Upachtěná výhra, veledůležité body

V sobotu Gulliveři přivítali celek Petrovic, který obýval chvost tabulky a domácí si vzhledem ke ztrátě v Jaroměři nemohli dovolit nezískat body.

Že by podle toho vypadal vstup do utkání se ale rozhodně říct nedá. Nějaká veliká dominance se nekonala a hosté byli prvních asi 11 minut střelecky rozhodně aktivnější. Korunovali to v  čase 12:36 krásnou souhrou, kdy skórující a oslavovaný Nota neměl moc velké potíže dostat míček za bezmocného Krupu. Ani to však domácí nedokázalo zmátořit natolik, aby začali hosty mlít jako mlýny mouku. To však neznamená, že by to bylo bez šancí. Za zmínku stojí rozhodně akce Ulmana, který však zakončil, jak zakončil. Gólové prozření ale nakonec přeci jen přišlo. Novák rychle rozehrál na volného Žůrka, který od půlky svojí pumelicí rozjásal celou halu. Nejásalo se však dlouho. O zhruba minutu a půl později Foret odpálil míček tak nešťastně, že namazal Skácelovi, který našel před bránou hostujícího Zbořila a domácí se zase na Petrovice museli dívat s odstupem. Naštěstí chvíli před pauzou našel Riger volného Černocha a ten si už výběhem od mantinelu a střelou na bližší poradil – 2:2.

V šatně pak zjevně padlo nějaké ostřejší slovo, protože do druhé části nastoupil úplně jiný domácí manšaft. Hned od úvodního hvizdu byl na hřišti jen a pouze jeden tým. Gulliveři vozili Petrovice dokola jak na Matějské, jenže problém byl v tom, že se florbal hraje na góly a ty nějak ne a ne přijít. Jednou domácí netrefili bránu, podruhé zas nechali vyniknout golmana hostí. A takto pořád dokola. Ten špunt vyndal až svým druhým gólem Václav Černoch, který uklidil míček do brány po jedné velké skrumáži, kterých bylo ve druhé třetině před brankou Petrovic hned několik. Bohužel to byl jediný střípek štěstí. Gulliveři dali ve druhé části z 24 střel jediný jeden gól, což samo o sobě je dosti smutný fakt. Jediným uspokojením tedy bylo jen vedení 3:2.

To však po druhé přestávce nevydrželo moc dlouho. Lacinou Házyho ztrátu na středu potrestal nekompromisně hostující Gabzdyl a začínalo se od nuly. Pak naštěstí přišel dar z nebes v podobě faulu petrovických a následné přesilovky. Tu sehráli Gulliveři naprosto parádně a celé dílo dokonal Václav Černoch, který tím dokonal i svůj hattrick. O pět minut později přišla další početní výhoda. Ta už však měla k dokonalosti celkem daleko a stav se neměnil. I tak však přišlo uklidnění, když opět Černoch výběhem od mantinelu až před bránu dostal, byť nutno říct, že i silou vůle, míček do brány a domácí už vedli o dva góly. Víc však nepřidali a když ve hře bez golmana Skácel dvě minuty před koncem snížil, klidný závěr se rozhodně očekávat nedal. Naštěstí ho domácí i s přispěním výborného Krupy v bráně ustáli a zapsali do tabulky veledůležité tři body.

Gulliveři se tak výhrou posunuli na 9. místo před Torpedo Havířov a tři body za Jaroměř. V sobotu přivítají doma v repríze finále a na výročí útoku na Pearl Harbor Rožnov. Válka začne klasicky v 18:30 a my budeme potřebovat Vaši podporu!!!

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Z.F.K. AQM Petrovice 5:4
branky: 17. Michal Žůrek, 20. Václav Černoch, 29. Václav Černoch, 46. Václav Černoch, 55. Václav Černoch – 13. Jakub Nota, 19. Adam Zbořil, 44. Ondřej Gabzdyl, 59. Petr Skácel; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 114; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 12 – Martin Janík 36; po třetinách: 2:2, 1:0, 2:2;