Zmar nad zmar. Gulliveři podlehli Torpedu

V sobotu 2. listopadu přivítali Gulliveři na domácím hřišti na VUT Torpedo Havířov, slavný celek, který byl několikrát ve finále tuzemské Extraligy. To je však minulost a nyní tento tým přijel na 10. kolo 1. ligy mužů.

Začátek jak ze zlého snu. Úplně z ničeho se vyklubalo přečíslení hostí 2 na 1 a přihrávce bránící Vrtěl si přihrávku soupeře nešťastně srazil do vlastní klece za v duchu zcela jistě bědujícího Chrásta. To budiž jediným gólovým momentem první třetiny, která se nesla v bojovném a vyrovnaném duchu při šancích na obou stranách. Obě branky ale úspěšně bránili domácí Daniel Chrást a hostující Denis Jasiok, kterého jednou zachránila i tyč.

Po přestávce se pak váhy začaly naklánět na stranu domácích, kteří přitopili pod kotlem a Jasiok v bráně Torpeda musel řešit jeden závar za druhým, přičemž přiváděl domácí k šílenství. A bylo ještě hůř. Hostující Kutáček našel zpoza brány Febera, který si dobrým první dotekem připravil gólovku a Chrást se mohl snažit jak chtěl…0:2. Změnu větru nepřinesla ani následná přesilovka, která jako by podtrhla trápení domácích. Tlačit domácí mohli jak chtěli, Jasiok v bráně hostů se zdál být nepřekonatelný, nutno dodat, že mnohdy i se štěstím. Další přesilovka přišla necelé 2 minuty před koncem druhé třetiny a tentokrát ji Gulliveři sehráli o poznání lépe, když si výborně pozičně našel místečko Tomáš Foret a po Házyho přihrávce rozjásal výborně zaplněnou halu i hlasatele, který konečně mohl řvát ˆ„Góóóól“. Pět vteřin před sirénou měl ještě obrovskou šanci Černoch, ale trefil pouze masku havířovského golmana. Takže zatímco se v bufetu o přestávce servírovaly párky v rohlíku, Gulliveři stále prohrávali.

Tlak domácích pokračoval i po pauze. Vzešel z něj gól Michala Házyho, který si to sice naštrádoval do tří protihráčů, ale stihl vystřelit a tentokrát Jasiok jen koukal na míček, který končí za ním. Kdo si však myslel, že nyní domácí začnou dávat gól za gólem a z toho tlaku vytěží vítězství, mýlil se. V deváté minutě se střela hostujícího Bezděčíka odrazila od zadního mantinelu a Holeš bekendem trefit přesněji snad ani nemohl. Gulliverům nevycházelo nic. Černoch ani z těch nejjasnějších pozic gól nedal, někdy i trefil roh hřiště místo brány. Smůla se lepila domácím na paty a to nebylo všechno. Na začátku 14. minuty dalo Torpedo branku vlastně z ničeho. Sražená střela padala jemně obloučkem na Zbořila, jemuž bohužel míček proklouzl a proti šikovně zakončujícímu Feberovi byl Chrást naprosto bezmocný. Domácí dřeli, bojovali, ale nic z toho. A když v čase 57:25 zamířil do odkryté svatyně Žwak, bylo po nadějích.

Po prohře ve Znojmě tak přišla další ztráta bodů, kterou na domácím VUT neodvrátilo ani fantastických 169 diváků, kteří vytvořili úžasnou kulisu a patří jim za to obrovský dík. Gulliveři jsou devátí jen o skóre před Jaroměří. Další utkání hrají Gulliveři 16. listopadu na VUT proti Slovanu Havířov, jelikož derby s Bulldoky bylo z 10. listopadu přeloženo.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Florbal Exelsior Havířov 2:5
branky:
40. Tomáš Foret, 46. Michal Házy – 2. Lukáš Vrtěl, 25. Adam Feber, 49. Jakub Holeš, 54. Adam Feber, 58. Jan Žwak; rozhodčí: Daniel Bartošek – Michal Bartošek; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 169; zásahy brankářů: Daniel Chrást 16 – Denis Jasiok 20; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:3;