Po výhře nad Jaroměří zamíří Gulliveři do Budějovic

V sobotu vyběhli Gulliveři na domácí palubovce k poslednímu domácímu utkání v základní části proti Jaroměři. V sestavě domácích debutoval junior Jiří Suchomel, který se při své premiéře postavil do první formace po bok útočného dua Bouška – Černoch.

Burácení haly přišlo již po 4 minutách, kdy ze solidní distance natáhl Bouška a přízemní ranou poslal domácí do vedení. O minutu později navíc učinil Gulls ještě šťastnější Foret, který využil přisunutí Nováka. Jenže ani hosté nezůstali na suchu. Nejdříve ze strany snížil Škeřík, následně přesilovku krásnou ranou využil Emlar. V 18. minutě dokonce dokázali hosté odskočit do vedení, jenže o chvíli později už bylo pět vyrovnáno. Novák využil hostující nepřesnosti a přečíslení 3 na 2 řešil sám…3:3 a druhý zářez třetí formace! S tímto stavem se šlo i do šaten.

Vstup do druhé části byl jako špatný vtip. Domácí obrana zapomněla na Kroupu a ten si již sám mohl s Chrástem udělat co chtěl. Ve 27 minutě se na středu hřiště zamotala pod nohy Tomáše Dvořáka hostující hokejka, což vedlo ke zranění domácího hráče, ale také k volnému úderu, ze kterého třetí formace vytěžila svůj třetí gól večera, Nechvátal totiž prostřelil všechno. V polovině zápasu pak přišel snad více než smolný moment. Chrást ve svatyni domácích sice vytáhl skvělý zákrok, míček se od něj však odrazil do vracejícího se Videmana, od nějž opět změnil směr a zamířil za brankovou čáru – 4:5. Posléze však konečně přišla chvíle první formace, kdy Bouškovi při střele sjel míček takovým způsobem, že skončil až u samotného Suchomela, který měl lehkou práci. I do druhé pauzy se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Jak první lajna zakončila druhou třetinu, tak zahájila tu třetí. Suchomelův pas zpoza brány zužitkoval Bouška a domácí vedli. Když několikrát Gullivery podržel Chrást, trefil se na druhé straně krásně Černoch…i na tento gól přihrával Jiří Suchomel a Gulls už vedli o dva zásahy. Drama ovšem v 55. minutě přiblížil fantastickou ranou ze vzduchu Emlar. Jenže ježibabě z lopaty domácí utekli…Bouškovu akci po mantinelu dokončil druhým zásahem večera Černoch. Jaroměř pak odvolala golmana, čehož ale využil po dlouhém pasu Zbořila Videman a nakonec i přes následné snížení i Suchomel, kterému míček přenechal Černoch, který tak odmítl hattrick. Gulliveři tedy v posledním domácím utkání základní části doma porazili Jaroměř 10:7. Nejlepším hráčem byl zvolen Jiří Suchomel, kteří při svém debutu za A-tým zaznamenal 2+2!!!

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – TJ Sokol Jaroměř 10:7
branky:
5. Adam Bouška, 6. Tomáš Foret, 19. David Novák, 27. Arnošt Nechvátal, 35. Jiří Suchomel, 46. Adam Bouška, 53. Václav Černoch, 56. Václav Černoch, 59. Jan Videman, 60. Jiří Suchomel – 8. Daniel Škeřík, 13. Dominik Emlar, 18. Michal Nožička, 21. Daniel Kroupa, 31. Jan Videman, 55. Dominik Emlar, 60. Michal Janeček; rozhodčí: Pavel Kačer – Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 63; zásahy brankářů: Daniel Chrást 30 – Šimon Špaček 18, Jiří Veinfurter 6; po třetinách: 3:3, 2:2, 5:2;

Tuto sobotu čeká Gullivery poslední utkání v základní části. Od 18 hodin ho odehrají proti domácím Čweským Budějovicím. Dalo by se polemizovat, že už o nic nejde, jenže zakončit základní část výhrou je určitě lepší než prohrou. Navíc Václav Černoch je s jednobrankovým náskokem na čele tabulky střelců a může se tak stát nejlepším střelcem 1. ligy!!!