Fiasko na úvod. Gulliveři nestačili na Bulldoky.

Vstup do sezóny si Gulliveři rozhodně představovali jinak. Bohužel brněnské derby se postupem času stalo až nedůstojným zahájením sezóny, která začala po necelém půl roce bez soutěžního utkání.

Začátek derby přitom absolutně nenaznačoval, že by si jeden z týmů mohl otevřít střelnici. V úvodních deseti minutách byli Gulliveři dokonce lepším týmem. Povídat by mohl Jakub Matula, jenž svoje velké šance ke smůle své vlastní i hostujícího celku neproměnil. Ale byli to domácí, kteří šli do vedení. Rychlou reakcí na to však byla branka Václava Černocha, která to prostě zády bráně v celkem uctivé vzdálenosti zkusil a slavil. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Kdo však čekal vyrovnaný part i ve druhé periodě, splakal nad výdělkem. S přibývajícím časem bylo jasné, kdo má otěže utkání pevně v rukou. Dost dlouho se to neprojevovalo na výsledku, nicméně se potvrdilo, že na každého jednou dojde a Bulldoci po zásluze Gulliverům do druhé přestávky utekli na 3:1.

Oproti první části už byli příležitosti Gulls spíše platonickou záležitostí. Ruku v ruce s tím, že dozadu to také žádná sláva nebyla, navyšovali domácí postupně své vedení. Bílou holubicí v černém popelu byl gól Martina Ulmana na 2:6. Místo oživení a tlaku však přišly další minely v obraně a soupeř trestal vskutku nekompromisně. Zvlášť posledních pět minut bylo neskutečně krutých. Bulldokům spadlo za bezmocného Krupu úplně vše. Golman Gulliverů navíc nepředvedl vůbec špatný výkon, naopak. Osud to holt chtěl jinak.

Závěrečný hvizd byl pro hosty vysvobozením. Na světelné tabuli svítilo 11:2 pro domácí a sen o skvělém vstupu do sezóny plápolal někde v dáli.

Nedá se nic dělat. Stále je to jen sport a jsou na světě i důležitější věci. V sobotu Gullivery čeká domácí utkání se Startem, proti kterému se budou moct za smutný průběh brněnského derby revanšovat.

Bulldogs Brno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 11:2
branky:
13. Martin Fajt, 25. Petr Koláčný, 38. Matěj Surkoš, 39. Michal Valachovič, 48. Josef Žižka, 48. Michal Valachovič, 53. Matěj Surkoš, 56. Petr Koláčný, 57. Filip Antel, 60. Ondřej Lorenc, 60. Petr Koláčný – 14. Václav Černoch, 51. Martin Ulman; rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 214; zásahy brankářů: Kryštof Bartek 8 – Matyáš Krupa 23; po třetinách: 1:1, 3:0, 7:1;