Z Jaroměře s dvěma body!

O víkendu se Gulliveři vydali na první výjezd sezóny a hned na začátek letošních poutí je čekala Jaroměř, tedy destinace svými vlastnostmi mezi prvoligovými celky vskutku neoblíbená. O tom se loni ostatně přesvědčili i Gulls, kteří v jejich první sezóně na východě Čech prohráli 2:3.

V českém Stoke City, s jejichž stadionem by Jaroměř jistě snesla příměr, se začalo rovnou bez rukavic. První třetina – pět vyloučení, z toho 4 na straně hostí. I přesto se však první radovali Gulliveři, když při hře 4 na 4 poslal hosty do vedení z velkého úhlu a navíc ze vzduchu Jakub Matula. K vyrovnání dovedla domácí jedna z přesilovek, ve které se míček za brankovou čáru dostal víc než šťastným způsobem. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Byť na hrací ploše, hlavou jako by byli Gulls stále v kabině. Během 46 sekund totiž Jaroměř odskočila na 3:1 a hostům nebylo veselo. O zmírnění stavu se až po 15 minutách druhé části postaral v sestavě zaskakující Lukáš Vancl, který si si za A-tým připsal start po roce a půl.

Začátek třetí třetiny už si Gulliveři pohlídali a stále mohli myslet na obrat. Tyto vyhlídky jim však v 52. minutě lehce zkalil domácí Hofman, který zcela nepokryt opět nafoukl polštář domácích. Odjet bez bodů ale nikdo z hostující výpravy rozhodně nechtěl. Pět minut před koncem z volného úderu u mantinelu propálil obranu Václav Černoch a zadělal tak na drama. V závěrečném náporu minutu před závěrečnou sirénou se po několika střeleckých pokusem míček dostal k Jakubu Matulovi, který prostě stál tam, kde stát měl a poslal zápas do prodloužení.

To se v 1. lize hraje způsobem 3 na 3 a prostor ke skórování je tak mnohonásobně větší než při hře 5 na 5. To potvrdilo hned po zhruba 20 vteřinách nastaveného času duo Pollak – Matula, když první jmenovaný našel krásnou průnikovou přihrávkou Jakuba Matulu a ten svým třetím gólem v utkání rozhodl o bonusovém bodu pro Gullivery! Ti tak po třech kolech mají na kontě 5 bodů a v tabulce jim patří šesté místo. V dalším kole se Gulls představí doma proti Českým Budějovicím.

TJ Sokol Jaroměř – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:5p
branky:
14. Michal Janeček, 21. Michal Nožička, 21. Petr Hašek, 52. Petr Hofman – 8. Jakub Matula, 36. Lukáš Vancl, 56. Václav Černoch, 60. Jakub Matula, 61. Jakub Matula; rozhodčí: Martin Valenta – Michal Žďárský; vyloučení: 2:5; využití: 2:0; diváků: 66; zásahy brankářů: Dušan Völgyi 17 – Daniel Chrást 16; po třetinách: 1:1, 2:1, 1:2, 0:1;