První prohra sezóny. Gulliveři podlehli Startu

Na státní svátek sv. Václava v sobotu 28. září připadlo i již 4. kolo 1. ligy mužů, ve kterém domácí Gulliveři vyzvali na svém domácím hřišti hostující tým FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice.

V první třetině utkání se hrálo opatrně a to na obou stranách určitě to mohlo být ovlivněno faktem, že se týmy v ligovém prostředí potkali poprvé. Domácí museli po půlce třetiny ubránit oslabení a to se jim podařilo. Na první branku utkání se čekalo dlouho dokonce nejdéle, jak to v prvním dějství šlo, tedy do poslední sekundy. Střelcem byl domácí obránce Michal Šmíd, který si naplánoval ukončit svůj výlet do útoku střelou v poslední vteřině a poslal domácí do vedení.

Nástupem do druhé periody ovšem Gulls nenavázali na konec předchozí části. Když se už necelé čtyři minuty po začátku prosadil hostující Michal Strnad a srovnal stav utkání. Ten ale nezůstal stejný dlouho, protože půl minutu po brance hostí vrátil vedení na stranu domácích Ondřej Bílek. Dvě minuty na to se skóre měnilo znovu, když hostům přinesl srovnání Patrik Chládek. Následovalo další vyloučení domácích, které už hosté využili a v přesilovce se trefil Jiří Lebeda a Start šel do vedení 3:2. Druhá třetina se nesla ve znamení šancí domácích, kteří si vypracovali velké množství slibných až vyložených šancí, které ovšem nebyli schopni proměňovat v takové míře, jak by si představovali. V čase 31:01 se ale prosadili, jmenovitě Martin Ulman a opět vyrovnal stav utkání. Hosté neměli moc ze hry, ale dostávali se do nebezpečných protiútoků a byli velmi efektivní. Do konce třetiny stihli právě hosté zvýšit svůj gólový účet, konkrétně se trefil Jan Diviš.

Do třetího dějství se nastupovalo na palubovku za nepříznivého stavu pro domácí 3:4. Začátek se ale domácím povedl a velmi rychlé srovnání zařídil Adam Bouška. Následně se domácím naskytla výhoda přesilové hru, tu ovšem nevyužili. Pět a půl minuty před koncem zápasu strhl na stranu hostů vedení Daniel Eremiáš. Na tento gól dokázali domácí ale velmi rychle reagovat a o vyrovnání se postaral Jan Zbořil. Čtyřicet vteřin do konce se šťastným plácnutím do vzdušného míčku, který už skoro měl domácí brankář trefil hostující Patrik Chládek, který tak převrátil skóre na stranu hostů. Domácí se snažili vyrovnat hrou v šesti, to se jim bohužel nepodařilo a místo toho ještě dvakrát inkasovali do odkryté klece.

Přišla tak první prohra Gulls v 1. lize, nutno dodat, že trochu nešťastná vzhledem k vývoji zápasu a množství neproměněných šancí. Příští týden se družina Gulliverů vydá na venkovní zápas do Karlových Varů, které aktuálně vévodí tabulce 1. ligy, takže je nečeká vůbec nic lehkého.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 5:8
branky:
20. Michal Šmíd, 25. Ondřej Bílek, 32. Martin Ulman, 41. Adam Bouška, 56. Jan Zbořil – 24. Michal Strnad, 27. Patrik Chládek, 28. Jiří Lebeda, 36. Jan Diviš, 55. Daniel Eremiáš, 60. Patrik Chládek, 60. Jiří Lebeda, 60. Ivan Pergler; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 87; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 13 – Martin Spišák 22; po třetinách: 1:0, 2:4, 2:4;