Muži-A porazili Olomouc a v dalším kole poháru přivítají Pelhřimov

V úterním podvečeru se Muži-A střetli ve 4. kole Poháru České pojišťovny s divizní Olomoucí. Dříve tomu tak nebylo, ale Gulliveři se opět z kraje zápasu ujali vedení 1:0. Z pravého mantinelu si vyběhl Ondřej Liška a překvapil brankáře přízemní střelou na bližší tyč. V první třetině toho oba týmy moc neukázaly a tak byl stav po první části 1:0 pro hosty. Pokud byla první třetina ze strany Gulliverů nic moc, tak druhá byla vyloženě špatná. Brňané kupili chybu za chybou a nebyli schopni kombinovat v pásmu. I přesto se podařilo po rychlém brejku zvýšit vedení po akci Lišky a následné dorážce Vancla. O minutu později přidal, navrátilec do sestavy Nechvátal, nádhernou střelou od “modré” do šibenice 3. gól. Kdo by čekal, že se hra uklidní, byl na omylu. Po dalším zaváhání na Gulliverské polovině přišla sehrávka na prostředek a nekompromisní střela pod víko. Brňané pokračovali v nevýrazném výkonu a jen díky výborné obraně do konce druhé třetiny neinkasovali. Po důrazném projevu lodivoda brněnské střídačky Bořeckého nastoupil do 3. části úplně jiný tým. Hned ve 14. vteřině třetí části se ve zmatku před bránou domácích nejlépe zorientoval Bílek a zvýšil na 4:1. Olomoučtí se ale nevzdávali, ve 4. minutě pálil přesně k tyči Pudil a zase to bylo pouze o 2 branky. Gulliveři poctivě bránili a na rozdíl od prvních dvou částí dokázali hrát v pásmu a přehrávat soupeře. Odměnou jim za to byly dva slepené góly Vancla a Foreta. V 56. minutě po zmatcích v pásmu hosté zakombinovali a přišlo snížení na 3:6. To bylo ovšem od domácích vše. V závěru utkání se ještě prosadili Bajgar a Bernát. Gulliveři tak postoupili do 5. kola, kde na domácím hřišti přivítají prvoligový Pelhřimov.

52:58 Tomáš Foret
55:50 Sebastian Bajgar (Arnošt Nechvátal)

Útočníci: Bajgar, Dřevěný, Foret, Malásek, Liška, Svoboda, Vancl, Bernát, Bílek

Jirka Bořecký: „Bohužel jsme dnes opět nebyli schopni předvádět po celých 60 minut to, co bych si představoval. Především druhá třetina byla z naší strany prach bídná. To se nám se soupeři v naší lize může vymstít. Děkuji soupeři za velmi férové utkání a rovněž rozhodčím a divákům“.