O NÁS

Jsme Gullivers

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers je jedním z největších florbalových klubů v Brně s dvacetiletou tradicí. Naše týmy jsou založené na odchovancích a účastní se nejvyšších celostátních mládežnických soutěží. O výchovu dětí se starají kvalifikovaní trenéři, jejichž snahou je inovovat tréninky a sledovat nejnovější trendy.
Pro sportovní vývoj využíváme nejkvalitnější sportoviště v centru Brna, multifunkční areál TJ Sokol Brno I, který přímo v centru města poskytuje unikátní zázemí pro všestranný sportovní rozvoj našich členů.

Mise

Naším posláním je přinášet dětem v Brně tu nejlepší výchovu jak po sportovní, tak osobní stránce. Navazovat na stoletou tradici sokolských hodnot všestrannosti a budovat u nich pozitivní vztah k florbalu a sportu obecně.

Hodnoty

Naší základní hodnotou je lidským přístupem vytvářet přátelské prostředí v klubu a společnosti a při práci s hráči dbát na význam kolektivu a správnou výchovu. Naší motivací je radost z florbalu, sdílená s našimi členy, fanoušky a veřejností.

Vize

Chceme být lídrem ve výchově mládeže v městě Brně a systematicky připravovat hráče pro vrcholový sport tak, aby byli schopni dosáhnout nejvyšších cílů bez toho, že by to na nich zanechalo negativní následky. Využijeme takový proces výchovy, aby si u nás sport a florbal užil jakýkoli obyvatel města Brna a našel radost z pohybu a fair-play soutěžení na jakékoli výkonnostní úrovni. Rozvojem mladých talentů vychováme hráče, kteří klub dotáhnou k těm nejlepším výsledkům v těch nejvyšších soutěžích.

„Věříme, že kvalitní prostředí, systematická výchova a lidský přístup povede k produkci unikátních hráčů a osobností.“

Struktura

Základna klubu se nachází přímo v centru města na Sokole Brno I na Kounicově ulici. TJ Sokol Brno I nám zde poskytuje silné zázemí, stabilitu a multifunkční sportovní prostory. Kromě Brna-střed působíme také v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc (více zde).

Našim členům nabízíme 3 výkonnostní úrovně florbalu:

  • volnočasový florbal, který zajišťujeme na florbalových kroužcích na školách ZŠ Laštůvkova, ZŠ nám. Míru a ZŠ Pramínek (více na www.florbalbrno.cz)
  • výkonnostní florbal, kde hráči trénují, ale nehrají pravidelné soutěže
  • vrcholový florbal, kde hráči hrají, nebo je cílem hrát nejvyšší celostátní soutěže

Práci s hráči se u nás věnuje 17 licencovaných trenérů, z toho 4 vlastní druhou nejvyšší trenérskou licenci B. Na práci s hráči, nastavení a dodržování sportovní koncepce dohlíží šéftrenér klubu. Úzce spolupracujeme s Českým florbalem, kde se účastníme projektů pomáhajícím rozvoji klubů. Naši trenéři se zapojují i jako trenéři výběrů Jihomoravského kraje, školitelé nebo metodici. Mimo pravidelné soutěže Českého florbalu, kde všechny mládežnické kategorie hrají nejvyšší ligy, pořádáme také mezinárodní florbalový turnaj pro kategorii elévů (www.turnajelevu.cz), příměstská letní sportovní soustředění a zúčastňujeme se významných florbalových turnajů, kde poměřujeme síly s nejlepšími českými nebo i zahraničními týmy.

Historie

Historie florbalového oddílu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  sahá do druhé poloviny 90.let minulého století, tedy do doby, kdy byl tento sport v České republice teprve v začátcích.

V letech 1997-98 začala parta nadšenců hrát turnaje pořádané Sokolem. V prosinci roku 1998 došlo k oficiálnímu založení klubu TJS Gullivers Komín se základnou v malé komínské Sokolovně a jeho registraci v České florbalové unii. Následující sezony přinesly mnohé zkušenosti, zvláště když soupeřů neustále přibývalo. I samotný oddíl se mnohonásobně rozrostl, s čímž šlo ruku v ruce založení mládežnických družstev a týmu mužů B. Gullivers Komín dokázal v této době na rozdíl od mnohých jiných oddílů reagovat na rozvoj florbalu a dosáhnout řady úspěchů zejména v mužské kategorii.

Zhruba v téže době vznikl ve středu města další florbalový klub SPA Sokol Brno I zaměřený především na výchovu mládeže. Budoucnost tohoto oddílu byla zajištěna odborným vedením a také polohou svého sídla, jež zaručovala nepřetržitý přísun mladých florbalových talentů. Na jižní Moravě se stal tento oddíl pojmem, což podtrhovaly pravidelné úspěchy mládežnických družstev i na celorepublikové úrovni.

Na jaře roku 2006 došlo k jednání mezi oběma kluby, které vyústilo v jejich sloučení pod záštitou Sokola Brno I. Tím byl vytvořen jeden z největších oddílů v Jihomoravském kraji vystupující pod jménem Gullivers Sokol Brno I. Od sezony 2013/14 je jméno klubu doplněno o název generálního partnera firmu EMKOCase a.s..

V posledních letech se klubu daří expandovat mimo centrum do dalších částí města Brna a ve spolupráci s místními Sokoly provozuje tréninky i v městských částech Líšeň, Komín a Bystrc. Několik let také úspěšně vede florbalové kroužky na školách ZŠ Laštůvkova, ZŠ nám. Míru a ZŠ Pramínek. Od roku 2018 spolupracuje s jedním z největších klubů v Brně Florbal Židenice, který má silnou složku ženského florbalu a je to tak logické spojení sil.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  má v současnosti přihlášeno 16 týmů v rámci Českého florbalu. Tradičně se věnuje výchově mladých talentů, z nichž řada již ozkoušela juniorskou reprezentaci i superligovou soutěž mužů. Své první florbalové krůčky zde dělal například Tom Ondrušek, seniorský reprezentant a velký talent českého florbalu.