Anglický týden za dva body

Gulliveři mají za sebou tzv. Anglický týden, kdy hráli soutěžní utkání v sobotu a následně i v pondělí, na které letos připadl stání svátek. V prvním případě přivítali na domácím kolbišti na VUT tým Ústí nad Labem, které hrálo ještě předloni Superligu.

Na nějaké co bylo se však nehraje a bylo to vidět hned od začátku. Rovnou od prvního hvizdu bylo plné hřiště především Michala Házyho, který si s hráči hostů dělal co chtěl. Vygradovalo to prvním gólem Gulls, kdy po individuální akci Házyho na mantinelu měl před prázdnou bránou lehkou práci Michal Šmíd. Více gólu však domácí nepřidali a naopak ve 14. minutě srovnal po standardní situaci na středu Ondřej Kawulok. Vteřinu před sirénou pak přišel tvrdý direkt, kdy Chrástovi smolně propadl balonek pod nohou a místo remízy se do kabin odcházelo za vedení hostů.

Vyrovnaný průběh se nesl i začátkem druhé třetiny. Domácímu Bílkovi ve velké šanci ještě míček sjel z čepele, při akci Ulmana s Černochem už ale zůstal tam kde měl a druhý jmenovaný neměl problém zakončit do poloodkryté klece. Pak navíc přišla přesilovka, která ale měla k povedené početní výhodě daleko asi jako z gulagu na Sibiři do teplého obýváku v Londýně. Tím se možná hosté nechali zlákat, propadli a po další individuální akci Házyho zakončil přesně do šibenice Václav Černoch. Dále se hra přelévala a byla vyrovnaná, když 2 minuty před sirénou natáhl z obrany Vrtěl a Ulman jen tak lahodně tečoval do brány, 4:2.

Do třetí třetiny jako by však nastoupilo jiné Ústí. Už po půl minutě Gulls hloupě ztratili balonek a rázem to bylo o gól. Když o necelé 2 minuty později dalším šťastným gólem srovnal z brejku Dominik Beneš, vypadalo to s domácí psychikou všelijak. Tento moment však Brňané ustáli a i přes velký tlak hostů po celou třetinu, kterou jen sem tam protnula nějaká akce domácích, dovedli zápas k prodloužení.

V něm se hrálo zpočátku 3 na 3, poté však Ústí odvolalo golmana a zkusilo to 4 na 3, jenže ztrátu balonku potrestal Václav Černoch a do prázdné klece zkompletoval hattrick.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Florbal Ústí 5:4p
branky:
6. Michal Šmíd, 25. Václav Černoch, 28. Václav Černoch, 38. Martin Ulman, 64. Václav Černoch – 14. Ondřej Kawulok, 20. Aleš Poloprutský, 41. Dominik Beneš, 43. Dominik Beneš; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Daniel Chrást 14 – Marek Netopilík 15; po třetinách: 1:2, 3:0, 0:2, 1:0;

V pondělí pak vyrazili Gulliveři do Znojma. To pro změnu hrálo Superligu ještě v loňském roce. První třetina se nesla v duchu Jsme na divokém západě, tak si zastřílíme. Neskutečná přestřelka, ve které za dvacet minut padlo 9 gólů. Bohužel 6 z nich do gulliverské brány. Na první dva zásahy ještě hosté dokázali reagovat, pak však Znojmo odskočilo o dva góly, načež sice Gulliveři snížili, v posledních 40 sekundách před sirénou domácí dali ale ještě další dvě branky a místo přijatelného skóre to byl masakr.

Od druhé třetiny se hra vyrovnala. Brňané přestali bláznit a díky tomu tolik nepropadali v obraně. Dvě branky Znojma toho sice opravdu nejsou důkazem, od poloviny zápasu ale byli Gulliveři lepším týmem. Když ve 45. minutě snížil svým již třetím gólem Černoch na rozdíl dvou branek, bylo hostů plné hřiště. Neústilo to ovšem v branky a bez těch se bohužel vyhrávat nedá. To, že k nim byli Gulls opravdu blízko se také nepočítá.

Plyne z toho to, že obrana filmového stylu horor“ v první třetině stála Gullivery body, protože ty se ve Znojmě získat daly.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:6
branky:
2. Petr Čihal, 8. Lukáš Matoušek, 9. Daniel Krejčíř, 10. Tomáš Kucharič, 20. Tomáš Kucharič, 20. Pavel Palát, 23. David Dvořák, 34. Jaroslav Matoušek – 4. Lukáš Vrtěl, 9. Václav Černoch, 17. Václav Černoch, 32. Michal Házy, 40. Adam Bouška, 46. Václav Černoch; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 0 + Tomáš Kucharič (ZNO) 5:2; využití: 0:0; diváků: 218; zásahy brankářů: Jan Hándl 22 – Matyáš Krupa 10, Daniel Chrást 10; po třetinách: 6:3, 2:2, 0:1;

Z Anglického týdne tak vytěžili Gulliveři jen dva body za výhru 5:4 nad Ústím v prodloužením. Dalším soupeřem bude Torpedo Havířov, které přivítáme v sobotu v 18:30 na VUT. Na toto utkání jste srdečně zváni!