Gulliveři v těsné bitvě nestačili na Chomutov

Gulliveři v první utkání roku 2020 přivítali Chomutov, který se nacházel na čtvrtém místě tabulky a v prvním vzájemném měření sil na severu Čech porazil Gulls 11:5. Jako se hosté mohli dívat tabulkou vzhůru, domácí se museli v tabulce koukat pod sebe, jelikož České Budějovice ztrácely z jedenáctého místa na Gullivery pouhé dva body. Stále tak platilo, že každý bod je zlatý a každá ztráta bolestivá.

Začalo to blaženě. Už po 102 sekundách ze skrumáže před chomutovskou bránou vytěžil gól Václav Černoch a domácí šli do vedení. Že by jim však vydrželo dlouho, to se opravdu říct nedá. Už o 11 vteřin později srovnal přesnou střelou na zadní Šafařovský. Navíc přesně minutu po vedoucím gólu Gulls už domácí prohrávali. Linc, byť relativně šťastně, přesedlal vedení na stranu Chomutova. Hosté sice dokázali dát za 50 sekund dva góly, žádný násep se však nekonal a hra byla vyrovnaná. Resumé toho budiž gól Michala Házyho po krásné střele ze středu hřiště na 2:2. Nutno ovšem podotknout, že více práce v bráně měl přeji jen domácí Chrást. Ten ustál nejednu těžkou situaci, ale na fatální ztroskotání Vrtěla a následnou situaci chomutovských 2 na 1 už byl však krátký. Hosté tak mohli do šaten odcházet spokojenější.

Do druhé periody domácí nastoupili s elánem říkajíc „chceme s tím něco udělat.“ A opravdu. Zbořil po necelých dvou minutách hry vyslal dlouhým obloučkem do situace 2 na 2 Černocha s Ulmanem. Proti prvně jmenovanému ještě Šantora v bráně hostí stačil dobře zasáhnout, na pokus Ulmana se však již mohl posadit a pozorovat míček ladně mířící do síťe – 3:3. I dále se hrál vyrovnaný florbal. Jednou mohli skórovat Gulliveři, podruhé zase Chomutov. Golmani se však dobře vyspali a tak se na žádné ze stran gólově neurodilo. To utnul až Tomáš Foret, který vytěžil Házyho vypracovanou situaci 2 na 1. Druhou třetinu tak domácí vyhráli 2:0 a před posledním dějstvím vedli 4:3.

Po přestávce započala třetí třetina a začala se trochu tvrdit muzika. Hosté navíc začali od úvodního hvizdu tlačit a hnát se za vyrovnáním, jenže ke své nelibosti i ve vyložených pozicích ne a ne trefit bránu. To změnil až Vojtěch Semerád, který trefil krásně dvacet nad led na zadní, a Chrást neměl sebemenší nárok. V desáté minutě třetí třetiny měli hosté navíc šanci utéct do vedení v podobě trestného střílení. To ovšem Novotný poslal mimo. To ale nic nezměnilo na tom, že Chomutov v tu chvíli Gullivery mačkal jak pomeranč, což nakonec vyústilo v kombinaci, na jejímž konci stál opět Šafařovský a hosté vedli. O minutu a půl později navíc ten stejný hráč překonal Chrásta střelou na bližší tyč a s nadějí na body pro domácí to vypadalo nevesele. Nic platná nebyla ani přesilovka a hra v šesti. Chomutov už neinkasoval a odvezl si z Brna všechny body.

Další víkend mají Gulliveři vzhledem k Poháru mistrů volno, následující utkání je tak čeká až 14. ledna, kdy doma v derby vyzvou Bulldogs Brno! Toto utkání bylo přeloženo z důvodu na straně Bulldogs z původního termínu, kterým byl 1. únor.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – HEROS Florbal Chomutov 4:6
branky:
2. Václav Černoch, 8. Michal Házy, 22. Martin Ulman, 39. Tomáš Foret – 2. Jiří Šafařovský, 3. Petr Linc, 15. Jakub Štěrba, 45. Vojtěch Semerád, 55. Jiří Šafařovský, 56. Jiří Šafařovský; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Daniel Chrást 27 – Karel Šantora 15; po třetinách: 2:3, 2:0, 0:3;