš Krupa 14; po třetinách: 1:4, 1:1, 1:0;