Nejdřív výhra nad Znojmem, posléze ztráta v Havířově

Sezóna se žene vstříc konci základní části a Gulivery čekal nabitý víkend. V pátek večer přivítali doma v jihomoravském derby Znojmo, následně jeli v neděli na půdu Torpeda Havířov.

Páteční zápas se Znojmem si ze začátku rozhodně nemohl zavdat s nějakou westernovkou. Na VUT se začalo relativně poklidně a opatrně. Jak však přibýval čas, váhy se pozvolna začaly převažovat na domácí stranu. Vyústěním toho budiž první gól, kdy po přisunutí Černocha od zadního mantinelu vymetl Martin Ulman. I přes občasné zahrození ze znojemské strany si více příležitostí vytvářeli Gulls a nebýt jejich nemohoucnosti v zakončení, mohlo VUT několikrát slavit. I přesto však druhý zásah přišel. 20 sekund před sirénou po nádherné kombinaci první formace navýšil vedení opět Martin Ulman.

I po přestávce platilo, že více gólových šancí měli domácí. Takový Černoch by mohl vyprávět, jenže ne a ne mu to spadnout. Pak další lahodná kombinace první brněnské lajny a Martin Ulman mohl před domácím kotlem slavit hattrick. To už bylo v době, kdy se i Znojmo začínalo nadechovat k odporu a Chrást musel začít čarovat. Hosté mu občas i sami pomohli…jako když třeba situaci 3 na 1 vyřešili nahrávkou úplně mimo. Poté po sérii Ulmanových šancí na další zářez navýšil vedení po asistenci Videmana Tomáš Dvořák. Myšlenky na bůra však velmi rychle utnul hostující Matoušek, který trefil přes tři hráče 20 cm nad “led” na zadní, což se pro Chrásta ukázalo jako neřešitelné. Do šaten se tak šlo za stavu 4:1.

Kdo by si před posledním dějstvím vsadil na klidný průběh, musel by si jít zklamaně sednout do kouta. Už po necelých třech minutách dotáhl na ošemetný rozdíl dvou branek Znojmo jeho nejlepší střelec…Tomáš Kucharič. Když pak v 52. minutě chytrou střelou nad nohu překonal Chrásta Palát, už se o domácím náskoku dalo hovořit jako o velice tenkém. Gullivery však držel svými zákroky Daniel Chrást. A byla to opravdu voda, co nás drží nad vodou, protože v 56. minutě sice své sólo Černoch neproměnil, z druhé vlny útočící Ulman už však rozjásal celou halu a svým čtvrtým gólem vrátil Gulls klid, se kterým už dovedli zápas do šťastného konce.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3
branky:
10. Martin Ulman, 20. Martin Ulman, 25. Martin Ulman, 37. Tomáš Dvořák, 56. Martin Ulman – 38. Lukáš Matoušek, 43. Tomáš Kucharič, 52. Pavel Palát; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 117; zásahy brankářů: Daniel Chrást 24 – Lukáš Bauer 22; po třetinách: 2:0, 2:1, 1:2;

Obrovsky důležité vítězství a 3 body do tabulky jeli Gulliveři v neděli potvrzovat na hřiště Torpeda Havířov, které se v tabulce klenulo 4 body nad nimi a tak byl tento souboj vzhledem k pokročilé fázi sezóny z kategorie naprosto klíčových.

Snový začátek jako proti Znojmu se ovšem nekonal. Už po dvou minutách poslal domácí do vedení nekompromisní trefou Matěj Černý. Následně však již Torpedo za Chrásta míček dostat nedokázalo a když si hned po rozehrání volného úderu u mantinelu Videman usmyslel, že vystřelí, mohl se Jasiok v brance Havířova jen ohlédnout za sebe, jelikož brněnský forvard trefil naprosto přesně. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1.

Když pak ve 27. minutě skóroval do útoku klasicky zaběhlý Šmíd, zdálo se, že se třeba karta začíná obracet. Jenže přišel úplný opak a kdo si třeba na 5 minut odskočil na párek v rohlíku, mohla ho při příchodu do haly klepnout pepka. Torpedo Gulliverům v rozmezí 3 minut a 33 sekund vsítilo 4 branky a otočilo vývoj na 5:2, na což museli hosté reagovat time-outem už v půlce zápasu. Domácím za Chrásta totiž spadlo možné i nemožné. Absolutním vrcholem toho byla šestá trefa Torpeda o šest minut později, kterou vstřelil domácí Peřka střelou bekendem téměř od půlky hřiště do šibenice…slovy klasika, takový gól padá jednou za deset let. Všechno bylo marné a druhá třetina se nakonec ukázala jako naprosto klíčová.

V polovině té třetí totiž Gulliveři stáhli góly Černocha a Házyho náskok domácích na 2 góly. Místo renesance však opět přišli nedostatky na obranné polovině a Torpedo si dvěma góly body vzít nenechalo.

Prohra tak znamená obrovskou trhlinu v Gulliverských nadějích na předkolo play-off, jelikož Torpedo už mají 7 bodů daleko. Z jedenácté příčky mají tak Gulliveři nejblíž k Českým Budějovicím, na které ztrácí 4 body, soupeř z jihu Čech má však z pronásledovaných týmů nejlehčí los. Na Torpedo a Znojmo, kteří mají shodně 30 bodů, ztrácí Gulls bodů 7 a navíc mají o zápas navíc, což znamená, že ve zbývajících zápasech nesmí Gulliveři ztratit, jinak je naděje pryč. K tomu je potřeba doufat ve shodu výsledků Torpeda i Znojma. Oba tyto týmy mají ke konci sezóny těžký los. Tak či onak, předkolo play-off nemají Gulliveři ve svých rukou.

Florbal Exelsior Havířov – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:4
branky:
3. Matěj Černý, 28. Daniel Tychtl, 29. Adam Feber, 31. Daniel Tychtl, 31. Jakub Holeš, 35. Kamil Peřka, 55. Daniel Tychtl, 59. Daniel Tychtl – 17. Jan Videman, 27. Michal Šmíd, 50. Václav Černoch, 53. Michal Házy; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 104; zásahy brankářů: Denis Jasiok 19 – Daniel Chrást 24; po třetinách: 1:1, 5:1, 2:2;