Gulliveři porazili Start a zapsali první body.

Týden po úvodním víkendu sezóny nastoupili Gulliveři poprvé v letošním ročníku doma. Protivníky jim byl pražský Start98, kterému se stejně jako Gulls v prvním kole bodově nevedlo. Domácí se museli revanšovat za prohru 2:11 proti Bulldogs, hosté zas chtěli zaznamenat první body po prohře 8:10 na hřišti Torpeda Havířov.

Úvodní minuty nic valného nepřinesly. Hrálo se nahoru dolů bez velkých šancí. Tu první opravdu velkou ještě domácí spálili, a to když Ulman nepropálil brankáře hostí. Naopak zapršelo z daleko na pohled méně nebezpečné situace. Bouška našel mezi obránci hostí Matulu a ten nekompromisně z velké blízkosti zavěsil a tím zaznamenal první gól v gulliverském dresu. Hned o chvíli později předvedla parádní ťukec druhá brněnská formace a zakončující Foret zvýšil na 2:0. 19 vteřin před sirénou ještě Vrtělův dlouhý pas dopravil do brány Riger a bylo to 3:0.

Ani za toho stavu však hosté nepolevovali. Chrást v bráně Gulls se měl místy co ohánět, nicméně Start si na něj ne a ne přijít. Naopak ve vlastním oslabení našel právě Chrást dlouhým výhozem Černocha a ten zvýšil už na 4:0. Až poté se i hosté dočkali zářezu, když s koncem té stejné přesilovky doslova silou vůle snížil na 1:4 Marek. 4:1 byl i stav, za kterého se odcházelo do šaten.

Po přestávce nenechali Gulliveři nic náhodě a už po třech minutách se opět měnilo skóre. Černoch našel přes velké brankoviště a ten stejně nekompromisně jako v prvním případě zavěsil i nyní. O necelé dvě minuty později navíc zůstala mladá posila Gulls úplně osamocena a s naprostí lehkostí zkompletovala hattrick! Hosté i přes velké šance ne a ne dostat míček za Chrásta, naopak domácím vycházelo skoro všechno. V rozmezí 54. a 56. minuty ještě skórovali Černoch s Matulou a vyšponovali konečné skóre až na 8:1.

Gulliveři tak úspěšně odčinili porážku z prvního kola a do tabulky zaznamenali první body. Příští víkend pojedou Gulliveři do nepříjemné Jaroměře.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FAT PIPE Start98 Kunratice 8:1
branky:
14. Jakub Matula, 15. Tomáš Foret, 20. Rostislav Riger, 31. Václav Černoch, 43. Jakub Matula, 45. Jakub Matula, 54. Václav Černoch, 56. Jakub Matula – 33. Richard Marek; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 94; zásahy brankářů: Daniel Chrást 35 – Martin Petr 16; po třetinách: 3:0, 1:1, 4:0;