Na výhru nad Budějovicemi navázala prohra na Kladně

V sobotu Gulliveři vyzvali na domácí palubovce v rámci 4. kola České Budějovice. Jak se občas říká, že první třetina je rozkoukávací, tak to pro domácí platilo několikanásobně. Bohužel ne pro hosty, kteří Gulliverům nedali čichnout a po 20 minutách vedli 3:0.

Druhá třetina začala ve velkém stylu. Nejprve už po půl minutě snížil po parádním brejku zkušeně zaskakující Vancl. Nedlouho poté však hosté opět odskočili, což ale vzápětí opět zmírnil parádní trefou Arnošt Nechvátal, který tak zcela jistě bude opět adeptem na gól sezóny. To bylo z druhé třetiny vše. Šance na obou stranách už dokázali gólmani zkrotit a po 40 minutách vedli hosté 4:2.

Po minutě 3. části už to však bylo jen o gól, a to když Novák podržel balonek až do chvíle, kdy ho mohl poslat úplně zapomenutému Tomáši Dvořákovi a bylo to jen o gól. Vyrovnání zařídil ve 48. minutě parádní ranou z výběhu Adam Bouška a začínalo se od nuly. To už ale po chvíli neplatilo, protože Vrtěl z půlky vyslyšel popěvky hlasatele a poslal Gulls do vedení. Na to ještě hosté dokázali najít odpověď. Konkrétně Tomáš Hanák, který parádní individuální akcí srovnal na 5:5. Na slepené góly Tomáše Dvořáka a Jakuba Matuly už však hosté odpověď najít nedokázali a po další trefě Boušky už jen stihli korigovat na 6:8. Gulliveři tak porazili Budjěovice i ve třetím vzájemném měření sil za sebou.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBC Štíři Č. Budějovice 8:6
branky:
21. Lukáš Vancl, 23. Arnošt Nechvátal, 42. Tomáš Dvořák, 48. Adam Bouška, 49. Lukáš Vrtěl, 52. Tomáš Dvořák, 53. Jakub Matula, 56. Adam Bouška – 8. Tomáš Hanák, 18. Jiří Koklar, 18. Dominik Vlček, 22. Tomáš Brožek, 50. Tomáš Hanák, 59. Daniel Drobiš; rozhodčí: Jiří Müller – Matouš Novosad; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 97; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 25 – Josef Macek 19, Vojtěch Kačer 1; po třetinách: 0:3, 2:1, 6:2;

V pondělí se pak Gulliveři vydali do Kladna. Pro domácí Kanonýry šlo o teprve druhý ligový duel sezóny v souvislosti s procedurami spojenými s koronavirem. Bohužel stejně jako v sobotu, ani v pondělí nevyšla Gulliverům první třetina, po které prohrávali pro změnu 1:4.

Ve druhé třetina se hra o něco vyrovnala, nicméně na gól Nováka už další šance nenavázaly a místo toho Kladno dokázalo během minuty odskočit na 6:2. Ani korekce z hole Rigera na 6:3 před koncem třetiny nezvedla onen prapor k obratu.

Ten se na rozdíl od soboty opravdu nekonal a Kladno nakonec zvítězilo 7:3. Další utkání čeká Gullivery v sobotu proti aktuálně prvnímu Ústí!!!

Kanonýři Kladno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 7:3
branky:
1. Ondřej Riebauer, 4. Vojtěch Novák, 6. Dominik Janda, 10. Miroslav Šnajdr, 32. Miroslav Šnajdr, 33. Marek Pixa, 48. Miroslav Šnajdr – 13. Martin Ulman, 26. David Novák, 39. Martin Ulman; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 118; zásahy brankářů: Oskar Blaha ? – Matyáš Krupa ?; po třetinách: 4:1, 2:2, 1:0;

Sestřih Branek zde:
Sestřih prvoligového utkání Kanonýři Kladno x Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Přinášíme sestřih všech deseti branek v pevoligovém utkání proti Sokol Brno I EMKOCase Gullivers