Druhá výhra v řadě. Gulliveři přetlačili Rožnov

V sobotu hráli Gulliveři podruhé za sebou doma a na VUT, které se v sobotu výjimečné v den výročí útoku na Pearl Harbor přejmenovalo na Pearl VUT, přivítali celek Rožnova pod Radhoštěm, se kterým se moc dobře znají. Aby ne, když právě přes něj došli loni ve finále Národní ligy k vítězné trofeji.

Pro Gullivery šlo o velmi důležitý souboj, jelikož vzhledem k situaci v tabulce si nemohli dovolit body rozdávat. Rožnov do Brna však prohrát rozhodně nepřijel. Minulé kolo navíc dokázal šokovat ve Znojmě, odkud si překvapivě odvezl všechny body.

A hosté jako by si vítěznou chuť schovali i do Brna. Po deseti minutách už vedli 3:0, když se nejdříve ve 4. minutě prosadil po náhozu od půlky Kittel, následně v 8. minutě po dlouhém balonu Chmelař a v půlce 11. minuty z přesilovky bombou pod břevno Viktořík. Jak se hostům dařilo vše, což dávali verbálně dost najevo, domácím se naopak nedařilo vůbec nic. A když už se náhodou něco urodilo, netrefili Gulliveři bránu nebo je zastavil brankář Marek Obšivač. Až s blížícím se koncem první periody začali domácí ukazovat ramena a 17 vteřin před koncem získali výhodu přesilové hry, kterou si přenesli přes přestávku do druhé třetiny.

Když bylo odpočívání dost, začala druhá třetina a šance na snížení. Přesilovku zahráli Gulls výborně a po krátké výměně balónku mezi Foretem a Černochem druhý jmenovaný vymetl všechny pavučiny, co byly v cestě do brány. Hala bouřila a domácí žili. V tu chvíli byl na hřišti jen jeden tým. O minutu a 17 vteřin později navíc po krásné akci po ose Černoch – Bouška – Ulman poslední jmenovaný zasadil ránu nad rameno Obšivače a VUT se točilo v euforii. Bohužel z ní další gól nepřišel a naopak v čase 34:59 zvýšil vedení hostí dalším gólem z náhozu někde od půlky Slovák. Převaha domácích však neustávala, a když si o minutu později vzal na půlce míček Zbořil, prostě udělal to, co dělali hosté… a dal gól. Hrál se hodně tvrdý florbal. Hráči Rožnova nechali rukavičky doma a ty souboje bolely i z tribuny. To mělo za následek i to, že se prostě nehrál hezký florbal. Místo něj to byla bojovná řež, mnohdy bez pravidel.

Druhá třetina byla pryč. Z hrozivého 0:3 se stalo 3:4. V započaté třetí části domácí tlačili a tlačili, z mnoha chumlů před bránou však gól ne a ne přijít. Čekání utnula až pohledná kombinace druhé formace, na jejímž konci stál Michal Házy, který přesněji trefit snad ani nemohl. Druhou asistenci si připsal Tomáš Foret. To byla však jediná výjimka. Další a další domácí vlny ztroskotávaly na útesu jménem Marek Obšivač. Ten už do konce třetí části za svá záda nepustil nic a tak se šlo do prodloužení.

Na jeho začátku prohráli domácí buly a Rožnov sáhl k odvolání brankáře a hře 4 proti 3, tu ale využil pouze k nespočtu nahrávek a z prodloužení tedy nevzešlo skoro nic, pouze před koncem Chrást ustál šanci a šlo se do nájezdů, na které si domácí očividně hodně věřili. První jeli hosté. Viktořík nedal. Bouška následně svým bekhendovým blafákem ano. Hegar a znovu Chrást úspěšný. Černoch a šance rozhodnout. Nejlepší střelec 1. ligy to pojal stylem „umíchám tě k smrti“ a Obšivače i trochu se štěstím překonal. Domácí tak díky bezchybnému Chrástovi a Bouškovi s Černochem brali bod navíc.

Další utkání odehrají Gulliveři v pátek 13. prosince v Praze proti Startu98. Následně se představí doma už v neděli 15. prosince ve Vánočním utkání, ve kterém vyzvou lídra tabulky, Karlovy Vary. Začátek utkání je v 16 hodin.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – 1. FBK Rožnov p/R 5:4pn
branky:
21. Václav Černoch, 22. Martin Ulman, 37. Jan Zbořil, 52. Michal Házy, N Adam Bouška – 4. Vladislav Kittel, 8. Vladislav Chmelař, 11. Josef Viktořík, 35. Daniel Slovák; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 1:3; využití: 1:1; diváků: 115; zásahy brankářů: Daniel Chrást 16 – Marek Obšivač 20; po třetinách: 0:3, 3:1, 1:0, 0:0;

Kompletní fotogalerie z utkání na našem Flickru.