Muži jsou v osmifinále poháru České pojišťovny

Gulliveři ve středečním podvečeru přivítali v rámci 5. kola poháru České pojišťovny prvoligový tým Spartak Pelhřimov. Pro Pelhřimov to byl vůbec první zápas v poháru, pro Gullivery to byl již 8. zápas v pohárové soutěži. Po úvodním seznámení a pár nevýrazných akcích dostali hosté výhodu přesilové hry. I přes slušně bráněné oslabení dokázal v jeho závěru Pelhřimov výhodu jednoho muže v poli přetavit ve vedoucí gól. Gulliveři se pár minut hledali, ale z nenápadné akce vstřelil vyrovnávací branku Bernát za asistence Maláska. O minutu později dokázali domácí otočit stav utkání ve svůj prospěch po standardní situaci z rohu. Z nacvičených signálů 1 až 5, Svoboda zahrál 6 a chytře odrazil balonek o brankáře do brány. Stav tak byl po první třetině 2:1 pro domácí. Druhá třetina nenabízela atraktivní podívanou. Pár špatných rozehrávek a útoků domácí přečkali s vypětím všech sil i brankové konstrukce, aby následně dvěma slepenými góly odskočili na rozdíl tří branek. Nejdříve se v přesilové hře prosadil z levé strany Pokorný po přihrávce Dřevěného. Následně Dřevěný vyřešil protiútok po svém, položil si brankáře a svoji klasickou kličkou zvýšil na 4:1. Do konce druhé části už gól nepadl, i přes slibné šance na obou stranách. Do třetí třetiny tak domácí vstupovali za stavu 4:1 a kdekomu zápas připomínal sobotní utkání s Rožnovem. Gulliveři jako by stále zůstali v šatně a nebezpečný Lisa hned z buly po 4 vteřinách snížil na 4:2. Po dalších pěti minutách bylo ještě hůře. Tečovaná střela zaplula do horního růžku a stav byl rázem 4:3. Pelhřimov se dostal do zápasu a byl daleko nebezpečnější. Tlak hostů vyústil v 55. minutě, kdy si domácí pomohli faulem. Pelhřimov tak měl jedinečnou příležitost k vyrovnání. Domácí však s vypětím všech sil oslabení ubránili a ubránili i závěrečný tlak soupeře. V závěru přidal pojistku do prázdné brány Svoboda. Smolné utkání s Rožnovem se ve středeční podvečer neopakovalo a tak Gulliveři postupují do osmifinálové skupiny poháru České pojišťovny, kde narazí na superligové Bulldogs Brno, prvoligový Hattrick Brno a divizní Spartak Hluk.

Obránci: Šmíd, Pollak, Havlíček, Žůrek, Řihák, Bernát

Útočníci: Pokorný, Foret, Liška, Svoboda, Bouška, Dřevěný, Bílek, Malásek, Bajgar