Víkendové výsledky: Junioři budou hrát elitu, Muži-A poprvé padli

Muži A
Národní liga 3. kolo

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE   4:2   SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS

Mužský A-tým v letošní sezoně poprvé padl. Ve 3. kole národní ligy nestačil na Kopřivnici. Podrobný report ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS   7:6   SOKOL PARDUBICE
 Junioři o víkendu úspěšně zakončili základní skupinu KB ligy. Za příznivé konstelace jim stačilo k postupu do elitní části ligy jedno vítězství ze tří možných. Prvním soupeřem jim byly Pardubice. V utkání hraném ve čtvrtečním odpoledni šli do vedení Gulliveři, ti v první třetině vyrovnaného utkání přidali ještě jednu branku a tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro domácí. Po přestávce se opět prosadili domácí a rázem to bylo o tři branky. Hosté se osmělili v polovině zápasu, kde po chybě v obraně snížili na 3:1. Těsně před koncem druhé části domácí přidali 4. gól a před poslední třetinou to bylo 4:1 pro domácí. V poslední třetině se ovšem rozjel brankostroj na obou stranách, Pardubice během dvou minut snížily na rozdíl jedné branky. Golová přetahovaná pokračovala a skóre se 3 minuty před koncem ustálilo na 7:6. V závěrečném náporu již hosté gól nevstřelili a tak Gulliveři zvítězili 7:6.

Roman Janda: „Měli jsme o hře soupeře spoustu informací, díky kterým jsme věděli, že se bude jednat o velice nepříjemného a těžkého protivníka s propracovaným napadáním. Kvůli tomu jsme chtěli zápas držet co nejdéle v poklidném až uspávacím tempu, což se nám dařilo do nějaké 35. minuty utkání, kdy jsme si vytvořili náskok tří branek. To šílenství, co na hřišti nastalo potom, je přesně ten moment, kdy se divák začne bavit a trenéři si začnou trhat vlasy. Hra přestala mít řád a začalo se lítat nahoru dolů. Akce střídala akci, o zajímavosti pro diváky nebylo nouze. Nakonec rozhodl náš náskok z první poloviny utkání a my jsme se štěstím, kterému jsme šli naproti trochu více než soupeř, získali plný počet bodů.“

SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS   3:11   FBŠ BOHEMIANS DDM PRAHA 7
V sobotním utkání Gulliveři přivítali na svém hřišti pražské Bohemians, pravidelného účastníka první ligy juniorů a líhně florbalových talentů. Gulliverům se nepovedla zejména první třetina, ve které se prosadili pouze hráči Bohemians a skóre se zastavilo na číslovce 5:0. I přes velké množství slibně rozjetých akcí, se Brňané poprvé prosadili až v polovině zápasu a to při využité přesilovce. Ve velice pěkném utkání plné šancí na obou stranách přidávali góly hlavně hosté. Konečné skóre je tak 3:11 pro Bohemians.

Roman Janda: „Vícemistr republiky přivezl do Brna jednu celou lajnu poskládanou z hráčů jejich superligového mužského týmu. Ačkoli jsme předvedli naprosto úžasný výkon směrem do útoku, kdy jsme si vytvořili poměrně velké množství tzv. tutovek, na více jak tři vstřelené branky jsme se nezmohli. Směrem do obrany se projevila nováčkovská daň v nejvyšší juniorské soutěži, kdy každá nesrovnalost či nepřesnost v našem rozestavení byla po zásluze potrestána buď brankou z rychlých brejků nebo vyloučením, které k brance vedlo. Celkově se ale jednalo o náš nejlepší herní projev ze všech prozatímních pěti utkání v KB lize a já za něj hráčům děkuji. K takové kvalitě, jakou má Bohemka nám prostě ještě pár věcí chybí, ale aspoň máme na čem pracovat a za čím směřovat.“

FBŠ HUMMEL HATTRICK BRNO   1:5   SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS
V posledním utkání základní skupiny KB ligy jsme se střetli s Hattrikem Brno. Gulliverům se povedl vstup do utkání, kdy už ve 3. minutě vedli 0:2. Více golů nám hráči v první třetině nenabídli a tak se šlo do šaten za stavu 0:2 pro hosty. Ve druhé třetině padl pouze jeden gol a to z hole hráčů Hattricku a před 3. třetinou bylo zaděláno na drama. Ovšem Gulliveři hned v první minutě 3. třetiny vstřelili gol. Do konce třetí třetiny přidali ještě dvě branky a zvítězili 5:1.

Gulliveři tak skončili ve své skupině druzí hned za suverénní Bohemians Praha. Z 5 zápasů dokázali 4 vyhrát s celkovým skóre 34:20. Díky výborným výkonům postoupili do elitní části KB ligy Juniorů, kde se střetnou s elitními týmy české nejvyšší juniorské soutěže.

Roman Janda: „Regionální derby, ve kterém jsme chtěli Hattricku vrátit porážku z přípravného turnaje v Praze. Až na výpadek v druhé třetině utkání způsobený mým špatným trenérským rozhodnutím, které vedlo k tomu, že jsme pustili soupeře na dvacet minut do hry, se jednalo o poklidný zápas. Soupeře z minulosti již velmi dobře známe, takže jsme se mohli porazit spíše sami, stejně jako v Praze v rámci přípravy. To se naštěstí nestalo.“