Dobrý výkon, horší výsledek. Gulliveři podlehli Ústí.

V sobotu Gulliveři přivítali na domácí půdě celek Ústí nad Labem, který se letos jednoznačně řadí k favoritům soutěže a se svým mladým týmem přijížděl do Brna coby vedoucí celek 1. ligy. Zároveň šlo na nějakou dobu o poslední domácí utkání s diváckou kulisou, která byla v sobotu vzhledem k době víc než slušná a atmosféra víc než výborná.

V domácí sestavě se po dvouzápasové absenci opět objevil Václav Černoch. Gulliverům naopak scházel Daniel Chrást, do brány se tak opět postavil Matyáš Krupa.

Do statistik se jako první zapsali domácí, nicméně místo zlatého písma si historie bude pamatovat vyloučení Jana Videmana. V následné přesilovce se po pohotovém přístrčení od Kawuloka trefil Trčka a Ústí po 6 minutách hry vedlo. Kdo by však čekal, že gól hostí určí ráz celé třetiny, musel se mýlit. Byli to Gulliveři, kteří v první třetině tahali za delší kus lanoví. Bohužel pro ně ani jedna z 15 střel na bránu gólem neskončila a tak se i přes velké příležitosti šlo do šaten za nepříznivého stavu pro Gulls.

Po přestávce se pokračovalo, jak se končilo. Gulliveři se hnali vpřed a vytvářeli si dobré pozice. Vzadu je navíc výborným výkonem jistil Matyáš Krupa, který všechny výpady hostí bezpečně pochytal. Po 7 minutách druhé části se konečně urodilo. Martin Ulman našel na středu na chvíli volného Kryštofa Indruha. Ten trefil dokonale a vstřelil svůj první gól za gulliverský A-tým. To však jako by hosty nakoplo a už po chvíli mohlo být zle. Co však Krupa jednou zachránil, napodruhé spasit nemohl. Fuchsig zůstal na středu úplně zapomenutý a tohle by nechytil ani Lucifer. Stejný hráč ovšem o tři minuty později usedl na trestnou lavici a domácí mohli odpovědět přesilovou hrou. Ty však letos Gulliverům vůbec nejdou a tak se i díky hostujícímu Netopilíkovi v bráně do šaten opět odcházelo za nepříznivého stavu pro Gulls.

Body z na góly skoupého duely se Gulliverům začaly ztrácet po 5 minutách poslední části. Útočná snaha domácích se obrátila proti nim…hosté z rychlého brejku vyškolili domácí obranu a odskočili na 3:1. To už samozřejmě Gulls nutilo trochu otevřít zadní vrátka a spoléhat na to, že Krupa vzadu chytne úplně všechno. Když však za obranou zůstal úplně zapomenutý Kužel, nemohl čahoun v brance Gulls dělat vůbec nic. Hřebíčkem do rakve pak bylo podklouznutí Jana Zbořila v 57. minutě a lehká práce pro hostujícího Pešku. Ani v následné hře bez brankáře Gulls nenašli recept na štěstí a naopak ještě dvakrát inkasovali.

Suma sumárum, s jedním gólem se holt vyhrát nedá. Gulliveři svůj výborný výkon proti velmi silnému soupeři bohužel nepodpořili střelecky a s Ústím nakonec padli 1:7. O dalším víkendu sehrají utkání s dalším celkem ze severu Čech, v sobotu 10.10. totiž pojedou do Chomutova.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Florbal Ústí 1:7
branky:
28. Kryštof Indruch – 7. Vladimír Trčka, 31. Martin Fuchsig, 46. Václav Vavruška, 53. Radek Kužel, 57. Jan Peška, 59. Vladimír Trčka, 60. Jan Peška; rozhodčí: Jakub Vlček – Lukáš Žofka; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 107; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 16 – Marek Netopilík 27; po třetinách: 0:1, 1:1, 0:5;