Rodeo v Praze ani odvážný výkon proti Varům body nepřinesly

Gulliveři mají za sebou náročný víkend, ve kterém bylo 1. lize naordinováno dvojkolo, naše hráče tak čekal v pátek výjezd do Prahy, kde změřili síly se Startem98, načež v neděli doma přivítali lídra soutěže, Karlovy Vary.

Proti Startu se jednalo o důležité utkání vzhledem k postavení v tabulce. Gulliveři na desátém místě ztráceli na svého soupeře dva body, rozdíl v tabulce byl však přitom čtyři příčky. Začátek vypadal dle představ. Už po dvou a půl minutách poslal hosty do vedení kapitán Adam Bouška. To byl však jen začátek zápasu jak z rodea. Start také začal skórovat, Gulliveři v první třetině nevyužili ani jednu ze svých dvou přesilovek a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

A bylo ještě hůř. Hned z kraje třetiny druhé navýšil domácí náskok Kulík a hosté už museli šplhat přes rozdíl dvou gólů. To se ukázalo jako reálné a v čase 25:37 vyrovnával Martin Ulman na 3:3. Tomu se skórování zalíbilo a tak po chvíli Gulliveři opět vedli. To platilo i po konci druhé třetiny, kdy sice 4 minuty před koncem Start vyrovnal, vedení a úsměvy však na stranu Gulls 6 vteřin před sirénou uzmul Tomáš Foret.

Gulliverské štěstí bohužel nemělo vydržet dlouho. V čase 44:53 už to bylo 8:5 pro Start a hosté tak začínali stát na opravdu hodně tenkém ledě. Ten zesílil po dvou gólech v rozmezí 40 sekund a Gulliveři najednou opět žili. Byly to však plané naděje a ani hattrick Martina Ulmana bohužel Gulliverům k bodům v Praze nepomohl. Utkání nakonec skončilo 10:8 pro Pražany. Tlak v závěru byl zbytečný, protože vzadu Gulls nechali pootevřená vrátka…

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 10:8
branky:
7. Vojtěch Plaček, 16. Adam Kulík, 21. Adam Kulík, 37. Patrik Chládek, 43. Jiří Lebeda, 44. Ivan Pergler, 45. Vojtěch Plaček, 45. Jiří Lebeda, 56. Michal Pražák, 60. Jiří Lebeda – 3. Adam Bouška, 23. Michal Házy, 26. Martin Ulman, 27. Martin Ulman, 40. Tomáš Foret, 51. Václav Černoch, 52. Martin Ulman, 59. Václav Černoch; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 3:4; využití: 1:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Martin Spišák 24 – Daniel Chrást 19; po třetinách: 2:1, 2:4, 6:3;

V neděli se hrálo v Brně a přijel soupeř těžké váhy – Karlovy Vary, vedoucí celek celé soutěže. Ze začátku to tak však vůbec nevypadalo a Gulliveři si připravovali šanci za šancí. Vším pohrdali, až nakonec zužitkoval volný úder ze strany krásnou střelou na zadní Václav Černoch. Tím bohužel přísun šancí skončil a naopak hosté o minutu později srovnali střelou od mantinelu. Navíc v desáté minutě domácí nepokryli hostujícího Zavadila, který z výběhu překonal s pomocí tyčky Krupu a hosté vedli. Gulliveři tvrdě platili za své chyby. Jakákoliv ztráta míčku znamenala bezprostřední nebezpečí, jako když z brejku našel Strachota Pechu a ten neměl problém uklidit. Trochu lesku tomu dodal svojí druhou brankou Václav Černoch, kterého hezkou žabičkou našel Jan Videman, suplující v prvním útoku Martina Ulmana, který si v zápase na Startu98 přivodil zranění kotníku. Avšak místo toho, aby se šlo do šaten za jednobrankového rozdílu, utekli Vary domácím minutu před sirénou opět na dva góly, když Zavadil na středu proti třem domácím získal balonek a Nicklas neměl těžkou práci.

I po přestávce platilo, že cokoliv hosté měli, bylo cítit nebezpečím dvě míle daleko. Nebyla to však hra na jednu bránu, kterou by zaplněné VUT muselo sledovat. Naopak Gulliveři se hnali za snížením, jenže opět se ukázal jeden z největších problémů v letošní sezóně… produktivita. Když pak přišla domácí přesilovka, místo toho, aby se konalo obléhání jak za dob Napoleona, vyřešil Krupa malou domů tak nešťastně, že nahrál hráči hostí na gól. Hosté se vzdálili ještě dál, když Strachota prosvištěl celé hřiště a předložil před bránu, kde se k balonku šťastně dostal Korbel a už to bylo 2:6. Na štěstí či neštěstí se však nelze vymlouvat. Štěstí má ten, kdo mu jde naproti.

Přišla druhá přestávka a třetí třetina. Gulliveři neustále hrozili, ale výborným výkonem v bráně hostí si Václav Zavadil střelu za střelou zvedal procenta úspěšných zákroků. To se dělo celou třetinu, ve které naopak hosté přidali další dva góly, kdežto domácí zůstali na suchu. Kdyby zápas skončil 8:7, nikdo by se nemohl divit. Jenže neskončil.

Gulliveři si opět ověřili, že mohou hrát s kýmkoliv, ale že bez gólů a s chybami dozadu ty body prostě nepřijdou. Absolutorium zaslouží naši fanoušci, kteří nejen proti Karlovým Varům, vytváří na VUT výbornou atmosféru, ve které je radost hrát. Závěrem je ještě třeba popřát zraněnému hráči hostí brzké uzdravení! Poslední utkání před Vánoci odehrají Gulliveři v sobotu na Kladně.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FB Hurrican Karlovy Vary 2:8
branky:
8. Václav Černoch, 16. Václav Černoch – 9. Jakub Pecha, 10. Jan Zavadil, 11. Jakub Pecha, 20. Daniel Nicklas, 27. Matěj Korbel, 33. Matěj Korbel, 49. Tomáš Nushart, 58. Jakub Pecha; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 177; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 27 – Václav Zavadil 21; po třetinách: 2:4, 0:2, 0:2;