Muži-A padli i v Náchodě

Gulliveři v nedělním odpoledni nastoupili v Náchodě k zápasu 5. kola Národní ligy východ. Ačkoli byli hosté po dlouhé cestě, byli to oni, kdo byli hned od začátku aktivnější. Už ve 4. minutě si Malásek naběhl na střed, dostal přihrávku od Bernáta a otevřel skóre. V 11. minutě 1. třetiny se opět prosadila třetí lajna. Bajgar nahrál Rigerovi a ten se nemýlil. Bohužel “pohodlné” vedení dlouho nevydrželo a po nedůrazu v obranném pásmu se ze skrumáže prosadili hosté a snížili na 1:2. Po faulu Pokorného měli domácí výhodu přesilové hry. Hned po 15 vteřinách se překvapivě prosadili hosté, po nahrávce Dřevěného se prosadil Bouška. Hosté úspěšně ubránili oslabení, ale Náchod zůstal v útočném pásmu, zatlačil Gullivery a přesnou střelou pod břevno snížil na 2:3. Gulliveři si bohužel nedokázali pohlídat poslední minutu prvního dějství a 2 vteřiny před koncem Náchod vyrovnal, po střele přes clonící hráče. Druhá třetina nabídla taktickou bitvu, kde byla nouze o zajímavé momenty mimo několika nevyužitých přesilových hrách na obou stranách.  V druhé třetině gól nepadl a tak se vše mělo rozhodnout až ve 3. třetině. V 54. minutě byli hosté vyloučeni za nesportovní chování a domácí nabídnutou příležitostí nepohrdli. Navíc se v  57. minutě dostal do samostatného úniku domácí hráč a nekompromisně zvýšil na 5:3. Po další chybě v obraně to bylo už 6:3 pro Náchod. Při závěrečné hře bez brankáře se prosadily oba týmy a konečné skóre je tak 7:4. Gulliveři dokázali z posledních 3 těžkých utkání vytěžit pouze 1 bod. Možnost na reparát budou mít hned následující víkend, kdy na domácí hale přivítají Opavu.

03:52 Petr Malásek (Michal Bernát)
10:11 Rostislav Riger (Sebastian Bajgar)

Obránci: Šmíd, Pollak, Havlíček, Nechvátal, Riger, Bernát

Útočníci: Pokorný, Foret, Liška, Svoboda, Bouška, Dřevěný, Bílek, Malásek, Bajgar