Výjezd do Karlových Varů Gulliverům body nepřinesl

Už v neděli dopoledne se mužský A-tým vypravil na v pořadí již třetí výjezd k pátému kolu 1. ligy mužů do Karlových Varů. Ještě předtím se hráči zastavili v brněnské hale Sportpoint, aby podpořili družstva elévů při jejich utkáních. Na karlovarské hale čekal na Gullivery lídr tabulky ligy a dosud neporažený domácí tým Varů. Očekávání od zápasu byla tedy taková, že se dost možná bude jednat o zatím nejtěžší zápas pro Gullivers v nové soutěži.

Domácí tým FB Hurrican Karlovy Vary vstoupil do zápasu lépe a už po minutě a půl se ujal vedení po velmi šťastné trefě Tomáše Smolky. Odpověď hostů přišla za necelé čtyři minuty, kdy se bekendem přesně trefil kapitán Adam Bouška. Srovnaný stav neměl ovšem dlouhého trvání. Na stav 2:1 pro domácí upravoval Miroslav Šnajdr a další gól do sítě hostů ještě přidal Matěj Korbel. Na rozdíl jedné branky se hosté dotáhli po trefě Václava Černocha. První třetina se nesla ve znamení aktivní hry z obou stran, přičemž hosté měli velký počet slušných brankových příležitostí, ze kterých ovšem dokázali proměnit pouze dvě, zatímco ne tak nebezpečné Vary byli velmi produktivní.

Začátek druhého dějství zvládli opět lépe domácí když se nedlouho po začátku prosadil Miroslav Šnajdr. Stejný hráč navyšoval vedení Varů již na rozdíl tří branek. O snížení se poté postaral hostující obránce Michal Šmíd. O navrácení tříbrankového rozdílu domácím se postaral Michal Strachota. A do konce třetiny se skóre měnilo ještě dvakrát, a to když dva zásahy zaznamenal domácí Michal Klápa. Druhá část Gulliverům výsledkově ani herně vůbec nevyšla. Domácí dokázali potrestat skoro všechny chyby hostů, naopak našim se nedařilo šance proměňovat. Přitom se z obou stran hrál velmi rychlý florbal se spoustou šancí, ale domácí byli více chladní a produktivní v zakončení.

Do třetí části se vstupovalo za pro hosty nelichotivého stavu 8:3 pro domácí. Hned z kraje si Gullivers díky své aktivitě vybojovali přesilovku, kterou Václav Černoch proměnil. Na to dokázali ale domácí rychle reagovat, konkrétně brankou Tomáše Smolky. Hosté se nechtěli dát lacino a o další snížení se postaral Arnošt Nechvátal. Čtyři minuty na to zkorigoval výsledek na rozdíl tří branek a hattrick dovršil Václav Černoch. Tento hráč se také ujal trestného střílení, které bylo nařízeno proti domácím, trefil ovšem jen břevno. A tak utkání i přes snahu Gullivers v poslední třetině skončilo 9:6 z pohledu domácích, kteří si tak udrželi letošní neporazitelnost a první místo tabulky.

Gullivers se tak bohužel vrátili domů bez bodu a utrpěli druhou porážku v sezóně. Příští kolo je na domácí půdě čeká další těžký soupeř a to druhý celek tabulky Kanonýři Kladno. A proto jestli nemáte na sobotu 12.10. žádné plány, tak se určitě přijďte podívat a zafandit Gulliverům, kteří budou potřebovat i Vaši podporu!

FB Hurrican Karlovy Vary – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 9:6
branky:
2. Tomáš Smolka, 8. Miroslav Šnajdr, 9. Matěj Korbel, 23. Miroslav Šnajdr, 28. Miroslav Šnajdr, 33. Michal Strachota, 35. Michal Klápa, 38. Michal Klápa, 46. Tomáš Smolka – 6. Adam Bouška, 14. Václav Černoch, 30. Michal Šmíd, 43. Václav Černoch, 48. Arnošt Nechvátal, 52. Václav Černoch; rozhodčí: Jakub Nábělek – Radek Štengl; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 265; zásahy brankářů: Daniel Váradi 23 – Daniel Chrást 27; po třetinách: 3:2, 5:1, 1:3;