O NÁS

Od roku 1998 se náš klub věnuje poctivé práci s mládeží a výchově mladých hráčů. Vždy jsme spoléhali především na naše odchovance a na to, že správnou cestou je věnovat se rozvoji mladých talentů a věřit, že práce vložená do nich se klubu vrátí zpět. Z malého klubu se tak stává čím dál silnější hráč na poli českého florbalu a jeden z největších klubů v Brně. Práci s hráči se u nás věnuje 17 licencovaných trenérů, z toho 4 vlastní druhou nejvyšší trenérskou licenci B. Sokol Brno I, který klub zaštiťuje, nám poskytuje silné zázemí, stabilitu a multifunkční sportovní prostory přímo v centru města. Kromě základny v části Brno-střed náš klub působí také v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc. Ve spolupráci se základními školami ZŠ Rašínova, ZŠ Laštůvkova a ZŠ nám. Míru také provozujeme na těchto školách florbalové kroužky – www.florbalbrno.cz.

Historie

Historie florbalového oddílu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  sahá do druhé poloviny 90.let minulého století, tedy do doby, kdy byl tento sport v České republice teprve v začátcích.

V letech 1997-98 začala parta nadšenců hrát turnaje pořádané Sokolem. V prosinci roku 1998 došlo k oficiálnímu založení klubu TJS Gullivers Komín se základnou v malé komínské Sokolovně a jeho registraci v České florbalové unii. Následující sezony přinesly mnohé zkušenosti, zvláště když soupeřů neustále přibývalo. I samotný oddíl se mnohonásobně rozrostl, s čímž šlo ruku v ruce založení mládežnických družstev a týmu mužů B. Gullivers Komín dokázal v této době na rozdíl od mnohých jiných oddílů reagovat na rozvoj florbalu a dosáhnout řady úspěchů zejména v mužské kategorii.

Zhruba v téže době vznikl ve středu města další florbalový klub SPA Sokol Brno I zaměřený především na výchovu mládeže. Budoucnost tohoto oddílu byla zajištěna odborným vedením a také polohou svého sídla, jež zaručovala nepřetržitý přísun mladých florbalových talentů. Na jižní Moravě se stal tento oddíl pojmem, což podtrhovaly pravidelné úspěchy mládežnických družstev i na celorepublikové úrovni.

Na jaře roku 2006 došlo k jednání mezi oběma kluby, které vyústilo v jejich sloučení pod záštitou Sokola Brno I. Tím byl vytvořen jeden z největších oddílů v Jihomoravském kraji vystupující pod jménem Gullivers Sokol Brno I. Od sezony 2013/14 je jméno klubu doplněno o název generálního partnera firmu EMKOCase a.s..

V posledních letech se klubu daří expandovat mimo centrum do dalších částí města Brna a ve spolupráci s místními Sokoly provozuje tréninky i v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc. Několik let také úspěšně vede florbalové kroužky na školách ZŠ Rašínova, ZŠ Laštůvkova a ZŠ nám. Míru.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  má v současnosti přihlášeno 17 týmů v rámci Českého florbalu. Tradičně se věnuje výchově mladých talentů, z nichž řada již ozkoušela juniorskou reprezentaci i superligovou soutěž mužů. Své první florbalové krůčky zde dělal například Tom Ondrušek, seniorský reprezentant a velký talent českého florbalu.