V Mostě se proti Ústí bodově neurodilo

Další zápas čekal gulliverský A-tým ve městě Most, kam byl přesunutý z původní destinace, a to Ústí nad Labem. Po dlouhé cestě napříč naší republikou tým dojel do cílové destinace, kde vyzval „domácí“ Florbal Ústí.

První třetina se Gulliverům moc nepovedla. Už po šesti minutách inkasovali, prvním úspěšným střelcem domácích se stal Vít Pavelka. Poté následovala slibná přesilová hra Gulls, ale hosté ji nakonec nevyužili. Potom domácí přidali ještě do konce třetiny další dva góly. O ně se nejdřív postaral Miroslav Fořt a po něm Ondřej Kawulok.

V druhé třetině se hra opticky poměrně srovnala a šance byly na obou stranách. Domácím se naskytla výhoda trestného střílení, které ovšem nedokázal jeho exekutor proměnit. Nakonec se ale znovu prosadili domácí, konkrétně Dominik Beneš. Krátce na to stejný hráč přidal i svoji druhou branku a skóre tak stanovil na 5:0 pro domácí. Hostům se závěrem třetiny naskytla ještě možnost přesilovky, kterou bohužel pohrdli a neproměnili ji.

Ve třetí části ještě nebylo nic rozhodnuto. Konečně se gólově prosadili i Gulliveři, jmenovitě Martin Ulman. To hosty nakoplo a začali se dostávat do nebezpečnějších brankových příležitostí. Jejich vervu ovšem zase o něco zchladil domácí Ondřej Kawulok, který zvyšoval již na 6:1. K němu se po chvíli připojil další domácí střelec Martin Fuchsig, a ten upravoval výsledek na rozdíl už šesti branek. Krátce na to ještě svitla naděje hostům, když se prosadil David Novák. Potom se hosté rozhodli zariskovat hrou bez brankáře, jelikož už neměli na vybranou. Tento risk se jim nevyplatil, jelikož inkasovali další dvě branky a gólovou ztrátu již nedokázali dotáhnout.

Gulls tak ze severu republiky body nepřivezli a naopak odjeli s porážkou 9:2. Gullivery nyní čeká velmi náročný program, protože už tento pátek 24.1. hrají na domácí půdě proti TJ Znojmo LAUFEN CZ. Hned v neděli 26.1. se pojedou o body prát do Havířova proti Florbal Exelsior Havířov. Gulliverům se začíná bodově vzdalovat desáté místo, které zaručuje postup do předkola play-off a tak budou potřebovat z tohoto náročného „prodlouženého“ víkendu urvat co nejvíce bodů. Určitě budeme rádi, když je přijdete minimálně na domácí zápas podpořit.

Florbal Ústí – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 9:2
branky:
7. Vít Pavelka, 14. Miroslav Fořt, 15. Ondřej Kawulok, 31. Dominik Beneš, 32. Dominik Beneš, 53. Ondřej Kawulok, 57. Martin Fuchsig, 59. Jan Peška, 60. Dan Semerád – 51. Martin Ulman, 58. David Novák; rozhodčí: Milan Baloun – Roman Šuvada; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 38; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 17 – Daniel Chrást 18; po třetinách: 3:0, 2:0, 4:2;