Gulliveři obrali skvělým výkonem Kladno o bod

V sobotu 12.10. přivítali Gulliveři na domácí půdě tým Kanonýrů Kladno, který má v lize velké ambice na přední umístění a tak si chtěl z Brna odvézt jednoznačně všechny tři body. Domácí měli ovšem své plány a to ponechat si plný počet bodů doma i proti tomuto papírově silnějšímu soupeři.

Do zápasu vstoupili hosté lépe a již po minutě a půl se střelecky prosadil Dominik Janda. Domácí stihli rychle odpovědět brankou Michala Házyho. Utkání se v první části neslo ve vysokém tempu a rozhodně bylo na co koukat. Vedení se opět vrátilo na stranu hostů po trefě Jana Louvara. O vyrovnání se postaral domácí David „Krtek“ Novák chytrou střelou ze středu. Dvě minuty do konce první třetiny se trefil domácí Martin Ulman a do kabin se šlo za stavu 3:2 pro Gullivers.

Po sedmi minutách druhého dějství se gólově prosadil hostující Aleksander Trofimov a stav utkání byl znovu vyrovnaný. Nevydrželo to ovšem dlouho, neboť po necelé minutě vrátil vedení Gullivers Tomáš Foret. Následně byli domácí vyloučeni a museli ubránit oslabení, což se jim povedlo. Hostující celek byl po tuto část zápasu o něco více na míčku, domácí ovšem bránili svědomitě a dokázali se dostávat do velice slušných gólových situací. Ještě jednu branku před přestávkou ale přidalo Kladno, konkrétně Michal Skuhrovec a stav byl znovu srovnán.

Poslední třetina se nesla ve znamení většího držení míčku z hostující strany, ale šance byly na obou. Oba celky dobře bránily a mohly se spolehnout na své brankáře a to i v dalším oslabení pro domácí, kterým se podařilo opět neinkasovat. Na druhou stranu, když se domácím nabídla výhoda přesilovky, tak Kladno taky ukázalo, že bránit umí skvěle. Ke konci třetiny měli pak hosté po trochu zvláštním vyloučení znovu výhodu přesilovky, kterou bohužel pro ně do konce základní hrací doby nevyužili.

Utkání tak pokračoval prodloužením, do kterého si hosté přenesli část přesilovky. Výhodu 4 na 3 nakonec Kladno dokázalo díky střele Joela Ahlina využít a získalo tak bod navíc za výhru v prodloužení.

Gulls tak oloupili Kladno o cenný bod a byli mu důstojným soupeřem. Krásnou ozdobou utkání byla skvělá atmosféra a výborná divácká kulisa čítající 212 ne jen diváků, ale hlavně fanoušků. Za to všem zúčastněným patří velké díky! Dalším soupeřem Gulls bude v následujícím 7. kole aktuálně druhý tým tabulky HEROS Florbal Chomutov, na jehož palubovku se Gulliveři vypraví v sobotu.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Kanonýři Kladno 4:5p
branky:
3. Michal Házy, 15. David Novák, 19. Martin Ulman, 28. Tomáš Foret – 2. Dominik Janda, 8. Jan Louvar, 28. Aleksander Trofimov, 38. Michal Skuhrovec, 61. Joel Ahlin; rozhodčí: Jiří Müller – Matouš Novosad; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 212; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 17 – Ondřej Lupoměch 20; po třetinách: 3:2, 1:2, 0:0, 0:1;