O NÁS

Jsme Gullivers

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers je jedním z největších florbalových klubů v Brně s dvacetiletou tradicí. Naše týmy jsou založené na odchovancích a účastní se nejvyšších celostátních mládežnických soutěží. O výchovu dětí se starají kvalifikovaní trenéři, jejichž snahou je inovovat tréninky a sledovat nejnovější trendy.
Pro sportovní vývoj využíváme nejkvalitnější sportoviště v centru Brna, multifunkční areál TJ Sokol Brno I, který přímo v centru města poskytuje unikátní zázemí pro všestranný sportovní rozvoj našich členů.

Mise

Naším posláním je přinášet dětem v Brně tu nejlepší výchovu jak po sportovní, tak osobní stránce. Navazovat na stoletou tradici sokolských hodnot všestrannosti a budovat u nich pozitivní vztah k florbalu a sportu obecně.

Hodnoty

Naší základní hodnotou je lidským přístupem vytvářet přátelské prostředí v klubu a společnosti a při práci s hráči dbát na význam kolektivu a správnou výchovu. Naší motivací je radost z florbalu, sdílená s našimi členy, fanoušky a veřejností.

Vize

Chceme být lídrem ve výchově mládeže v městě Brně a systematicky připravovat hráče pro vrcholový sport tak, aby byli schopni dosáhnout nejvyšších cílů bez toho, že by to na nich zanechalo negativní následky. Využijeme takový proces výchovy, aby si u nás sport a florbal užil jakýkoli obyvatel města Brna a našel radost z pohybu a fair-play soutěžení na jakékoli výkonnostní úrovni. Rozvojem mladých talentů vychováme hráče, kteří klub dotáhnou k těm nejlepším výsledkům v těch nejvyšších soutěžích.

„Věříme, že kvalitní prostředí, systematická výchova a lidský přístup povede k produkci unikátních hráčů a osobností.“

Struktura

Základna klubu se nachází přímo v centru města na Sokole Brno I na Kounicově ulici. TJ Sokol Brno I nám zde poskytuje silné zázemí, stabilitu a multifunkční sportovní prostory. Kromě Brna-střed působíme také v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc.

Našim členům nabízíme 3 výkonnostní úrovně florbalu:

  • volnočasový florbal, který zajišťujeme na florbalových kroužcích na školách ZŠ Rašínova, ZŠ Laštůvkova a ZŠ nám. Míru (více na www.florbalbrno.cz)
  • výkonnostní florbal, kde hráči trénují, ale nehrají pravidelné soutěže
  • vrcholový florbal, kde hráči hrají, nebo je cílem hrát nejvyšší celostátní soutěže

Práci s hráči se u nás věnuje 17 licencovaných trenérů, z toho 4 vlastní druhou nejvyšší trenérskou licenci B. Na práci s hráči, nastavení a dodržování sportovní koncepce dohlíží šéftrenér klubu. Úzce spolupracujeme s Českým florbalem, kde se účastníme projektů pomáhajícím rozvoji klubů. Naši trenéři se zapojují i jako trenéři výběrů Jihomoravského kraje, školitelé nebo metodici. Pořádáme mezinárodní florbalový turnaj pro kategorii elévů (www.turnajelevu.cz), příměstská letní sportovní soustředění, sami se zúčastňujeme významných florbalových turnajů, kde poměřujeme síly s nejlepšími českými nebo i zahraničními týmy.

Historie

Historie florbalového oddílu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  sahá do druhé poloviny 90.let minulého století, tedy do doby, kdy byl tento sport v České republice teprve v začátcích.

V letech 1997-98 začala parta nadšenců hrát turnaje pořádané Sokolem. V prosinci roku 1998 došlo k oficiálnímu založení klubu TJS Gullivers Komín se základnou v malé komínské Sokolovně a jeho registraci v České florbalové unii. Následující sezony přinesly mnohé zkušenosti, zvláště když soupeřů neustále přibývalo. I samotný oddíl se mnohonásobně rozrostl, s čímž šlo ruku v ruce založení mládežnických družstev a týmu mužů B. Gullivers Komín dokázal v této době na rozdíl od mnohých jiných oddílů reagovat na rozvoj florbalu a dosáhnout řady úspěchů zejména v mužské kategorii.

Zhruba v téže době vznikl ve středu města další florbalový klub SPA Sokol Brno I zaměřený především na výchovu mládeže. Budoucnost tohoto oddílu byla zajištěna odborným vedením a také polohou svého sídla, jež zaručovala nepřetržitý přísun mladých florbalových talentů. Na jižní Moravě se stal tento oddíl pojmem, což podtrhovaly pravidelné úspěchy mládežnických družstev i na celorepublikové úrovni.

Na jaře roku 2006 došlo k jednání mezi oběma kluby, které vyústilo v jejich sloučení pod záštitou Sokola Brno I. Tím byl vytvořen jeden z největších oddílů v Jihomoravském kraji vystupující pod jménem Gullivers Sokol Brno I. Od sezony 2013/14 je jméno klubu doplněno o název generálního partnera firmu EMKOCase a.s..

V posledních letech se klubu daří expandovat mimo centrum do dalších částí města Brna a ve spolupráci s místními Sokoly provozuje tréninky i v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc. Několik let také úspěšně vede florbalové kroužky na školách ZŠ Rašínova, ZŠ Laštůvkova a ZŠ nám. Míru.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  má v současnosti přihlášeno 17 týmů v rámci Českého florbalu. Tradičně se věnuje výchově mladých talentů, z nichž řada již ozkoušela juniorskou reprezentaci i superligovou soutěž mužů. Své první florbalové krůčky zde dělal například Tom Ondrušek, seniorský reprezentant a velký talent českého florbalu.