Gulliveři zvládli reprízu finále v Rožnově a dál jsou stoprocentní

Ve třetím kole 1. ligy mužů se mužský A-tým vydal na výjezd na půdu známého soupeře a také loňského finalisty Národní ligy východ, týmu 1. FBK Rožnov p/R. Od počátku si bylo mužstvo vedeno tandemem Bořecký – Carda vědomo toho, že na půdě Rožnova nebývají zápasy nikdy jednoduché a že odhodlání soupeře vrátit Gulls finálovou porážku z loňska bude ještě umocněno faktem, že domácí v nové sezóně zatím nevyhráli a budou chtít zvrátit špatný vstup do nové soutěže.

Do prvního dějství vstoupili lépe Gulls, kteří zahrozili několika nebezpečnými šancemi a dokonce měli ještě výhodu přesilovky. Šance ani přesilovku se jim bohužel proměnit nepodařilo a tak se na první zásah čekalo až do 15. minuty. To poslal po brejku domácích Rožnov do vedení místní střelec Josef Viktořík. Do konce třetiny museli hosté ještě ubránit oslabení, což se jim podařilo. Skóre už se do sirény ovšem nezměnilo.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako první, jen s tím rozdílem, že šancí Gulliverů bylo ještě znatelně víc a Rožnov se ani k žádným větším šancím nedostával. V čase 26:56 se konečně prosadili i hosté, jmenovitě kapitán Adam Bouška a srovnal tak na 1:1. Necelé dvě minuty na to se znovu trefili hosté, tentokrát šlo o střelu z repertoáru Jana Kvapila a ten poslal Gulls do vedení. Šancí hostů bylo ještě do konce třetiny spoustu, všechny však zůstaly neproměněny. Dokumentuje to i střelecká převaha ve druhé části 7:14 pro Gullivery. To co domácí ztráceli po florbalové stránce se snažili vynahradit tvrdostí. Které popustili uzdu i rozhodčí a tak o třaskavé a vyhrocené souboje nebyla nouze.

Do poslední herní části vstoupili ovšem domácí s odhodláním stav utkání zvrátit na svou stranu. Jejich zvýšená aktivita se odrazila ve vyrovnávací brance opět z hokejky domácího Josefa Viktoříka necelých osm minut po začátku. Stejný hráč domácích se ale po čtyřech minutách nechal vyloučit za hrubost. Přesilovkou už tentokrát hosté nepohrdli a vzali si vedení v zápase zpět. Střelcem gólu byl necelých sedm minut do konce utkání Jan Zbořil. Domácí stihli včasně zareagovat a půl minuty na to utkání srovnal Patrik Pícha. Stav 3:3 ovšem nevydržel dlouho. Dvanáct vteřin stačilo na navrácení vedení hostujícímu Brnu, autorem nádherné vítězné branky bekendem ze vzduchu se stal Michal Šmíd. Následující tlak domácích hostující obrana ustála a uhájila konečný výsledek 4:3 z pohledu Gulliverů.

Gulls tak vyhráli i letošní třetí zápas a nadělili trenérovi Jiřímu Bořeckému dárek k narozeninám po svém. Nadále tak stíhají v tabulce favorizovaný tandem Kladno a Karlovy Vary. V dalším kole se představí před domácím publikem proti těžkému soupeři FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice.

1. FBK Rožnov p/R – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3:4
branky:
16. Josef Viktořík, 48. Josef Viktořík, 55. Patrik Pícha – 27. Adam Bouška, 29. Jan Kvapil, 54. Jan Zbořil, 55. Michal Šmíd; rozhodčí: Roman Sladký – Vladimír Černín; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 121; zásahy brankářů: Marek Obšivač 26 – Daniel Chrást 29; po třetinách: 1:0, 0:2, 2:2;