Gulliveři v posledním zápase osmifinálové skupiny nestačili na výrazně omlazené Buldoky

Gulliveři hostili v posledním zápase skupiny C Bulldogs Brno. O postupujících do čtvrtfinále už bylo rozhodnuto, stali se jimi podle předpokladu Bulldogs Brno a Fbš Hattrick Brno. V posledním zápase skupiny C tak mohli Gulliveři v případě úspěchu poskočit na konečné třetí místo. Nahrával jim k tomu i fakt, že Bulldoci poslali do zápasu své dravé mládí v podobě juniorky, doplněné o čtyři hráče superligového A-týmu. Začátek utkání vyšel lépe Gulliverům, byli aktivnější a vypracovali si několik slibných příležitostí, které neproměnili. Postupně se osměloval i soupeř a vyslal na bránu několik střeleckých pokusů. Gulliveři se tlačili do zakončení a v předbrankovém závaru fauloval hráč Bulldogs. Přesilovou hru se štěstím proměnil Aleš Pokorný po přihrávce Radka Dřevěného. Více toho první třetina nenabídla a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí. Pokud byli v první třetině aktivnější Gulliveři, v té druhé to bylo přesně naopak. Po hrubé chybě na polovině hřiště uháněli Buldoci na bránu a přesnou ranou pod břevno vyrovnali na 1:1. Gulliveři se už tak snadno nedostávali do pásma, do zakončení a důkazem je i poměr střel ve druhé třetině 4:8 pro Buldoky. Do třetího dějství se tak vstupovalo za stavu 1:1 a nepříliš atraktivní zápas pokračoval ve stejných kolejích. Ve 45. minutě Gulliveři uháněli do šance, přišel faul a početní výhoda. Ta se Gulliverům opět podařila zužitkovat, když Konečný vybídl Vancla a ten se nekompromisní ranou nemýlil.  Vedení domácím vydrželo pouze 4 minuty, šikovná sehrávka od mantinelu a střela do prázdné. Když Buldoci nevyužili svou první a taky poslední početní výhodu, zápas skončil po základní hrací době 2:2. V prodloužení měli více ze hry hosté, své příležitosti nevyužili a tak utkání dospělo až k samostatným nájezdům. V nich byli Buldoci šikovnější a po zásluze získali druhý bod. Gulliveři tak zakončili letošní pouť pohárem v osmifinálové skupině, kde postupně prohráli s divizním Hlukem po nájezdech, Hattrickem Brno v základní hrací době a s omlazenými Buldoky opět po samostatných nájezdech. Získali tak dva body a obsadili poslední místo ve čtyřčlenné skupině.

Obránci: Šmíd, Žůrek, Nechvátal, Havlíček, Bernát, Rigger, Pollak

Útočníci: Pokorný, Vancl, Konečný, Bílek, Bouška, Dřevěný, Foret, Bajgar, Malásek, Svoboda