Muži-A získali s Rožnovem pouze bod

Muži-A v sobotu hostili ve 4. kole Národní ligy východ tým Rožnova. Gulliverům se opět povedl vstup do utkání, Bouška rychle vyvezl míček, předal na Dřevěného a ten se sám před hostujícím brankářem nemýlil. Poté zahrozili hosté, ale gól ze své akce nevytěžili. V 7. minutě to bylo 2:0 pro domácí, když Dřevěný přesně našel Svobodu. Třetí gól domácích na sebe nenechal dlouho čekat, když se ve 13. minutě prosadil Malásek po přihrávce Házyho. Domácí pokračovali ve velmi dobrém výkonu a připravovali si další šance, které bohužel nedokázali proměnit. V 19. minutě přišla nenápadná akce hostů, když střela přes hráče a po dorážce doputovala až do domácí sítě. Stav tak byl po úvodní části 3:1 pro domácí. Na začátku druhé třetiny se opět prosadili domácí z hole Házyho a asistujícího Zbořila. Druhá třetina se nesla v duchu spousty nepřesností a “námazů” na obou stranách. I přesto se oba týmy do zakončení nedostávaly a i stav střel 5:2 ve druhé části hovoří za vše. Do třetí třetiny tak Gulliveři vstupovali se slušným náskokem 4:1. Celé utkání se lámalo v první polovině poslední části. Gulliveři neproměnili dvě velké brankové příležitosti, nastřelili tyč a zákonitě přišel trest a to pořádný. Po nedůrazu a chybách v obranném pásmu hosté v rozmezí 5 minut zápas vyrovnali díky Viktoříkovi, který zkompletoval čistý hattrick. Gulliveři se ale nepoložili, přidali na aktivitě a vrátili se do zápasu. V čase 57:44 dostali domácí výhodu přesilové hry a tu dokázali v 60. minutě z hole aktivního Boušky po nahrávce Dřevěného využít. Gulliverům se následně podařilo z buly získat balónek, bohužel se ho velmi rychle zbavili, hosté odvolali brankáře a 10 vteřin před koncem dokázali přesnou ranou pod víko vyrovnat. Na řadu tak přišlo prodloužení, které je letos ve velmi nešťastném formátu 3 proti 3, kdy se v podstatě z prodloužení stává přesilová hra 4 na 3, kde jde pouze o to, kdo vyhraje úvodní buly. To se povedlo hostům z Rožnova. Ti na hřiště poslali to nejzkušenější co mají k dispozici a po 3 minutovém obléhání Gulliverské branky se opět prosadil přesnou střelou Viktořík. Gulliveři tak ztratili slibně rozjeté utkání a musejí se spokojit pouze s bodem.

Obránci: Šmíd, Pollak, Havlíček, Žůrek, Vrtěl, Zbořil, Veverka, Bajgar

Útočníci: Pokorný, Vancl, Liška, Svoboda, Bouška, Dřevěný, Házy, Malásek, Foret, Bajgar, Dvořák

25 střel/ 19 zákroků

Michal Šmíd

Patrik Pollak

Aleš Pokorný

Jakub Dvořák

Ondřej Liška

Jiří Bořecký: „ Dnes rozhodně nevyhrál lepší tým. Zápas rozhodla především produktivita a zkušenosti soupeřa a několik povedených střel v závěru utkání. Pro náš mladý tým velká škola. Jsem rád, že jsme po 3 slepených gólech na 4:4 dokázali hrát i nadále disciplinovaně a málem dotáhli zápas do vítězného konce. Děkuji soupeři za férové utkání.“