Muži v poháru prohráli s Hlukem na nájezdy

Muži ve čtvrtek načali osmifinálovou skupinu Poháru České pojišťovny zápasem v Hluku. Na hřišti papírově nejslabšího týmu osmifinálové skupiny C, kterou spolu s Gullivery ještě tvoří Hattrick Brno a Bulldogs Brno. I přes papírové předpoklady bylo jasné, že je na půdě divizního týmu nečeká nic lehkého. První třetina začala pro hosty ideálně, v 7. minutě šli do vedení když Svoboda našel Foreta. Bohužel ztráta koncentrace, školácká chyba a po 20. vteřinách to bylo 1:1. To, že první třetiny Gulliverům jdou, potvrdil Dominik Pleska po přihrávce Ondřeje Lišky. O dvě minuty později, se ze standardní situace a střely z poloviny hřiště prosadil Žůřek za asistence Foreta. Hosté se pak snažili o kontrolování hry a přenesení nadějného vedení do druhé části. To se jim povedlo a do šaten se šlo za stavu 1:3. Druhé dějství pro Gullivery nezačalo dobře, chyba v obraně, přihrávka zpoza brány a snížení domácích do odkryté brány. Hosté ve druhé části přidali na aktivitě, důrazu, hru zjednodušili a Gulliverům zle zatápěli. Hosté se ze hry vytratili, ale ve 25. minutě dostali výhodu přesilové hry. Hned v úvodu Gulliveři nastřelili tyč, a následně nevyužili ani další slibné šance. Hluk byl stále aktivnější a vytvářel si spoustu brankových příležitostí. Hosté se úspěšně bránili až do závěrečných vteřin druhé třetiny, kdy domácí se štěstím vyrovnali na 3:3. O všem měla rozhodnout poslední třetina. Gulliveři přidali na aktivitě, důrazu a začali si vytvářet šance. Po chybě domácích se ve 45. minutě prosadil Pokorný, po nahrávce Lišky. Hosté byli nadále aktivní a dobře bránili. A když se z brejků po slušných akcích neprosadil Pokorný a ani Veverka, udeřil Hluk a při powerplay v 59. minutě vyrovnal. Utkání šlo do prodloužení, v něm bylo o jasné gólové šance nouze a o všem rozhodly nájezdy. V nich byli šikovnější domácí a berou bod na víc.

Obránci: Šmíd, Pollak, Nechvátal, Riger, Žůrek, Veverka, Bernát

Útočníci: Konečný, Pokorný, Foret, Liška, Svoboda, Dřevěný, Novák, Videman,Pleska