První výhra na severu Čech. Gulliveři vyhráli v Chomutově.

V předvečer minimálně dvoutýdenního přerušení sezóny se Gulliveři v sobotu vydali na dlouhý výjezd do Chomutova, kde je v rámci 7. kola 1. ligy čekal domácí celek, který měl na rozdíl od Gulls odehrány pouze 3 utkání z 6 a k tomu jeho počet bodů nebyl zrovna valný.

Proti pátému celku loňské základní části začali Gulliveři bravurně. Už po 4 a půl minutách vedli zásluhou Martina Ulmana, který v posledních utkáních nabral velkou formu. Po osmi minutách už to bylo 2:0 pro hosty, a to když se prosadila první formace, jmenovitě pak Jakub Matula. 81 vteřin před přestávkou pak domácí v přesilovce snížili na 1:2.

Po první pauze zažili hosté malé deja vu. Po necelých 4 minutách už to totiž bylo 4:2 pro domácí. Stejně jako v loňské sezóně začal Chomutov po dobré první třetině v podání Gulls utíkat z pekáče. Okamžitě následovat time-out, který alespoň nevedl v další branky. To platilo do 30. minuty, kdy na 5:2 zvýšil domácí Linc. Na to už nenechala odpověď dlouho čekat. Bouškovo snížení přišlo pouhých 10 vteřin po buly. O minutu později bylo hostům ještě veseleji, když svým druhým gólem přiblížil Gullivery na rozdíl jediného gólu Ulman. Vypadalo to, že se za stavu 5:4 pro domácí půjde i do šaten, bohužel Chomutov si jeden zásah nechal v rukávu a 4 sekundy před sirénou opět vedl rozdílem dvou branek.

Výborné a vyrovnané utkání dostalo ještě větší grády v polovině poslední třetiny snížením Adama Boušky na 5:6. O necelé 4 minuty později už to byla plichta. Jan Videman letos předvádí parádní výkony, které ovšem zatím neorazítkoval střelecky. Až doteď, a to čekání opravdu stálo za to. Jeho freestylový gól zpoza brány určitě bude brázdit špici ankety o gól sezóny. Vyrovnání však Gulliverům nestačilo. Po dlouhém pasu Šmída si v rohu vybojoval míček Černoch a v 55. Minutě poslal Gulls podruhé v utkání do vedení. To už Gulls i přes závěrečné obléhání domácích i díky výbornému výkonu Daniela Chrásta uhájili.

Gulliveři tak dokázali obrat o body loňský pátý tým soutěže a část sezóny před přerušením zakončili vítězně. Bylo to navíc během působení v 1. lize poprvé, kdy z výjezdu na sever Čech dovezli body. Díky tomu patří Gulls třetí příčka v tabulce, která je však nutno dodat značně neúplná.

Florbal Chomutov – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 6:7
branky:
19. Tadeáš Melíšek, 23. Tadeáš Melíšek, 24. Jakub Štěrba, 24. Lukáš Staněk, 31. Petr Linc, 40. Ondřej Halej – 5. Martin Ulman, 9. Jakub Matula, 31. Jakub Matula, 32. Martin Ulman, 50. Adam Bouška, 54. Jan Videman, 55. Václav Černoch; rozhodčí: Michal Měsíček – Martin Trnka; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jan Vlček 27 – Daniel Chrást 42; po třetinách: 1:2, 5:2, 0:3;