Gulliveři podlehli Slovanu a naděje na play-off je fuč

Na sever Moravy se náš A-tým vydal k souboji proti celku TJ Slovan Havířov. Možná výhra nad tímto soupeřem by Gulliverům sice nezajistila nic definitivně, ale udržela aspoň teoretické naděje na postup do předkola play-off.

Do prvního dějství vstoupili hosté aktivněji a měli více ze hry, jediné co pokulhávalo, bylo finální řešení útočné fáze a produktivita v zakončení. Nicméně Havířov dokázal čas od času také zahrozit šancí. Na první branku utkání se čekalo až sedmnácté minuty utkání, kdy se ze standardní situace prosadil Michal Házy.

Po první přestávce se šlo na hřiště za stavu lepšího pro hostující tým. Hubené vedení ovšem hostům nevydrželo příliš dlouho, jelikož čtyři minuty po začátku se přesně trefil domácí Vojtěch Vavrečka. Odpověď Gulls na sebe nenechala dlouho čekat a po chvíli vedení zpět na stranu hostů strhl Martin Ulman. Poté přišlo ale vyloučení Michala Šmída a hosté tak museli čelit přesilovce domácích. Ti ovšem touto výhodou neopovrhli a stav utkání srovnal Kryštof Malina.

Do třetí části nastoupily oba týmy za vyrovnaného stavu a s vědomím, že se nejspíš zápas bude lámat. Hosté se naladili na vlnu z první třetiny a byli opět aktivnější a měli více ze hry. Domácí ovšem nedali nic zadarmo a jejich šance byly několikrát také velmi nebezpečné. Gulliverům bohužel vůbec nevycházelo zakončení akcí a i s velkým množstvím velmi slibných šancí nebyli schopni se během třetiny prosadit. Trochu jim chybělo i pomyslné štěstíčko, když pět minut do konce trefili pouze břevno. Zato hned poté domácím vyšel protiútok, který proměnil Michal Kozelský a následnou další šanci přetvořil na gól Radim Ivan. Domácí tak převrátili vývoj zápasu na svoji stranu a do konce zápasu ještě dokázali přestát nátlak hostů i jejich následnou hru v šesti.

Gulls tak prohráli na havířovské půdě letos i podruhé a to 4:2. Definitivně tak zhasla naděje na postup do předkola play-off. Brněnští budou tedy ve své první sezóně v 1. lize hrát play-down. Do konce základní části však zbývají ještě dvě utkání, ve kterých se Gulls mohou naladit na náročný boj o udržení. Už v sobotu hrají doma proti Jaroměři.

TJ Slovan Havířov – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:2
branky:
25. Vojtěch Vavrečka, 36. Kryštof Malina, 57. Michal Kozelský, 58. Radim Ivan – 18. Michal Házy, 32. Martin Ulman; rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Martin Zapletálek 22 – Daniel Chrást 30; po třetinách: 0:1, 2:1, 2:0;