Výpadek ve třetí třetině připravil Gullivery o body

K sedmému kolu 1. ligy mužů se Gulliveři vydali na severozápad, na půdu domácího HEROS Florbal Chomutov. Čekal na ně tedy druhý tým tabulky, i tak ovšem hosté přijeli s ambicemi odvést si odsud nějaké body.

Gullivres nastoupili tentokrát do utkání lépe a už po půl minutě hry se radovali z první branky ostrostřelce Václava Černocha. Po necelých pěti minutách hry se šance chopil Michal Házy a zvýšil vedení hostů na rozdíl dvou branek. V první části se lépe dařilo Gullivers, kteří měli spoustu vyložených brankových příležitostí, ale proměnili pouze dvě z nich. Těsně před koncem třetiny tak stihli domácí snížit brankou Petra Pastora na jednobrankový rozdíl.

Do druhého dějství vstoupili lépe domácí, když se hned z kraje prosadil Jakub Štěrba a srovnal tak stav zápasu. Po půlce třetiny se ovšem znovu prosadili hosté a znova střelou Václava Černocha a minutu na to ještě Michala Házyho. Chomutov stihl ale rychle zareagovat a zanedlouho se trefil šťastnou střelou Ondřej Šarša. V poslední minutě stihli domácí ještě vyrovnat zásluhou Tadeáše Melíška. Druhá třetina už byla na šance i obraz hry vyrovnaná.

Třetí třetina měla tedy rozhodnout, ale nezačala pro Gullivery vůbec dobře, když se na začátku trefil nejdříve chomutovský Tadeáš Melíšek a krátce po něm Petr Pastor. Gulliveři se přestali soustředit na poctivou obranu a jejich koncentrovanost velmi upadla. Výsledkem byla totální dominance domácích v poslední části zápasu a další branky nejprve Zbyňka Hlaváčka a potom Tomáše Novotného. Záblesk naděje přinesl ještě pro hosty gól Michala Házyho, který snižoval na rozdíl tří branek. Obraz hry se ale ani přesto, bohužel pro hosty, neměnil a domácí, kteří byli při chuti a proměňovali všechny šance do kterých se dostali, přidávali další góly. Nejprve přesně zamířil Jiří Šafařovský po něm se trefil Ondřej Halej a na konečných 11:5 pro domácí korigoval skóre utkání Petr Pastor.

Gulls tak z Chomutova odjeli s prázdnou a po nepovedené třetí třetiny v jinak ve dvou třetinách vyrovnaném utkání inkasovali letos nejvyšší porážku. Musí ovšem rychle na tento výsledek zapomenou a soustředit se na další utkání. Čeká je totiž tzv. „anglický týden“, kdy absolvují tři utkání v průběhu sedmi dní. První z nich se odehraje již v sobotu na domácím hřišti na VUT proti Florbal Ústí. Určitě budeme rádi, když přijdete naše chlapce podpořit.

HEROS Florbal Chomutov – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 11:5
branky:
19. Petr Pastor, 21. Jakub Štěrba, 35. Ondřej Šarša, 40. Tadeáš Melíšek, 44. Tadeáš Melíšek, 45. Petr Pastor, 46. Zbyněk Hlaváček, 48. Tomáš Novotný, 53. Jiří Šafařovský, 55. Ondřej Halej, 60. Petr Pastor – 1. Václav Černoch, 5. Michal Házy, 33. Václav Černoch, 34. Michal Házy, 49. Michal Házy; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 267; zásahy brankářů: Karel Šantora 14 – Matyáš Krupa 21; po třetinách: 1:2, 3:2, 7:1;